כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

תכנון הארון על פי הפנג שוואי

תורת הפנג שוואי היא אחת מתורות המזרח המשמעותיות ביותר והפופולאריות ביותר בעולם כולו, המערבי והמזרחי גם יחד. במאמר זה נתמקד בבחירה נכונה של פריט חשוב מאוד בבית – ארונות – ותכנון שלהם על פי הפנג שוואי.

07/09/2016

תורת הפנג שוואי מלמדת אותנו כיצד לעצב את הבית שלנו בצורה אנרגטית חיובית

תורת הפנג שוואי מלמדת אותנו כיצד לעצב את הבית שלנו בצורה אנרגטית חיובית
הסיבה לכך, במידה רבה, היא הצלחתה של תורת הפנג שוואי מוכיחה את עצמה פעם אחר פעם בעיצוב בתים ומרחבים רבים, וזוהי למעשה תכליתה של תורת הפנג שוואי – עיצוב ותכנון הבית בצורה הנכונה ביותר, תוך התייחסות למושג אנרגטי המכונה צ'י. צ'י הוא למעשה שם המתאר את האנרגיה הנמצאת בחדר בכל רגע נתון, והאנרגיה הזאת צריכה להביא למצב שבו ארגון החפצים השונים במבנה מגיע למצב הרמוני עם הטבע.

ארונות כפריט חשוב בתכנון ועיצוב ביתנו

מתוך הבנה של תורת הפנג שוואי ורצון לעבוד במידה רבה לפי עקרונותיה בתכנון ובעיצוב של הבית שלנו, אנחנו צריכים לבחור בצורה הנכונה ביותר כמה שיותר פריטים בבית ולתכנן אותם היטב. אחד הפריטים החשובים ביותר בהקשר זה הוא ארונות הבית שלנו – וארון, בין אם מדובר בארונות פתיחה ובין אם בארונות הזזה, הוא רהיט שמשחק תפקיד חשוב בפנג שוואי, אם רק יודעים לתכנן אותו נכון.כמה דגשים לתכנון נכון של ארונות שונים על פי עקרונות הפנג שוואי:

זרימת צ'י

אחד העקרונות החשובים בנוגע לתכנון הארון לפי עקרונות פנג שוואי הוא שמירה על זרימת צ'י נכונה ומלאה בחדר גם לאחר מיקום הארון הגדול והדומיננטי בו. לכן, ארון לא יכול להיות ממוקם בסמוך לכניסה לחדר בצורה שחוסמת חלק מהכניסה ויזואלית או פרקטית. גם מבחינת תכנון הארון מול החלונות חשוב למקם את הארון בצורה שלא תושפע ולא תשפיע כלל על החלונות. כאשר אנחנו מסתכלים על ארונות פתיחה, רצוי לוודא שגם כאשר דלתותיהם פתוחות הם לא יוצאים "חסימה" שכזאת.

צבע ועיצוב

מבחינת תכנון של ארונות פתיחה ושל ארונות הזזה מבחינת צבע ועיצוב, הפנג שוואי ככלל שומר על זהירות מסוימת. הסיבה לכך היא שבסגנונות עיצוב מודרניים, הפנג שוואי לעתים תופס משמעות פחות גדולה בבחירה של סגנונות עיצוב וצבע – אבל חשוב להכיר ולהבין את העקרונות המנחים לפיו. צבע נייטרלי שרבים בוחרים גם כך לעצב את הארון באמצעותו, והוא גם מתאים לפנג שוואי, הוא הצבע הלבן. כמו כן, המיקום של מראה על הארון צריך להיות זהיר, ומומלץ למקם אותה בחלק הפנימי של ארון פתיחה, שכן לא נרצה מראה מול דלת או חלון באופן קבוע.

עם בחירה נכונה של ארון ועם סידור נכון של הארון, מובטח תיעול נכון של הצ'י בחדר

גם בתוך הארון יש לשמור תמיד על סדר, להימנע משמירה של חפצים לא תקינים, וליצור בתוך הארון תחושת מרחב ולא עומס. עקרונות אלה של הפנג שוואי משלימים את הבחירה הנכונה בארונות פתיחה והזזה ואת המיקום הנכון שלהם בחדר, ליצירת מרחב מאוזן ומתוכנן היטב לאור תורת הפנג שוואי.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים