כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

שיפוץ גיר אוטומטי ברכבים חדשים

אם בזמן האחרון אתם מרגישים כי הרכב שלכם לא סוחב בעליות, או שלוקח לו זמן להיכנס להילוך המתאים, ייתכן כי יש בעיה בתיבת ההילוכים שלכם, וחשוב מאוד לטפל בה בהקדם האפשרי. כיום, כבר אין צורך להחליף לתיבת הילוכים חדשה כאשר מתעוררת תקלה, אלא ניתן לבצע שיפוץ גיר.

12/09/2016

מהו שיפוץ גיר?

מהו שיפוץ גיר?
ברכבים אוטומטיים תיבת ההילוכים מבוקרת ומתופעלת על ידי מחשב. המחשב יודע להצליב מידע על מהירות הרכב ומספר סיבובי המנוע לדקה ולפי זאת להעביר להילוך גבוה או נמוך יותר. מאחר וזוהי מערכת ממוחשבת, וישנם פחות הילוכים מאשר בגיר ידני, גיר אוטומטי יכול להישחק במהירות גבוהה הרבה יותר מאשר תיבת הילוכים ידנית. בתהליך של שיפוץ גיר אוטומטי, פותחים את תיבת ההילוכים ואת המחשב המחובר לה ובודקים אילו רכיבים אינם תקינים ומחליפים אותם ברכיבים חדשים ותקינים. תהליך השיפוץ הוא לרוב זול יותר מהחלפת תיבת ההילוכים בשלמותה ובמקרים של רכבים חדשים, זהו תהליך יעיל הרבה יותר. אז איך אפשר לזהות תקלה בגיר?

החלפת הילוכים לא תקינה

ברכב בעל גיר אוטומטי החלפת ההילוכים מתבצעת בצורה אוטומטית וממוחשבת על ידי הרכב. החלפת ההילוכים לרוב מתבצעת בזמן האצה, האטה, עלייה, או ירידה. המחשב המחובר לתיבת ההילוכים יודע לחשב את מהירות הנסיעה ומהירות סיבובי המנוע ולפי כך להחליף להילוך המתאים. במקרים בהם לאחר האצה אתם מזהים כי מספר סיבובי המנוע לדקה גבוה מדי לאורך זמן רב מדי, אז סביר להניח שיש בעיה בגיר ויש צורך לקחת את האוטו למוסך מורשה שידע לאבחן את הבעיה ולהמליץ לכם על המשך טיפול.

האוטו "לא סוחב" בעליות

אם שמתם לב שקשה לכם מאוד להאיץ בעליות ולאוטו שלכם לוקח זמן רב עד שהוא מגיע למהירות הרצויה בעלייה, זהו סימן אפשרי נוסף לתקלה בגיר. בזמן נסיעה בשיפוע עולה, לאוטו נדרש כוח רב יותר (יותר סיבובי מנוע לדקה) בכדי להגיע למהירות הרצויה. בכדי להצליח להגיע למהירות הרצויה מבלי לשחוק את המנוע, גיר אוטומטי ישלב את תיבת ההילוכים להילוך המתאים ביותר עבור מהירות הנסיעה. כאשר יש תקלה במערכת האוטומטית, ההילוך המתאים לא ישולב ולכן הרכב לא יצליח להגיע למהירות הרצויה בזמן עליה. במצב כזה חשוב מאוד לפנות למוסך שיאבחן את מקור הבעיה בתיבת ההילוכים ויטפל בה, שכן זהו מצב מסוכן מאוד שיכול אף לגרום לתאונות ותקלות חמורות ברכב.

למה להחליף כשאפשר לתקן?

לא כל מוסך מציע שירותי שיפוץ גיר ולכן מוסכים רבים ימליצו על החלפת גיר אוטומטי לאחד חדש גם כאשר אין צורך ממשי בכך. לכן, אם זיהיתם תקלה שלדעתכם נובעת מתקלה בתיבת ההילוכים האוטומטית שלכם, עדיף לחפש מוסך המבצע שיפוצי גיר אוטומטיים. שיפוץ יעיל לא פחות מהחלפת תיבת ההילוכים וברוב המקרים עולה פחות, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר ברכבים חדשים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים