כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך לחסוך כסף על חימום הבית?

כשמדובר בקירור הבית בקיץ, ישנו רק אמצעי אחד יעיל שיכול לעזור בביצוע המשימה, הלא הוא המזגן. היות ולמזגן אין מתחרים בקיץ, אין מנוס מהעלויות היקרות של הפעלתו. לעומת זאת, בחורף המצב שונה לחלוטין, ויש הרבה אלטרנטיבות להפעלת המזגן. להלן כמה רעיונות כיצד תוכלו לחסוך את הפעלת המזגן בחורף.

19/02/2013

חימום תת רצפתי

מערכת זו מפיצה חום בכל הבית באמצעות מערכת צינורות הנמצאים ברצפה, ובהם זורמים מים חמים. המערכת הזו פועלת על סולר, והיא מספקת חימום איכותי במשך שעות ארוכות. אי הנוחות העיקרי של המערכת הזו נובע מכך שתצטרכו לדאוג לאספקה של סולר. ישנן חברות שיביאו את המוצר הזה עד לביתכם בכל זמן שתצטרכו, כך שמדובר כאן באי נוחות קלה ביותר, שיש לה פתרון פשוט וקל. כמו כן, הפעלתה של מערכת זו איננה זולה במיוחד. הגדולה של החימום התת רצפתי נעוצה בכך שהיא מספקת חימום יעיל ואיכותי יותר לבית כולו במשך שעות ארוכות יותר. אם אתם לא יכולים להפעיל את המזגן לאורך זמן כי אתם מרגישים מחנק, חימום תת רצפתי הוא הפתרון הטוב ביותר עבורכם.

מערכת הסקה מרכזית

מערכת הסקה מרכזית
גם מערכת זו פועלת על סולר ולא על חשמל, והיא משותפת לבניין כולו. המערכת הזו מספקת חימום איכותי במיוחד, וכל דיירי הבניין נהנים מבתים חמים במשך כל שעות היממה. מקובל במיוחד להשתמש במערכות אלו באזורים הקרים של הארץ, בדגש על ירושלים. בעלי מערכת הסקה מרכזית לא חושבים אפילו על הפעלה של מזגן בחורף.

קמין

זהו אמצעי חימום רטרו, שיש לו חשיבות לא רק בהיבט חימום הבית, אלא גם בהיבט עיצוב הבית. הקמין מספק חום איכותי לאזור הסלון בעיקר, והוא יכול לעבוד על שריפה של עץ, סולר או דלק אחר. הקמין מפיץ חום נעים, והפעלתו חסכונית יותר מהפעלה של מזגן. אנשים רבים, ובמיוחד בעלי בתים פרטיים עם סלון גדול, בוחרים לעבור לפתרון חימום זה.

תנורים

התנורים יעילים במיוחד לחימום של חדר אחד. העלויות שלהם נמוכות משמעותית מאלו של המזגן, והם מאפשרים חימום איכותי של החדר. עם זאת, חשוב ביותר להימנע משימוש במפזרי חום ובתנורי ספרלה בלילה. המפזרים גורמים לייבוש האוויר, כך שהשהייה בחדר אינה נעימה, ואילו תנורי הספרלה עלולים לגרום לשריפה. האמצעי המומלץ ביותר לחימום חדרים בלילה הם הרדיאטורים. אמצעים אלו מספקים חום איכותי, ומאפשרים לכם להימנע מהפעלה של המזגן היקר.
ישנם אמצעי חימום רבים ושונים, המספקים מענה לצורכי חימום שונים. מזגן הינו אמצעי חימום נוח וזמין, אך הוא גורם לייבוש האוויר ולהוצאות ניכרות ביותר. כדאי לבדוק אפשרויות חימום אלטרנטיביים, שיספקו לכם גם חימום איכותי יותר, וגם יאפשרו לכם לחסוך בעלויות.

נכתב באדיבות הצבי קירור ומיזוג אויר בע"מ
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים