כרגע באתר
4
4
5
,
3
מודעות
כניסה לאזור האישי

התאמת הדירה החדשה לילדים וטף

מעבר לדירה חדשה הינו הזדמנות להתאים אותה לצרכינו, ולתקן בעיות בהן נתקלנו בדירה הקודמת. בין היתר, חשוב לקחת בחשבון גם ילדים שעתידים להתגורר בה, ולהתאים אותה לצרכים שלהם.

26/09/2016

התאמת הדירה מקלה על גידול תינוקות וילדים

התאמת הדירה מקלה על גידול תינוקות וילדים
כאשר מדובר בגידול פעוטות, חשוב להצטייד בשידת החתלה אשר מומלץ שתהיה קרובה לחדר השינה של התינוק במידת האפשר, בכדי לאפשר החתלה מהירה שלו במידת הצורך. כאשר הם גדלים, ורוכשים מיומנויות בכוחות עצמם, חשוב להתאים את הדירה גם לזה. התאמות אלו יכולות לבוא לידי ביטוי לדוגמה על ידי שימוש בשרפרפים, אשר מאפשרים לילדים לבצע פעולות פשוטות בכוחות עצמם כגון צחצוח שיניים. כמו כן, יש להיערך לשלבים שונים בגדילה כגון גמילה מבקבוקים או חיתולים, ולרכוש את הכלים המתאימים לשם כך כגון כוסות עם קשים או סיר לילד.

חשיבות ההתאמות הבטיחותיות בדירה

כאשר מתאימים דירה לילדים, חשוב לקחת בחשבון כל סכנה שעלולה לצוץ בעת המגורים בדירה, ולדאוג לפתרונות לשם מניעתה היות ולא ניתן לסמוך על כך שהוא לא יפגע ממנה. ראשית, במידה ומתגוררים בבניין או בכל בית שאינו בקומה הראשונה, וישנם חלונות בדירה, מומלץ להתקין בהם סורגים אשר ימנעו יציאה או חלילה נפילה של הילד מהחלון. שנית, גם מדרגות בתוך הבית עלולות להוות סכנה, וחשוב לטפל בסכנה זו בעזרת מעקות בטיחות לילדים. ניתן להתקין את המעקות בתחילת המדרגות, וכך למנוע עליה שלהם למדרגות ללא השגחה.

הרחקת הכלים המסוכנים מהישג יד

ילדים בגילאים שונים דורשים הכנות שונות ברחבי הדירה, והכנת הדירה לקראת תינוק אינה דומה להכנת דירה לקראת ילד בן חמש. כאשר הם רוכשים עצמאות ומתחילים לשוטט בדירה בכוחות עצמם, וכן לעמוד ולהגיע למקומות גבוהים יותר, יש להכין את הדירה לקראתם על ידי הרחקת ציוד מסוכן אשר עלול לפגוע בהם. חפצים יכולים להיות לדוגמה, סכינים, חומרי ריסוס וחומרי ניקיון, מוצרי חשמל, וכן חפצים אשר נרצה לשמור על שלמותם ולמנוע מהילדים להגיע אליהם כגון ספרים, פלאפונים, כלי זכוכית וכדומה. הכנות מסוג זה חשובות ביותר בין הגילאים שנה וחצי עד חמש, ובדרך כלל, לאחר מכן הוא לומד למה מותר לו להתקרב ובמה הוא יכול להשתמש. כאשר יגיע לגיל גדול יותר יהיה להניח דברים ברחבי הבית קצת יותר בחופשיות.

חשיבות התאמת הדירה לילדים

כאמור, התאמת דירה לילדים חשובה הן בכדי לשמור על בטיחותם והן בכדי להקל על גידול ילדים בדירה, ולכן חשוב ביותר לדעת כיצד לעשות זאת בצורה נכונה. כאשר עוברים לדירה חדשה, חשוב להפיק לקחים מהמגורים בדירה הקודמת ולנסות להימנע מחזרה על אותן טעויות. כמו כן, מומלץ להתייעץ עם בעלי ניסיון בגידול ילדים, כגון ההורים, בכדי להכין בצורה הטובה ביותר את דירה לקראת התינוק מראש.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים