כרגע באתר
6
4
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הדרישות לעבודה בתחום מערכות בטחון

תחום מערכות הביטחון הוא תחום מגוון ונרחב אשר כולל בתוכו מערכות שונות ומגוונות. העבודה בתחום זה הינה עבודה מאתגרת ומלמדת ביותר, הדורשת ניסיון ותכונות אופי מסוימות אשר מתאימים לאופי העבודה.

15/09/2016

מה כולל תחום מערכות הביטחון?

מה כולל תחום מערכות הביטחון?
כאמור, תחום מערכות הביטחון הוא תחום מאוד נרחב ומקיף והוא כולל תחתיו מערכות רבות מאוד. התחום כולל מערכות אבטחה שונות, מערכות אזעקה, מצלמות במעגל סגור, מערכות כריזה, ועוד. מאחר והתחום הינו מאוד מגוון ומכיל סוגים רבים של מערכות שונות, יש צורך בעובדים בעלי ניסיון מגוון מאוד, אשר מסוגלים ללמוד ולהכיר יותר ממערכת אחת בו זמנית. תחום מערכות הביטחון הוא תחום מעניין מאוד אשר העבודה בו מאתגרת מאחר והיא דורשת יכולות למידה של מערכות וטכנולוגיות מתקדמות, אשר נמצאות בשינוי מתמיד לאורך הזמן. מהן הדרישות לעבודה בתחום מערכות הביטחון?

הכשרה טכנית

בכדי לעבוד בתחום מערכות הביטחון יש צורך ברקע והכשרה טכנית בתחום הנדסאות או טכנאות חשמל ואלקטרוניקה. מאחר וכלל המערכות המדוברות הינן מערכות המתבססות על רכיבים חשמליים ואלקטרונים, כמו מערכות אזעקה, מערכות כריזה, וכדומה, הכשרה זו הינה ההכשרה הבסיסית הנדרשת. כמו כן, ישנו יתרון למועמדים בעלי ניסיון בתחום המחשבים והרשתות, שכן רוב מערכות האבטחה המתקדמות כיום מבוססות על רשתות מחשבים או תקשורת, החל ממצלמות במעגל סגור המחוברות לרשתות ממוחשבות או לרשתות IP, ועד למערכות אזעקה המחוברות לתקשורת טלפונית.

ניידות

ברוב המקרים עבודה בתחום מרכות הביטחון היא עבודה טכנית הכוללת תיקון והתקנה בעסק או בבית הלקוח. לכן, אדם המעוניין לעבוד בתחום זה חייב להיות בעל יכולת ניידות ולהחזיק ברישיון נהיגה לרכב. רישיון נהיגה לאופנוע לרוב לא מספיק שכן הטכנאי צריך להביא איתו ציוד לתיקון המערכות ולכך דרוש רכב.

יכולת למידה

תחום מערכות הביטחון הוא תחום מאוד דינאמי ומאוד טכנולוגי. מאחר ובעידן שלנו יש כל הזמן התפתחויות חדשות בתחומים הטכנולוגים השונים, כך קורה גם בטכנולוגיות של מערכות הביטחון. עם הזמן מפותחות יותר ויותר מערכות אבטחה חדשות הכוללות מערכות אזעקה חכמות אשר יכולות להפעיל אזעקות שקטות או רועשות כתלות בסיטואציה, מערכות מצלמות במעגל סגור אשר יכולות להעביר נתונים למספר רשתות מחשבים שונות, ועוד הרבה מאוד פיתוחים נוספים. מאחר והמערכות משתנות כל הזמן, על הטכנאי להיות בקיא בשינויים ולהיות מסוגל ללמוד איך לתקן את המערכות החדישות ומהן המשמעויות של השינויים השונים בכל מערכת חדשה.

עבודה בתחום מערכות הביטחון היא קריירה מאתגרת

בזכות העובדה שתחום מערכות הביטחון הוא תחום שנמצא בפיתוח מתמיד, עבודה בתחום היא צעד לקריירה בטוחה המביאה אפשרויות למידה שונות ואפשרויות קידום מגוונות. בזכות הקדמה הטכנולוגית המאפשרת פיתוחים של מערכות אזעקה ואבטחה מתקדמות, טכנאים בתחום מערכות האבטחה יכולים לרכוש ניסיון רב וללמוד הרבה תוך זמן מאוד קצר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים