כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הדרישות לעבודה כנהג ביובית

מהי ביובית? ביובית היא משאית בעלת מכל קיבולת גדול, צינורות ומשאבות, המשמשת לשאיבת הצפות ביוב, שחרור סתימות בביוב על ידי לחץ מים, ולפתרון בעיות שאיבה של בורות שונים כמו גם שחרור סתימות ושטיפה של צינורות מסוגים נוספים.

11/09/2016

מהו תפקידו של נהג ביובית?

מהו תפקידו של נהג ביובית?
להוביל את הביובית ואת הצוות למקום התקלה בזמן הקצר ביותר. כמו כן, לנהג יש חלק בלתי נפרד מהצוות שמתפעל את הביובית ועליו לדעת כיצד מפעילים ומשתמשים במצבים השונים. כמו כן, על הנהג להיות נהג זהיר ואחראי מאחר והביובית מכילה מי שופכין וכל תאונה שתקרה חס וחלילה או התהפכות של כלי הרבה יכולה להיות מסוכנת לא רק בכלל הפגיעה ברכבים אחרים אלא גם בגלל שפיכה אפשרית של מי שופכין המהווים סכנה תברואתית חמורה ביותר. לכן, תפקיד הנהג הינו תפקיד שדורש אחריות רבה, יכולת פתרון בעיות, ויכולת עבודה בצוות. בכדי לעבוד כנהג ביובית יש צורך בעמידה בדרישות בסיסיות של רישיון וניסיון רלוונטי.

רישיון נהיגה

על מנת לעבוד כנהג ביובית יש צורך בהחזקת רישיון נהיגה ג' המאפשר נהיגה ברכבים ומשאיות עד 12 או עד 15 טון. כמו כן, על המועמד לעבודה כנהג משאית להחזיק ברישיון מסוג זה למשך שנה לפחות עם ניסיון נהיגה מוכח במשך השנה הזו. זוהי דרישה בסיסית ביותר משום שביובית היא סוג של משאית והיא נחשבת לרכב כבד לכל דבר ועניין.

ניסיון מקצועי

בכדי להתקבל לעבוד לא מספיק רק להחזיק ברישיון על משאית, אלא צריך להיות עם ניסיון בתחום האינסטלציה או הביוב. מאחר וחלק מהעבודה של נהג הביובית כוללת גם את תפעול הביובית יחד עם חברי הצוות, ניסיון בתחום האינסטלציה והביוב יעזרו משמעותית להבנת דרכי הפעולה של הביובית וכיצד להשתמש בה בשביל לפתור בעיות ביוב שונות. זמן ההכשרה לאדם אשר אינו בעל ניסיון בתחום יהיה ארוך יותר בצורה משמעותית והוא לא יוכל להתחיל לעבוד באופן מיידי.

התמודדות עם ריחות

מאחר ועבודהכוללת בתוכה קרבה לביוב ולמי שופכין ברמה היום-יומית, חשוב שאדם המעוניין בעבודה כנהג ביובית לא יהיה רגיש במיוחד לריחות רעים כי אחרת יהיה לו קשה במיוחד למלא את תפקידו. זוהי אינה דרישה בסיסית מקצועית, אבל זוהי דרישה שחשוב לזכור ולחשוב עליה לעומק לפני שבוחרים בקריירה הזו.

קריירה כנהג ביובית הינה קריירה יציבה ומאתגרת

לא חסרים נהגי משאיות בארץ המבצעים הובלות שונות, אבל נהג ביובית הוא מקצוע שלא מתאים לכל אחד. נהגי משאיות אשר מתעניינים בתחום האינסטלציה ומבינים בו קצת יכולים לעשות הסבת קריירה ולמצוא עבודה כנהגי ביובית. זוהי קריירה בטוחה יותר ומאתגרת פי כמה וכמה יותר מאשר קריירה כנהג משאית.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים