כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עשה לך סוכך – כל המידע על כל הסוככים

אתם זקוקים לסוככים לצרכים פרטיים או מסחריים? מבולבלים מההיצע הרחב של המוצרים הקיים בשוק? במאמר זה תמצאו מידע חשוב אודות הסוככים השונים הקיימים בשוק ועל היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם.

18/02/2013
סוככים משמשים למגוון רחב של שימושים, וניתן להכין אותם ממבחר גדול של חומרים. לכל אחד מסוגי הסוככים השונים יש את היתרונות והחסרונות שלהם. להלן ריכזנו עבורכם מידע אודות סוככים, ופירטנו יתרונות וחסרונות של כל אחד מהם.

סוכך פיברגלס

סוכך פיברגלס
סוכך העשוי מחומר פלסטי עמיד, המגיע כיחידה אחת. חומר זה נפוץ במיוחד בצבע שקוף אך יכול להופיע גם בצבעים שונים. בדרך כלל אינו אוטם לחלוטין את חדירות האור.
יתרונות
היתרון הגדול ביותר של סוכך פיברגלס נעוץ ללא ספק במחיר הזול שלו. זהו הסוכך הפשוט ביותר, שקל להרכיב אותו, ושמונע באפקטיביות רטיבות. יתרון נוסף הוא בתחזוקה הקלה, ובפרק הזמן הארוך שהסוכך הזה משרת את בעליו. אם בוחרים בפיברגלס בהיר או שקוף, הוא איננו מסתיר את קרני השמש, ולא גורם לבית להיראות חשוך יותר.
חסרונות
סוכך פיברגלס אינו אסתטי כמו סוככים אחרים, כאשר הנראות שלו, כמו גם רמת יעילותו קשורים במידה רבה לאיכות ההתקנה. זוהי לא הבחירה הטובה ביותר עבור מתקנים הנמצאים בחזית הבית.
תחזוקה
הפיברגלס הוא חומר עמיד ביותר, ולכן נושא התחזוקה שלו לא יטריד אתכם יתר על המידה. כל שיש לעשות הוא לנקות את הסוכך הזה באמצעות מים.

סוכך זרועות

סוכך זה אינו מורכב על מבנה, אלא מהווה קונסטרוקציה עצמאית, כאשר ההצללה נוצרת באמצעות בד ברזנט.
יתרונות
ניתן להרכיב בקלות את סוככי הזרוע בכל מקום, לרבות במבנים רבי קומות. הסוככים הללו יוצרים הצללה אפקטיבית ומגנים היטב הן מפני השמש והן מפני הגשם. בד שממנו בונים את הסוככים הללו עמיד לאורך זמן. סוכך מסוג זה אינו מצריך קבלה של אישורי בנייה מטעם הרשויות.
חסרונות
סוככים אלו פחות מתאימים לשימוש בחצרות של בתים פרטיים, שבהם מקובל יותר להשתמש בפרגולות. בד הברזנט פחות אסתטי מסוככים אחרים, והוא פחות עמיד בטווח הארוך. כמו כן, עלולים להיווצר חורים קטנים בבד, מה שיפגע באפקטיביות של הסוככים.
תחזוקה
ככלל, בד הברזנט הינו עמיד ביותר, אך יש לו בלאי טבעי, ויש צורך להחליפו כל חמש שנים בערך. כמו כן, חשוב להיזהר מאפר סיגריות, היוצר בקלות חורים בברזנט.

סוככי במבוק

יתרונות
זהו סוכך אסתטי ביותר, שיוצר אווירה נעימה, ולכן הוא מתאים במיוחד לעיצוב פינות ישיבה בגינות פרטיות.
חסרונות
סוכך הבמבוק אינו מספק הצללה מושלמת, ומי הגשמים לא יתקשו לחדור מבעדו. אפשר לשלב בין סוכך פיברגלס לבין סוכך במבוק, וכך ליהנות מהיתרונות של שני המוצרים הללו בסוכך אחד.
תחזוקה
הבמבוק עלול להינזק ממזיקים שונים, כך שיש לעבד אותו בחומר המגן על החומר מפני נזקי מכרסמים ומזיקים אחרים. יש לבצע את הטיפול אחת לשנה לפחות.
בחירת סוגו של הסוכך תלויה בגודל שטח ההצללה, במיקומו של הסוכך, בייעוד שלו וכמובן גם בתקציב שעומד לרשותכם. יש להתייחס לקצב הבלאי של הסוכך ולדרישות התחזוקה, המשפיעים על עלות המוצר בטווח הרחוק. חשוב ביותר לבחון את המוצרים השונים לפני שאתם בוחרים את האופציה המועדפת עליכם.

נכתב באדיבות טרופיקאזה – מוצרי הצללה וסוככים
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים