כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך נתמודד עם הפרעות השיפוץ בדירה השכנה

רבים מאתנו סובלים מהפרעות לשגרת היומיום שלנו כאשר מתבצעים שיפוצים בדירות סמוכות אלינו. במאמר זה נסקור כמה דרכים בהן אנו יכולים להתגבר על הפרעות אלו או לפחות לצמצמן בצורה משמעותית.

12/09/2016

שיפוצים המתבצעים בדירות שכנות עלולים להפריע בצורה משמעותית לאיכות חיינו

שיפוצים המתבצעים בדירות שכנות עלולים להפריע בצורה משמעותית לאיכות חיינו
במסגרת שיפוצי דירה, עלולים להתבצע כמה פעולות אשר יכולות להשפיע משמעותית על השכנים- ניתוק החשמל, ניתוק זרם המים, יצירת רעשים בשל ניסור בטון או מרצפות, פיזור אבק ועוד. במידה ושכנינו משפצים את דירתם, כדאי שנדע כיצד ניתן להתמודד עם הפרעות אלו בצורה הטובה ביותר.
מה עלינו לעשות בכדי להתמודד עם הפרעות השיפוץ בדירה השכנה?

תיאום ציפיות

כאשר שכנינו מתחילים לשפץ את דירתם, ואף במידה ואנו יודעים כי הם עתידים לשפץ את הדירה אך טרם התחילו, כדאי לשבת עמם לשיחה ידידותית. שיחת תיאום ציפיות יכולה לסייע לשני הצדדים להתמודד טוב יותר עם השיפוצים. בשיחה זו יעבור מידע חשוב בין הצדדים כגון היקף השיפוץ, הפעולות אשר יתבצעו בו, משך השיפוץ, ההפרעות הצפויות לשגרת היומיום וכמובן הציפייה שלנו מהשכנים המשפצים בנוגע להתחשבות בהשפעות השיפוץ על חיינו. שיחות אלו יכולות לסייע בהכנה טובה יותר לקראת השיפוץ.

סגירת הבית

אחת הבעיות העיקריות כאשר השכנים משפצים הינה הלכלוך אשר מגיע גם לדירתנו. ניסור בטון, שבירת קירות, צביעה ושיוף הינן פעולות אשר מעלות אבק ולכלוך רבים לאוויר, אשר לבסוף יגיעו גם לסף ביתנו. בכדי להתמודד עם הלכלוך המצטבר בחדרי המדרגות של הבניין וכן באוויר הסמוך למקום מגורנו, חשוב להקפיד על סגירה של הבית. סגירת חלונות ודלתות הבית מונעת בצורה יעילה למדי את הכניסה של הלכלוך לביתנו, וכן מומלץ להניח סמרטוט בפתח דלת הכניסה מצידה הפנימי, אשר גם יאטום את הדלת וימנע כניסה של לכלוך, וגם יאפשר לנו לנקות את רגלנו מיד עם הכניסה לדירה, כך שלא נלכלך אותה בעצמנו.

הכנות מוקדמות

כאמור, ישנן הפרעות צפויות כאשר השכנים משפצים כגון סגירה של זרימת המים וכן ניתוק של החשמל. למרות שעליהם לעדכן את דיירי הבניין בבעיות מסוג זה, הרי שברוב המקרים הדברים קורים בשל תקלה לא צפויה, אשר גם אליה עלינו להתכונן מראש. שימוש במנורות חירום וגנרטור יכול לשפר משמעותית את היכולת שלנו להתמודד עם הפסקת חשמל, וכן אחסון בקבוקי מים במקרר יאפשר לנו להמשיך להשתמש במים גם במידה וייסגר הברז הראשי.

ניתן להתמודד עם השיפוצים בדירה השכנה בצורה שלא תשפיע על איכות חיינו

הכנה טובה לקראת שיפוצים בדירה השכנה יכולה לסייע לנו רבות בהתמודדות עם השינויים בשגרת יומנו, כך שהשפעות השיפוצים על חיינו יהיו מינימאליות ואנו נוכל ליהנות מהשהייה בדירה גם כאשר משפצים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים