כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפול בחרדות בעזרת בעלי חיים

חרדות הן מצב פסיכולוגי או פיזיולוגי הגורם לאנשים הלוקים בהם אי שקט ותחושה כי משהו עומד לקרות והם נותרים חסרי אונים. תופעה זו משפיעה לא רק על הלוקים בה, אלה גם על האנשים הנמצאים סביבם. ישנן שיטות שונות לטיפול בחרדות ואחת מהן היא -טיפול בעזרת בעלי חיים. מהן התקפי חרדה? מה התסמינים שלה? ומהם טיפולים באמצעות בעלי חיים? הכל בכתבה הבאה.

07/09/2016

דמוגרפיית חרדות

דמוגרפיית חרדות
תופעת החרדות מופיעה בקרב גילאים שונים וברב אוכלוסיות שונות, הן בקרב ילדים, בני נוער ומבוגרים. למעשה, מדובר בהתקפי חרדה אשר יכולים לנבוע מסיבות שונות כמו – ממשברים שעוברים אנשים בחיים, משינויים קיצוניים, בשל סיבות גנטיות, כתוצאה מקווי האישיות שונים של הלוקים בה, כתוצאה ממחלה, מגורמים פיזיים או תורשתיים ועוד. התקפי חרדה יכולים להיות ברמות שונות והן כמעיין פחד לא מוסבר המשתלט על הלוקים בהתקפים.

הסימפטומים של התקפי חרדות

ישנם כמה סימפטומים בולטים המצביעים על התקפי חרדה, כאשר לעיתים ההסברים לתופעה ברורים ולעיתים לא, כלומר הלוקה אינו יודע למה הוא חש כך. כאשר מופיעים חלק מהתסמינים הבאים, ניתן לומר כי בוודאות מדובר בהתקפי חרדה. הסימפטומים הם: סחרחורות, פחד, רעדים בגוף, הזעת יתר, לחץ, גלי חום, קוצר נשימה, בחילות, הקאות, הרגשה לא נוחה, שרירים מתוחים ועוד. התקפים אלו יכולים להופיע ככמה דקות ואף יותר, מה שגורם ללוקים בה להסתגר בביתם ולהימנע מפעילויות יום יומיות.

טיפולים טבעיים לעומת טיפולים תרופתיים

על מנת לסייע לאנשים הלוקים בהתקפי חרדות ישנם טיפולים תרופתיים וטיפולים טבעיים. טיפולים תרופתיים הם על ידי כדורים המכילים חומרים שונים שלעיתים יכולים להזיק לגוף לארוך זמן, כך שיותר ויותר אנשים ובעיקר הורים לילדים מעדיפים לבחור בטיפולים טבעיים שהם בטוחים יותר ויעילים לאורך זמן. אחד הטיפולים המוכרים יותר הם – טיפול באמצעות בעלי חיים הידוע כפתרון מצוין עבור ילדים ובני נוער, אך הוא גם יעיל למתבגרים.

התרומה של טיפול באמצעות בעלי חיים

טיפול באמצעות בעלי חיים נעשה על ידי מטפלים מיומנים הבונים תכנית טיפולים עבור הלוקים בחרדות לאורך זמן. המטרה של טיפולים אלו להקנות ביטחון למטופל עלי ידי הפרמטרים הבאים: הטיפול מסייע להקניית חוויות של הצלחה, יצירת קשר וקירבה, חוויות סיפוק, התמודדות רגשית עם חרדות, שיפור הדימוי והביטחון העצמי של המטופל, שחרור מפחדים, הגברת תחושת השלווה ועוד. למעשה, בעלי החיים מהווים אובייקט נהדר להשלכת רגשות ומכאן נפתח פתח לטיפול בחרדות.

על ידי אלו בעלי חיים מטפלים בחרדות?

הטיפול מותאם בקפידה על פי רמת החרדה של המטופל, כך שמטפלים מכינים תכנית של ממש עבור כל אחד באופן פרטני. הטיפול נעשה לרוב על ידי אוגרים, תרנגולים, סוסים וכלבים, אך נדרשת מיומנות והסמכה מטעם המטפלים, כך שעליהן ללמוד היטב את התחום ולקבל הסמכה טרם תחילת הטיפול.המאמר באדיבות ד"ר מרים גרבר - אירידיולוגיה וריפוי טבעי גוף ונפש
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים