כרגע באתר
2
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מערכות סינון אוויר בדירה עם כלב

הכלב הוא ממש חלק מבני המשפחה וכמו שאתם משקיעים בו במהלך היומיום כך חשוב להשקיע בו גם בעת הבנייה של הדירה והשיפוץ שלה. אחד מהדברים המרכזיים בבנייה של דירה בטוחה היא מערכת לסינון אוויר.

05/09/2016

למה בכלל צריך מערכת לסינון אוויר?

למה בכלל צריך מערכת לסינון אוויר?
מערכות לסינון וטיהור אוויר משמשות כיום בעיקר לממ"דים, בהם יש צורך בשמירה על אוויר נקי בחדר גם בזמנים של מלחמה. למעשה, כל בניין שנבנה משנת 2010 ואילך מחויב בהצבת מערכת לסינון אוויר בממ"ד שלו. עם זאת, מערכות אלו להיות בשימוש עבור דירות שלמות, במקרים בהם רוצים ליהנות מאוויר נקי. ברוב המקרים האנשים שמתקינים מערכות אלו חולים במחלות שמצריכות שמירה על היגיינה מרבית בדירתם, אך במקרים אחרים פשוט מדובר באנשים שרוצים להפחית את זיהום האוויר שנכנס לתוך הדירה, במיוחד אם יש בעלי חיים בדירה. לרוב מדובר בהתקנה פשוטה ומערכת שמחזיקה מעמד בקלות, אך אם יש כלב בדירה חשוב לבצע התאמות נוספות למערכת על מנת שתפעל בהתאם לצרכים שלנו.

איך עובדת המערכת?

רוב המערכות עובדות על עיקרון של חומר בררני – כלומר חומר אשר נותן מעבר לאוויר אבל לא נותן לחומרים מזיקים כמו חלקיקי פיח, חומרים כימיים מסוכנים וחיידקים לעבור דרכו. על פי רוב השכבה שסופגת את החומרים המזיקים עשויה מחומרים סיביים או אבקתיים מיוחדים כמו אבקת סיבי זכוכית, פחם פעיל וחומרים דומים אחרים. הסינון מתבצע על ידי הזרמה של האוויר בכוח באמצעות מנוע חשמלי, כאשר רוב המערכות מצוידות במצבר למקרה של הפסקת חשמל. בזכות היכולת לעבוד ללא חשמל, מדובר במערכת שיכולה לשמור על איכות האוויר לאורך זמן רב.

הייחוד בדירות עם כלבים

חשוב להתאים מערכות לסינון וטיהור אוויר במיוחד לבתים בהם יש כלב. ראשית, חשוב להבין שעדיין לא נמצא פתרון של מסכות אב"כ עבור כלבים או בעלי חיים אחרים, ולכן סינון האוויר מוכרח להיות קפדני ביותר. בנוסף לכך, כלבים עשויים להשתובב בתוך הדירה, דבר שעשוי לגרום לפגיעה במערכת סינון האוויר אם היא מונחת במקום שנמצא בקרבת הכלב. בנוסף, לכלבים יש נשירת שיער טבעית לאורך כל השנה, דבר שמצריך סינון קפדני יותר של האוויר היוצא מהמערכת ושבנוסף עשוי לגרום לסתימה של הפילטרים.

מערכות סינון המותאמות לכלבים

אם אתם רוצים לשמור על הבטיחות של הכלב שלכם בשעת חירום כדאי מאוד שתתאימו את המערכות לסינון האוויר בצורה אופטימלית לכלבכם. ראשית, יש לבחור במערכת שמאפשרת תלייה במקום גבוה יחסית שהכלב שלכם לא יוכל להגיע אליו. בנוסף, חשוב לבחור מערכת סינון אוויר חזקה במיוחד מבחינה עמידה בכוח פיזי, כיוון שאם ייווצר מצב שהכלב שלכם כן מגיע אליה, תוכלו להיות בטוחים שהיא עדיין שלמה ותקינה. המערכת צריכה להיות מותאמת לסינון של שערות כלבים, לכן חשוב לבחור במערכת עם פילטרים חזקים. ישנה עדיפות למערכת סינון עם פילטרים רב שכבתיים שתאפשר סינון מלא של האוויר לאורך זמן ללא סתימות מפרוות הכלב.

אסור להתפשר בעת בחירת מערכת לסינון אוויר

מערכת איכותית תשמור עליכם בטוחים בשעת מלחמה והיא לא תוכל להינזק כתוצאה מנוכחות הכלב בבית. על מנת לבחור במערכת טובה, מומלץ להתייעץ בנושא עם אנשי מקצוע, אשר יוכלו להתאים אותה לביתכם בצורה הטובה ביותר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים