כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

התקנת מערכות מיזוג אוויר בדירה

התקנה מקצועית של מערכת מיזוג מחייבת הקפדה על נתונים טכניים והנחיות היצרן. בנוסף, כל התקנה מתבצעת על פי דגם המערכת ובהתאם לכללי הבטיחות. הנה המדריך השלם שיכול לסייע לאנשי מקצוע או אנשים פרטיים.

13/09/2016

אפיון צרכי הלקוח

אפיון צרכי הלקוח
השלב הראשון בהתקנה של מערכות מיזוג אוויר הוא לאפיין את צרכי הלקוח. בעזרת ייעוץ כללי בבחירת מזגן ניתן להתייחס לפרמטרים כמו השטח האמיתי למיזוג, סוג המזגן הנדרש, עומס החום הפנימי והחיצוני ותפוקת המזגן הנדרשת. הייעוץ מיועד לזהות את אפשרויות ההתקנה המתאימות ולהצביע על התאמת תשתית החשמל במקום למפרט הטכני של המזגן. בשלב השני מכינים את התשתית ושמים דגש על הנושאים הבאים:

קידוחים

העקרונות המנחים להתקנת מערכות של מיזוג אוויר יחסית זהים. אפשר לראות זאת בהנחיות היצרנים לגבי הקידוחים, שעל פיהם יש לקדוח בקיר בשיפוע של 5 מעלות לפחות כלפי חוץ. מטרת הקידוח היא לאפשר את מעבר הצנרת. את המרווח בין הצינורות לשרוול ובין השרוול לקיר ממלאים בחומר אטימה. במעברי צנרת דרך גג מבצעים קידוח שווה ערך ותמיד עדיף לקדוח את החור בקיר שפחות חשוף לגשם.

מערכת חשמל

מערכת החשמל בבית או בעסק שאמורה להזין את המזגן צריכה להתאים לדרישות בחוק החשמל ותקנותיו. התאמה של התשתית מתבצעת על ידי חשמלאי מוסמך, או לחילופין על ידי מתקין מערכות מיזוג עם רקע וניסיון מתאימים. נתוני החשמל של המזגנים השונים קובעים האם התשתית מתאימה ומסוגלת לשמור על פעילות יציבה של המערכת לאורך זמן.

התקנת מעבה

את המעבה מתקינים במקום מוגן מפני קרינה ישירה של השמש על סוללה. יש להתקין את חלקי המזגן במקום שמסוגל לשאת את העומס שלהם, לבדוק שלא נגרם מטרד עקב זרימת האוויר או טפטוף המים ולמזער רעשים על ידי הנחת המעבה על גומיות.

התקנת מאדה

אנשי מקצוע צריכים לבחור מקום שיאפשר פיזור אוויר באופן שמתאים לתכנון המקורי של התקנת מיזוג אוויר. כמו כן, חשוב לבחור מקום שיקל על תחזוקה ומתן שירותי תיקונים. במאדים רצפתיים שניתן להתקין גם כתקרתיים יש להשתמש בערכה ייעודית. עם זאת, בהתקנת דמפרים חשוב לוודא גישה ראויה גם אליו בעת מתן שירותים שונים.

התאמת צנרת ותשתית

חשוב לזכור שבמהלך התקנה מקצועית של מערכות מיזוג אוויר בדירה יש צורך לעיתים קרובות גם בהתאמת התשתית. ההתאמה מתייחסת בעיקר לגז, חשמל ותקשורת. יש לשים לב לקטרים המומלצים של צנרת הגז ולבודד אותה על ידי שרוול שקוטרו הפנימי צמוד לצינור הנחושת.
לבסום, במקרים שבהם על פי הוראות החוק נדרש מלכודות שמן, מבצעים את המלכודת מצינור הזהה בקוטרו לצינור היניקה. נעלי כבל יש לטרוק בכלי המיועד לכך ואורך הצנרת המינימאלי הוא תמיד 2 מטר אורך לפחות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים