כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

שימוש בדשא סינטטי לגינתכם כחסכון במים

במדינה חמה כמו שלנו, רבים מעוניינים במציאת פתרונות לחסכון במים וכן לשמירה על גינה ירוקה לאורך כל חודשי השנה.

14/09/2016

דשא טבעי לעומת דשא סינטטי

דשא טבעי לעומת דשא סינטטי
דשא טבעי דורש מאתנו תחזוקה רבה- גזימה קבועה, השקיה באופן סדיר, דישון ועוד. רבים מעוניינים בשתילת דשא בחצר ביתם, אולם אינם מעוניינים בהשקעה הכרוכה בטיפול בו לאחר מכן. דשא סינטטי מאפשר לנו ליהנות מגינה ירוקה לאורך כל חודשי השנה, תוך השקעת מאמץ מינימאלי בטיפול בה ותוך חסכון אדיר בשימוש במים. דשא סינטטי מאפשר לנו לחסוך במים בצורה משמעותית ביותר בכמה דרכים.

השקיית הדשא

כאשר אנו שותלים דשא טבעי בחצר ביתנו, אנו חייבים להשקות אותו באופן קבוע בכמויות די גדולות של מים בכדי לשמור על צבעו הירוק ועל חיותו, בייחוד במדינה חמה ושטופת שמש כמו ישראל.התקנת דשא סינטטי אינה דורשת השקיה כלל, ויכולה לסייע לנו בחסכון כמויות המים האדירות שאנו משקיעים בהשקיית דשא טבעי. זוהי הצורה המשמעותית ביותר בה חוסך לנו דשא סינטטי מים, והיא מאפשרת לנו לחסוך גלונים של מים בשנה, אשר אינם משפיעים רק על הסביבה, אלא גם עולים לנו ביוקר.

שימוש בממטרות

ברוב הבתים נראה שימוש בממטרות לפחות כמה פעמים במהלך השבוע, אם לא באופן קבוע. ממטרות הינן כלי השקיה אשר אינם מסוגלים למקד את המים לאזור מסוים, ולכן הם מפזרים אותם על שטחים נרחבים למדי. שיטת השקיה זו אמנם יעילה להשקיית משטחים, אולם גורמת לבזבוז אדיר של מים על אזורים אשר אינם דורשים השקיה, והיא מתבצעת לרוב בחצרות בהם ישנו דשא, היות ואת הדשא קשה ביותר להשקות בדרכים אחרות. כאשר אנו משתמשים בדשא סינטטי, אנו לא צריכים להיעזר יותר בממטרות לשם השקיה בגינתנו, וגם במידה ויש בגינה צמחים אחרים נוכל להתקין טפטפות לשם השקייתם- שיטת השקיה מדויקת וחסכונית הרבה יותר.

התנדפות המים

בעיה נוספת אשר גורמת לבזבוז מים מיותר בעת השימוש בדשא טבעי הינה התנדפות מים. גם בעת השקיית הדשא בעזרת ממטרות וגם לאחר ההשקיה, כאשר המים נחים על הדשא, אנו רואים התנדפות של מים אשר אינם מנוצלים כלל להשקיית הדשא, אלא פשוט מתנדפים לאוויר ונעלמים. מים אלה מתבזבזים לחלוטין, ומחייבים אותנו להשתמש בכמויות גדולות יותר של מים מהנדרש לשם השקיית הדשא והגינה, בניגוד למתרחש כאשר אנו עושים שימוש בטפטפות. היות ודשא סינטטי חוסך לנו את הצורך בהשקיית שטחים נרחבים של הגינה, הוא גם מונע את התנדפות המים המיותרים, כך שאנו יכולים לחסוך גם אותם.

במידה ואנו רוצים לחסוך במים, כדאי לעבור להשתמש בדשא סינטטי

רבים נמנעים משימוש בדשא סינטטי בשל מחיר ההתקנה שלו, אולם מחיר זה מחזיר את עצמו במהירות בשל החיסכון הכלכלי העצום הנובע מחיסכון בהוצאות עבור השקיה, וכן הדשא הסינטטי מאפשר לנו לשמור על הסביבה על ידי חיסכון משמעותי ביותר במים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים