כרגע באתר
5
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים לבחירת גנרטור גיבוי לבניינים ולבתים

בעידן שלנו, גנרטור ביתי הפך לכמעט הכרחי ובבנייני מגורים משותפים חובת ההתקנה שלו מעוגנת בחוק. הנה מספר טיפים שייסעו לכם בבחירת גנרטור איכותי.

26/09/2016

השימוש בחשמל כחלק משגרת חיינו

השימוש בחשמל כחלק משגרת חיינו
בעידן המודרני השימוש בחשמל הוא חלק מאורח החיים. ללא חשמל החיים שלנו משותקים. השימוש בחשמל הכרחי לכל תחום ולעיתים ברמה של הצלת חיים. למעשה, כל סביבת החיים המודרני עושה שימוש קבוע בחשמל. אפשר להבין מכך כי הפסקת חשמל או בעיה אחרת הגורמת לניתוק אספקת החשמל הולידה בעקבותיה את הצורך בהמצאת גנרטור הגיבוי שתפקידו לספק חשמל במקרי חירום אלו.

מהו גנרטור?

גנרטור הוא מכונה המחוללת זרם חשמלי. פעולתו מתבססת על שימוש באנרגיה מכאנית והפיכתה לאנרגיה חשמלית. ישנם דגמים שונים של גנרטורים אך כולם נועדו בבסיסם לשמש לצורכי גיבוי או חירום במקרה של ניתוק אספקת החשמל. על פי חוק תכנון ובנייה ישנה חובה להתקין גנרטור חירום בבנייני מגורים משותפים שגובהם עולה על 27 מטרים. הוא מופעל באופן אוטומטי במקרים של הפסקת חשמל או ניתוק זרם החשמל ומספק זרם חשמלי כדי שהמערכות החיוניות הצורכות חשמל בבניין ימשיכו לפעול, המעליות ימשיכו לתפקד והאור בחדר המדרגות יישאר דולק.

איך לבחור גנרטור מתאים לצרכים שלכם?

כדי לדעת כיצד לבחור את הגנרטור המתאים, חשוב שתגדירו קודם כל את הצרכים שלכם. גנרטור המשמש לקמפינג או לצורכי תאורה אינו דומה למקבילו הביתי המשמש לצורכי גיבוי. האחרון נחוץ במקרים של הפסקת חשמל בלתי צפויה, או הפסקת חשמל הנגרמת בעקבות מזג אויר סוער במיוחד, גשם, סופות רעמים וכד'. הוא יכול גם לתת מענה במקרים בהם חסרה נקודת חשמל באזור מסוים בבית ויש במקום זה צורך לשימוש בחשמל. אם יש לכם תינוק קטן ואתם רוצים לדאוג לחימום ראוי בחדר, זו סיבה נוספת לשקול שימוש באמצעי חיוני זה.

גנרטור ביתי לעומת גנרטור בניין משותף

גנרטור גיבוי לבניין מגורים משותף אינו שונה מזה הביתי ומטרת השימוש בו היא זהה: צורך בגיבוי של חשמל במקרי חירום בהם אספקת החשמל הסדירה מופסקת. בשני המקרים הוא יעבוד על אותו עיקרון ויתוכנת לפעול אוטומטית במקרים של הפסקת חשמל, ההבדל היחיד ביניהם יהיה הגודל והצריכה בפועל. בכל מקרה, אם אתם זקוקים לגנרטור גיבוי בין אם זה לבית הפרטי שלכם ובין אם זה לבניין מגורים חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע ולקבל מענה מקצועי שיתאים לצרכיכם.

אילו תכונות יש לגנרטור?

כאמור, ישנם סוגים של גנרטורים כאשר כל אחד מהם מתאפיין בתכונות שונות - אם זה בגודל, בספק הכוח שלהם (בנזין, גז, דיזל ועוד), בדרכי ההתניידות שלהם, בעוצמת הזרם אותה הם מסוגלים לספק, ברעש שהם מייצרים ובתכונות נוספות. כאמור, הדבר החשוב ביותר טרם הבחירה בגנרטור הוא לדעת את תכונותיו ולבחור בזה אשר עונה בצורה האופטימלית על הצרכים שלנו.

מדובר באמצעי חיוני ולכן מומלץ לבצע את הרכישה ממקום אמין ואיכותי

מדובר באמצעי חיוני ואל לנו להתפשר ולרכוש אותו ממקום לא אמין, דבר שעלול להתגלות כטעות מרה ברגע שנצטרך להשתמש בו. חשוב ומומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום על מנת לגבש החלטה ולבחור בגנרטור המתאים עבורכם. כך נהיה בראש שקט מתוך ידיעה כי השקענו את מיטב כספנו על מוצר איכותי שיספק לנו את הסחורה כשנצטרך אותו, במיוחד בעתות חירום.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים