כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך מתמודדים עם הצפות בדירה

בין אם הנכם שוכרים דירה או מתגוררים בדירה שברשותכם, בעיות הקשורות בצנרת הדירה עלולות להשפיע בצורה משמעותית ביותר על שגרת חייכם ואיכות החיים בדירה.

06/10/2016

הצפות בדירה הינן מקרה שכיח

הצפות בדירה הינן מקרה שכיח
בדירה אחת הבעיות הנפוצות ביותר הינה כמובן הצפות, הן עלולות להיגרם ממגוון רחב ביותר של סיבות, והן עלולות להשפיע בצורה משמעותית על החיים בבית, ולכן חשוב ביותר לדעת כיצד לטפל בהן בצורה יעילה, מהירה ונכונה, אשר תצמצם את הנזק הנגרם מהן ותמנע בעיות בזמן הקרוב.

יש לטפל בהצפות בטרם ניגשים לתיקון הבעיה

טיפול בהצפות עלול להיות מורכב, וחשוב לדעת כיצד יש לבצעו בצורה נכונה בכדי למנוע החמרה של הנזק, יש לבצע טיפול נכון בבעיה כך שלא נצטרך לסבול לאורך זמן. ראשית, חשוב למצוא את סיבת הבעיה בכדי לטפל בהצפה כראוי, וכן, למצוא את מקור הנזילה. לאחר מכן יש לסדר את הנזילה עצמה ולטפל באזורים אשר ניזוקו מהרטיבות כגון חלקי עץ, חלקים ממבנה הבית וכדומה. תיקון זה חשוב לשם מניעת בעיות נוספות כגון התפתחות עובש, ריקבון של חומרים במבנה הבית ועוד. רק לאחר תיקון הנזק ניתן יהיה לחזור לשגרת חיים.

טיפול בהצפה כולל איתור של מקור הנזילה

בכדי לטפל בהצפה, חשוב לאתר את מקור הנזילה. לעיתים נגלה כי המקור אינו מגיע מהמקום בו אנו רואים את ההצפה, אלא מאזור אחר של הבית. במקרים אלו, נצטרך להיעזר בשירותים מקצועיים אשר בעזרתם נוכל לבצע סריקה של קירות הבית והרצפה בכדי למצוא את הבעיה. כמובן, שישנם אזורים בבית אשר יותר מועדים לפורענות, ובהם נראה פעמים רבות הופעה של הצפה- חדרי שירותים ומקלחות, חדרי כביסה וכמובן מטבחים. באזורים אלו ניתן לראות ריכוז של צינורות המובילים מים, כאשר כל אחד מהם עלול להיפגע ולגרום לנזילה והצפה.

שלב תיקון הנזקים חייב להתבצע ביסודיות

תיקון נזקי ההצפה אינו כולל רק תיקון של מקור הנזילה, אלא גם תיקון נזקי רטיבות, ובכדי להתחיל בו חשוב כמובן לנקז קודם כל את המים. במקרים רבים, יהיה צורך בסגירת שיבר המים הראשי בכדי למנוע את המשך הצפת החלל בו נקוו המים, כך שנוכל לנקז אותם משם ולעבוד על משטחים נקיים וחלקים. לאחר מכן, יש לתקן את מקור הנזילה בכדי למנוע הישנות של הבעיה עם פתיחת המים מחדש, וכן יש להבין מדוע נגרמה הבעיה מלכתחילה בכדי שניתן יהיה לבצע את השינויים הנדרשים בכדי למנוע חזרה שלה. לאחר מכן נעבור לטיפול בנזקי הרטיבות שנוצרו- קילוף של צבע, התפתחות עובש, התנפחות עצמים מעץ ועוד. תיקונים אלו חשובים לשמירה על איכות החיים בבית וכמובן על סביבה נקייה ונעימה.

מומלץ להיעזר במומחים

במידה ואינכם יודעים כיצד לבצע טיפול בהצפה בצורה ראויה, מומלץ להיעזר במומחים, אשר יוכלו לסייע לא רק במציאת מקור הבעיה, אלא גם בתיקונה בצורה מהירה ומקצועית, ובתיקון הנזק שנגרם מההצפה עצמה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים