כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים לבחירת מנהל/ת חשבונות לעסק

כיצד בוחרים מנהל/ת חשבונות לעסק ומה צריך לדעת? הנה כמה טיפים שיוכלו לעזור לכם בתהליך.

12/09/2016
מי רוצה להתעסק עם כסף? אחד החלקים המורכבים ביותר בכל עסק או חברה הוא הנושא הפיננסי. הוצאות, הכנסות, משכורות, תיאומי מס, חשבוניות, קבלות, מס הכנסה, מע"מ, גבייה – אף עסק לא חף מהעיסוק בדברים אלה. זה יכול להיות פשוט יחסית כאשר מדובר בעסק קטן של אדם אחד, אבל גם במקרה כזה, כאשר כמות הלקוחות גדלה, זה הולך ונהיה מסובך יותר לנהל את המעקב אחרי הכספים; לא כל שכן כאשר מדובר בעסק בינוני או בחברה גדולה. לכן, סביר להניח שבאיזשהו שלב כל עסק יידרש לשכור מנהל/ת חשבונות לניהול כל ענייני הכספים.

כיצד בוחרים מנהל/ת מתאים לעסק ומה צריך לדעת? הנה כמה טיפים שיוכלו לעזור לכם בתהליך.

דעו איזה סוג של מנהל/ת חשבונות אתם צריכים

הידעתם שיש כמה סוגים של מנהלי חשבונות? נכון, כולם עוברים קורס הנהלת חשבונות ומקבלים תעודה ממשרד הכלכלה, אבל לפני שמתחילים להעסיק מנהל/ת מתאים חשוב לברר איזו הכשרה הם עברו. יש שלושה סוגי הכשרה:
הנהלת חשבונות סוג 1+2: זוהי ההכשרה הנמוכה יותר. מנהל/ת עם הכשרה כזו מסייע למנהל/ת בכיר/ה יותר. מנהלים מסוג זה יהיו אמונים על חלק מהפעילויות בספרי העסק אך לא על כולן.
הנהלת חשבונות סוג 3: מנהלים מסוג זה יהיו אמונים על ביצוע פקודות יומן בכל הפעילויות בספרי העסק, ויכינו את ספרי העסק עד שיגיעו למאזן. לעסק קטן מנהל/ת כזה יכול/ה להספיק.
הנהלת חשבונות מדופלמת: מנהלים מדופלמים נחשבים לבכירים ביותר. הם יכולים לנהל מחלקה של הנהלת חשבונות ויהיו אחראים על כל הפעילות, כולל הכנה לביקורת של רואה חשבון/יועץ מס.

בדקו היטב את רמת האמינות והיושר של המועמד/ת

מתוקף כך שתפקיד הנהלת החשבונות כולל התעסקות ישירה עם הכספים של העסק, ברור לחלוטין מדוע האדם הנושא בתפקיד זה חייב להיות ישר ואמין. דרכים לבדוק זאת יכולות להיות לבקש תעודת יושר מהמשטרה, חיפוש שם המועמד/ת בגוגל ושיחה עם מעסיקים קודמים.

ודאו שיש למועמד/ת את מכלול התכונות הנחוצות לתפקיד

חוץ מיושר ואמינות, יש עוד תכונות שמוטב שיהיו למועמד/ת. דיוק למשל הוא תכונה חשובה כאשר מתעסקים במספרים, כמו גם ארגון וסדר. ענייני כספים מלווים לא פעם בלא מעט סטרס (בעיקר מצד בעל/ת העסק), ועל כן חשוב שהמועמד/ת יהיה אדם אשר מסוגל לעמוד במצבי לחץ. גם יכולת לקבל ביקורת היא חשובה, שכן מנהלי החשבונות עשויים לעמוד במצבים בהם יידרשו לדווח לבעל העסק על טעות שעשו.

נסו לאמוד את מידת הכימיה שיש לכם עם המועמד/ת

מתוקף תפקידם, מנהלי חשבונות הם פונקציה בעסק עמה בעל/ת העסק צריכים לבוא במגע לעתים תכופות. בשל כך, חשוב שבעל/ת העסק ומנהל/ת החשבונות יסתדרו, יהיו באותו ראש ויוכלו לדבר זו עם זה בחופשיות ובאדיבות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים