כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הפיצוי בגין מטפלת שנפגעת בתאונת עבודה

תאונות יכולות לקרות בכל מקום: בכביש, בבית, או אפילו בעבודה. כאשר תאונה מוגדרת כתאונת עבודה, ניתן לקבל פיצוי כספי בגין התאונה וימי העבודה שהוחסרו. ישנם מספר דברים שכדאי לדעת לפני שמבקשים פיצוי מהביטוח הלאומי ואיגדנו אותן עבורכם במאמר זה.

18/09/2016

מהי תאונת עבודה?

מהי תאונת עבודה?
תאונת עבודה מוגדרת כתאונה שנגרמה לעובד בתוך כדי ועקב עבודתו של העובד במקום העבודה, בזמן צאתו של העובד מביתו לעבודה או בדרכו ממנה, בתוך כך נכללות גם תאונות דרכים בדרך לעבודה וממנה, או פגיעה עקב חומרים כימיים או חומרים אחרים שנעשה בהם שימוש במסגרת העבודה אשר גרמו נזק לבריאותו של העובד. אדם שנפגע עקב תאונת עבודה זכאי לזכויות רפואיות וכספיות שונות אשר הנפגע יכול לקבל על ידי מילוי טפסים הכוללים בין היתר חוות דעת רפואית לביטוח לאומי, טופס תביעה לביטוח הלאומי, ועוד.

מהו הפיצוי בגין תאונת עבודה?

מטפלת אשר נפגעה בתאונת עבודה זכאית לפיצויים מביטוח לאומי כמו כל עובד אחר בתעשייה, אם המעסיק שילם דמי ביטוח לאומי באופן קבוע לא צריכה להיות שום בעיה בקבלת הפיצויים, ובמידה שלא על המעסיק יהיה לשלם פיצויים בעצמו.

דמי פגיעה

אדם שנפגע בתאונת עבודה יקבל דמי פגיעה למשך 91 יום מזמן הפגיעה. גובה דמי הפגיעה נקבע על פי ממוצע השכר בשלושת החודשים האחרונים והוא לא עולה על 75% מהשכר. כמו כן, דמי הפיצויים כוללים שבתות וחגים.

אחוזי נכות זמניים

במידה ולאחר תקופת דמי הפגיעה העובד עדיין אינו מסוגל לחזור לעבוד, עליו לעבור חוות דעת רפואית לביטוח לאומי באישור רופא מוסמך שייקבע האם הוא כשיר או לא כשיר לחזור לעבודה. במידה והרופא קבע כי אינו כשיר לעבוד, יש עליו להגיש בקשה לוועדה רפואית אשר תחליט בעניין ותקבע אחוזי נכות זמניים במידת הצורך. חוות דעת רפואית לביטוח לאומי יכולה לעזור לקבל את אחוזי הנכות הנדרשים בוועדה הרפואית. אם הוועדה קבעה אחוזי נכות זמניים שהם פחות מ – 100% אי כושר עבודה, דמי הנכות ישולמו על ידי הביטוח הלאומי בצורה הדומה לדמי הפגיעה: 75% מהשכר הממוצע של 3 החודשים שקדמו לחודש הפגיעה. כמו כן, הנפגע זכאי להגיש ערער להגדלת דמי הנכות ל-100% עד 120 יום לאחר קביעת אחוזי הנכות.

אחוזי נכות קבועים

במידה וחומרת הפגיעה גרמה לנכות לצמיתות, אזי הנפגע זכאי לפיצוי על סמך אחוזי הנכות. אם אחוזי הנכות הם פחות מ-20% יקבל הנפגע מענק חד פעמי, ואילו אם אחוזי הנכות גדולים מ-20% הוא יקבל קצבה חודשית אשר נגזרת מהמשכורות האחרונות עד לגיל פרישה.

חשוב לבדוק ולברר לפני שתובעים

לפני הגשת התביעה לפיצויים לביטוח לאומי חשוב לברר מהם הפיצויים שמגיעים לך עקב תאונת העבודה, לקבל חוות דעת רפואית לביטוח לאומי, ואפילו להתייעץ עם עורך דין הבקיא בתחום. אם תבררי הכל לעומק ותוודאי הכל עד לפרט האחרון כך יותר סביר שתקבלי את הפיצויים המגיעים לך.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים