כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כללים לתחזוקת בניין מגורים משותף

בניין מגורים משותף מחייב תחזוקה שוטפת מצד כל הדיירים. הנושאים החשובים ביותר הם ניקיון תקופתי של חדר המדרגות, ניקיון חלונות בסנפלינג ובמידת הצורך גם תפעול מעליות ומכשירי חשמל בבניין

13/09/2016
דיירים בבניין מגורים משותף מכירים את הקושי בתחזוקה שוטפת וקבועה. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא תמיד יש ועד בית שאחראי על המשימות. התוצאה היא לעיתים קרובות הזנחה של הבניין וירידה בערך הדירות. מצד שני, בהחלט ניתן לשמור על תחזוקה תקינה כל עוד לוקחים בחשבון את הכללים המרכזיים.

החל מחדר המדרגות ועד המעלית – כל מה שצריך לדעת

הנה הטיפים העיקריים שיעזרו לכם לשמור על תחזוקה של בניין מגורים משותף:

ניקיון חדרי המדרגות

חדר המדרגות הוא מקום שמועד לפורענות בבניין מגורים משותף. מלבד העובדה שמדובר על החלל הכי שימושי בבניין, הוא גם אמור לארח את כל המשפחות, השכנים והאורחים. התוצאה היא חדר שצובר הרבה לכלוך ואבק והפתרון הוא ניקיון תקופתי. אפשר להתייעץ עם חברת ניקיון ולקבל הצעת מחיר מסודרת על השירות. אפשרות אחרת היא להזמין מנקה באופן פרטי וכמובן לחלוק בהוצאות מטעם כל הדיירים.

ניקיון חלונות בסנפלינג

חלונות הבניין משפיעים באופן ישיר על רמת החיים של הדיירים. את החלונות ניתן לנקות בצורות שונות, כאשר הטכניקה המומלצת ביותר היא שימוש בשירותי סנפלינג. בעזרת ניקיון חלונות בסנפלינג אפשר להגיע גם לאזורים הרחוקים ולפינות. הניקיון גם במקרה הזה מתבצע על ידי חברות מקצועיות שמשקיעות בתהליך ההסמכה והבטיחות של העובדים.

תפעול מעליות ומכשירי חשמל

בניין מגורים משותף עם מעלית דורש תחזוקה מורכבת יותר. בבניין הזה יש לדאוג לתפעול של המעליות גם ברמה האסתטית וגם ברמה הטכנית, על ידי חברה שמתמחה בפתרון בעיות מן הסוג הזה. כמו כן, כדאי לתחזק את הבניין בעזרת טיפול מהיר במכשירי חשמל שונים כמו דוד שמש משותף, נורות לחדר המדרגות, אינטרקום בכניסה וכן הלאה.

איך חוסכים על ניקיון חלונות בסנפלינג ותפעול מעליות?

כפי שניתן לראות, השירותים השונים שהם חלק בלתי נפרד מתחזוקה שוטפת של בניין מגורים משותף אמורים מטבע הדברים לעלות כסף. דיירים שרוצים לחסוך על ניקיון חלונות בסנפלינג ותפעול מעליות יכולים לעשות זאת בעזרת השוואת מחירים מסודרת. אפשר לקבל המלצות על חברות אחזקת בנייני מגורים משכנים אחרים, לתאם פגישת היכרות לא מחייבת עם נציגי החברות ולהגדיר בצורה מסודרת את הצרכים. הגדרת סדר עדיפויות עוזרת להרכיב הצעת מחיר מותאמת אישית ולחסוך בהוצאות.

כל כמה זמן מבצעים תחזוקה שוטפת?

ניקיון של חדר המדרגות צריך להתבצע אחת לשבוע, ניקיון חלונות בסנפלינג יכול להתבצע אחת למספר חודשים ותפעול המעליות מתבצע אחת לחצי שנה ולפי התקלות. אלו הכללים הבסיסיים עבור תחזוקת בניין מגורים משותף והם מתאימים לדיירים בכל הארץ.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים