כרגע באתר
7
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד לבחור חשמלאי אמין בעת שיפוץ הדירה

אז החלטתם לשפץ את הדירה. רעיון מצוין. כמו בכל תחום בחיים, תמיד כדאי להתייעץ עם מקצוען. אז איך בוחרים חשמלאי אמין? ומה צריך לדעת לפני שמזמינים חשמלאי הביתה?

26/09/2016

חשמלאי אמין וטוב הוא ההבדל בין שיפוץ יעיל ובין קטסטרופה

חשמלאי אמין וטוב הוא ההבדל בין שיפוץ יעיל ובין קטסטרופה
לשפץ את הדירה היא החלטה חשובה. לא כדאי להקל בראש במי שאנחנו מחליטים להביא בשביל לתקן, לשפץ ולשנות את מה שקיים אצלנו בדירה. כדאי לחשוב היטב לפני שבוחרים בעל מקצוע כזה או אחר, ובוודאי חשמלאי. אז מה עושים? במי בוחרים? ואיך בכלל אפשר לדעת על מי לסמוך?
שלושה דברים שחייבים לדעת לפני שמביאים בעל מקצוע הביתה:

לא כדאי להתפשר על מקצועיות

גם אם מצאנו מישהו זול הרבה יותר, כדאי תמיד ללכת עם מקצוען. חשמלאי מקצועי למד את הנושא היטב. הוא מכיר הרבה דברים שאנחנו אפילו לא יכולים לחשוב עליהם. יש לו ידע וניסיון רב. מחיר גבוה יותר לא תמיד מבטיח איכות טובה יותר, זה נכון (ראו את ההשוואה בין מחירי הדירות בתל אביב לניו יורק ותבינו לבד). אבל האם באמת מחיר נמוך ועבודה חובבנית שווים את הסיכון? לא כדאי להתפשר על מקצועיות שכן עבודות חשמל בבית הן מסוכנות ומצריכות ידע רב, הן תיאורטי והן מעשי, ואת הכלים המתאימים וניסיון. חבל לגלות רק לאחר השיפוץ שלו כל- כך חיכיתם (בעיקר חיכיתם שהרעש ייגמר) שהמתג בסלון מדליק את האור בשירותים. תמיד כדאי להזמין בעל מקצוע מוסמך.

תעודת יושר

משטרת ישראל מחלקת תעודות יושר לבעלי מקצוע שונים. זה לא אומר שמי שאין לו תעודת יושר מהמשטרה אינו אדם ישר, אך זה מבטיח שאין לו תיק פלילי. הבית שלנו הוא המרחב האישי שלנו. מדובר במשהו מאוד אינטימי. לא היינו רוצים שכל אחד יעשה ככל העולה על רוחו בדירה החדשה שרק עכשיו סיימנו לשפץ, נכון? תעודת יושר לחשמלאי יכולה להבטיח כי מדובר באדם אמין. בנוסף, בעל מקצוע אשר נותן מחיר מבלי לראות את הדירה עצמה קודם כל ואת היקף העבודה, לרוב לא ייחשב לאמין במיוחד (אלא אם כן מדובר במשהו מאוד ספציפי).

סקר שוק

על מנת לוודא כי אנו מקבלים את השירות הטוב ביותר, כדאי לערוך סקר שוק קצר. סקר שוק הוא כלי מאוד אפקטיבי, ומשתמשים בו גם בעולם העסקים: הוא נותן בידיכם את הכוח להחליט איזה בעל מקצוע אתם רוצים להזמין אליכם הביתה, שכן אתם משווים בין בעלי המקצוע השונים המציעים לכם את שירותיהם, וכך תוכלו להחליט מי מציע את השירות המשתלם ביותר. בנוסף, לרוב האוכלוסייה אין באמת מושג כמה עבודות חשמל אמורות לעלות. סקר שוק אפקטיבי (4-5 בעלי מקצוע שונים) יאפשר לכם לקבל אומדן לגבי טווח המחירים.

חשוב לזכור!

לא להתעסק עם החשמל לבד. זה יכול להיות מאוד מסוכן. כדאי להזמין אליכם בעל מקצוע!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים