כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

סוגי הרכב המתאימים לחברת שליחויות

חברות שליחויות גדולות נדרשות לצי כלי רכב גדול ומגוון המכיל רכבים שונים המתאימים למטרות שליחויות ושינוע שונות. סוגי כלי הרכב המתאימים לחברת שליחויות משתנים לפי אופי החברה וגודלה.

18/09/2016

מה נדרש מחברת שליחויות?

מה נדרש מחברת שליחויות?
לפני שרוכשים כלי רכב לחברת שליחויות, כדאי להבין מהן המשימות של חברות שליחויות ועל פי מה היא נמדדת. תפקידה של החברה הוא להעביר משלוחים מסוגים שונים ממקום למקום. משלוחים אלו יכולים להיות גדולים כקטנים, החל ממשלוח סחורה ללקוח, ועד למשלוח מעטפה עם צ'ק לספק. חברת משלוחים טובה היא חברה אשר יכולה לספק סוגים שונים של משלוחים, בזמן הקצר ביותר, ובצורה הבטוחה ביותר. לשם כך, על החברה להחזיק צי כלי רכב גדול ומגוון ככל האפשר, ולהעסיק נהגים ואנשי משלוחים מקצועיים, אמינים ומנוסים. נסקור את סוגי הרכב המתאימים לחברת שליחויות.

אופנועים

אופנוע הוא אחד מכלי הרכב המתאימים ביותר עבור משלוחים קטנים של חבילות קטנות או מכתבים. האופנוע הוא כלי רכב מהיר אשר לרוב לא נדרש לעמוד בפקקים, שכן הוא יכול לנסוע בין הנתיבים בקלילות ובמהירות. יתרונותיו הם מהירותו ויכולת המעבר שלו במקומות צרים, והחיסרון העיקרי שלו הוא שאינו יכול לקחת משלוחים גדולים, וכי זהו כלי רכב מסוכן עבור השליחים.

רכב מסחרי

ניתן למצוא רכבים מסחריים בגדלים שונים מאוד, ואלו הרכבים הנוחים ביותר עבור משלוחים בגודל בינוני. ניתן להעמיס על רכב מסחרי מספר גדול יחסית של ארגזים וחבילות, ולספק אותם בצורה נוחה, מהירה, ובטוחה עד ללקוח. מאחר וישנם גדלים שונים של רכבים מסחריים, כל חברת שליחויות יכולה להחליט מהו הגודל האידיאלי עבורה. אחד היתרונות ברכבים אלו מעבר ליכולתו להעביר כמות רבה יחסית של סחורה, היא שלרוב הנהיגה ברכב מסחרי מצריכה דרגת רישיון ב', שזוהי דרגת הרישיון הסטנדרטית של מרבית הנהגים, ואין צורך בדרגה ג' לנהיגה במשאית וברכבים כבדים מעל 3.5 טון.

משאית

חברת שליחויות גדולה אשר רוצה לספק שירותים למשלוחים גדולים, חייבת להחזיק משאיות בצי הרכב שלה. משאיות הן כלי רכב גדול מאוד אשר יכול להוביל משלוחים גדולים המכילים ארגזים וחבילות רבות. כך שלמעשה, משאיות יעילות לא רק לשם חלוקה של משלוחים גדולים, אלא גם לחלוקה של מספר משלוחים קטנים או בינוניים באותו אזור. לצורך העניין משאית אחת יכולה להכיל את תכולתן של מספר רכבים מסחריים ובכך לחסוך דלק רב.

צי רכבים מגוון ישדרג את כמות המשלוחים שלכם

חברת שליחויות שרוצה לשרת הרבה לקוחות ולספק סוגים שונים של משלוחים, חייבת להחזיק בצי מגוון של רכבים. ככל שהחברה תחזיק ביותר רכבים בגדלים שונים, כך היא תוכל לספק שירותים מגוונים יותר אשר יכולים לשמש לכל מטרה. התבססות על סוג אחד של כלי רכב מגבילה את אפשרויות המשלוח של החברה ולכן מקטינה את מאגר הלקוחות הפוטנציאלי.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים