כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי קצין בטיחות בתעבורה

קצין בטיחות בתעבורה אחראי להיבטים רבים של שמירת בטיחות בעולם הרכב, ועבודתו חשובה ביותר לשם שמירת בטיחות הנהגים והעושים שימוש בדרך.

27/09/2016
קצין בטיחות בתעבורה עוסק בארגון כל הקשור בציי רכב גדולים, ועבודתו כוללת תפקידים ותחומי אחריות שונים. אלו אשר ירצו לעסוק במקצוע זה, יצטרכו לעבור קורס קציני בטיחות בתעבורה, אשר יכשיר אותם לביצוע העבודה לפי תכנית אחידה לכלל המוסדות המעבירים את הקורס, ואשר נקבעה על ידי משרד התחבורה בכדי להעניק לסטודנטים את הידע התיאורטי והמעשי הנדרש לשם ביצוע העבודה כראוי.

אז מה כדאי לדעת על תפקיד ועל לימודי המקצוע?

• תחומי עיסוק: כאמור, העוסק בכל הקשור לארגון ציי רכב גדולים. עבודה זו כוללת פיקוח על תקינות כלל כלי הרכב הנמצאים ברשות מוסד מסויים כגון רכבים פרטיים, מסחריים, מלגזה ועוד, קביעת סדרי בטיחות בנהיגה ובתחזוקת כלי הרכב, ניהול רישומים מקצועיים המתעדים את סדרי הבטיחות ועוד. קורס זה כולל למידה של הידע הנדרש לשם ביצוע פעולות אלה, וכן מאפשר לסטודנטים להתנסות בדבר בטרם חיפוש עבודה, כך שיגיעו עם ניסיון מספק.

• תנאי קבלה: ישנם תנאי קבלה המחייבים את כלל המוסדות אשר מעבירים את הקורס. על המועמד להיות תושב ישראל, ללא רישום פלילי ובעל 12 שנות לימוד לפחות. כמו כן, על המועמד להיות בעל ניסיון של שלוש שנים לפחות בעבודה בתום הרכב ולעבור מבחן התאמה. במידה והמועמד עומד בכלל התנאים הללו, והינו בעל רישיון נהיגה מסוג C ומעלה ובעל תעודת מכונאי רכב סוג 2, יוכל להשתתף בקורס.

• תכנים: במהלך הקורס ילמדו הסטודנטים נהיגה מתקדמת, את הידע התיאורטי ולעיתים המעשי לשם נהיגה על מלגזה וכלי רכב נוספים, נהלים ושיטות דיווח, עבודה על מחשב, ביטוח ושמאות רכב, עזרה ראשונה וכיבוי אש. ידעת הארץ, הנדסת תנועה, נהיגה מונעת, דיני תעבורה, היבטים פסיכולוגיים בנהיגה וכן נושאים רבים ומגוונים הקשורים בתפקידיו השונים של קצין הבטיחות. הקורס יכלול כ- 700 שעות של תכנים אלו- תיאורטיים ומעשיים, ובסיומו יהיה על הסטודנטים לעבור מבחן מטעם רשות הרישוי לשם קבלת ההסכמה לתעודת.

• מוסדות הלימוד: ישנם שלושה מוסדות בהם ניתן ללמוד קורס זה - משרד התחבורה, מכללת עתיד ומכללת המסלול הנכון. כלל המוסדות מציעים את אותה תוכנית לימודים, עם שינויים קלים ביותר, וכן רובם מציעים לימודי ערב או בוקר, כך שכל אחד יכול להשתלב בלימודים ולהיות מוכשר בתפקידו הנלמד .

הלימודי מאפשרים לנו לרכוש מקצוע מעניין וחשוב

לקצין בטיחות בתעבורה אחריות רבה על תרבות הנהיגה בישראל ועל ארגון ציי רכבים גדולים, כלים תפעוליים כגון מלגזה, וחוקי תעבורה שונים אשר להם השפעה אדירה על הכבישים. הלימודים מאפשרים לנו להשתלב במקצוע חשוב זה ולהשפיע על בטיחות הדרכים בארץ, כך שאנו יכולים להשתלב בגופים שונים המחזיקים כמות רכבים גדולה או כלי עבודה כגון מלגזה, שופלים וכדומה, לקבוע את נהלי ודרכי הנהיגה בהם ולשפר את הבטיחות בכביש.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים