כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים לבחירה מוצלחת של חברת הובלות

מעבר דירה הוא בין המשימות הנפוצות ביותר בקרב הישראלים. מחירי הנדל"ן שלא מפסיקים לעלות, ריבוי אוכלוסין ועוד סיבות כאלה ואחרות, מביאים לכך שכיום אנו עוברים דירות בתדירות גבוהה יותר ביחס למה שהיה מקובל בעבר. יחד עם זאת נשאלת השאלה כמה ישראלים באמת יודעים כיצד לבצע את המעבר בדרך הטובה ביותר?

06/10/2016
? במדריך שלפניכם ריכזנו את המידע שכל מי שעובר דירה חייב להכיר. יתרה מכך, אנו מאמינים שמי שיאמץ לחיקו את הטיפים הבאים יזכה למעבר דירה נינוח – לפחות באופן יחסי.

בחירת חברת הובלות

בשנים האחרונות הולכים ומתרבים השירותים למעבר דירה. החל משירותי אריזה ועד לעדכון כתובת מגורים. יחד עם זאת, אחד השירותים הוותיקים ושככל הנראה לא עומדים להיעלם מן הנוף הישראלי בעתיד הנראה לעין הוא שירותי הובלות דירה. בענף שצבר עם השנים מוניטין לא מחמיא, כל אדם שעובר דירה חייב להכיר מספר כללים בסיסיים לבחירת חברת הובלות. אנו מאמינים שבעזרת 6 טיפים ממוקדים, ניתן לבחור בחברת ההובלות שתייצר לכם שקט – לפחות בכל מה שקשור להובלה.

חברת הובלות מקומית

כולנו רוצים לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית אך עשויים להרים גבה לנוכח הצעת מחיר נמוכה באופן מובהק. כיצד תדעו אם ההצעה טומנת בחובה מלכודת או שמא זו הצעה לגיטימית שמתבססת על חברת הובלות יעילה. על מנת לענות על השאלה, צריך להבין את העקרונות שעומדים מאחורי הצעת המחיר עבור הובלת דירה. מבלי להיכנס לפרטים הטכניים, אחת ההוצאות המרכזיות, באה לידי ביטוי בתפעול הרכבים ובזמן המושקע לצורך ההובלה. ככל שחברת ההובלות ממוקמת רחוק יותר ממקום מגוריכם, כך העלויות שכרוחות בהובלה ילכו ויאמירו. הוצאות דלק, פחת, וזמן מובילים מהווים מרכיב מרכזי בהצעת המחיר. ככל שההוצאות הללו ירדו, כך יעלה הסיכוי שלכם לשלם פחות.

תופתעו לשמוע אבל השליטה על ההוצאות הללו נמצאת במקרים רבים בידי הלקוח. לדוגמה, אם אתם גרים בירושלים, אין לכם אינטרס לחפש חברת הובלות ארצית ולכן אם בחרתם להיעזר בגוגל, תתרכזו בחברות הובלות בירושלים.

מעבר לכך, אם אתם גרים במרכזי הערים, חשוב שתדעו שהובלה בשעות הצהריים עשויה להיות זולה באופן משמעותי - ככה זה כשאין פקקים ובעיות חניה.
טיפ: חפשו בגוגל את הביטוי הובלות בעיר המגורים שלכם. ואתרו את האתרים שמתמקדים באזור המגורים שלכם כפי שניתן לראות
בדוגמה שמתייחסת להובלות בירושלים.

קבלו מספר הצעות מחיר

מחיר הובלת דירה יכול לנוע בין מאות לאלפי שקלים. מעבר לכך, הצעת המחיר עבור אותה דירה יכול לנוע בטווח של עשרות אחוזים. מיקום חברת ההובלות, ביקוש וזמינות הם רק חלק מהסיבות ולכן עליכם להשוות בין 3 ל-5 הצעות מחיר מחברות הובלה מקומיות.

טיפ: לעתים קרובות אתם יכולים להיתקל בהצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד שמקורה בהובלה שמתבצעת באזור מגוריכם באותו תאריך ולכן חברת ההובלות תשמח להעביר את דירתכם "על הדרך" ובמחיר משתלם במיוחד. סקר שוק איכותי יכול לחסוך לכם מאות שקלים ואולי אף יותר.

מובילים מומלצים

אחת השיטות לקיצור הזמן שדרוש לאיתור חברת הובלות מבוססת על ניסיונם של אחרים. שתפו חברים ואנשים קרובים שניתן לסמוך על הדעה שלהם ונסו לקבל המלצה על מובילים מוכרים – רצוי כאלה שהובילו את דירת הממליץ. התמקדות בחברות איכותיות יבטיח תהליך קצר וממוקד.

טיפ: גם אם לא הצלחתם לקבל המלצה מהימנה, אל דאגה. נצלו את הכלים האינטרנטיים לקבלת המלצות אמינות. העלאת פוסט בפייסבוק תעלה על המסך עשרות המלצות של חברים ומכרים – ועדיין לא דיברתי על חברים של חברים... יתרה מכך, תוכלו לקרוא חוות דעת של גולשים במגוון אתרי אינטרנט מקצועיים בתחום.

האם הרכוש שלכם מבוטח?

ביטוח הובלות דירה הוא אחד האמצעים להבדיל בין חברת הובלות מקצועית לכזאת שבוחרת לעצום עיניים נוכח הסיכונים שבהובלת דירה. יתרה מכך, ביטוח הוא המסמך המשפטי היחיד שיכול להביא לשיפוי שלכם במקרה של תאונה – אם במהלך הנסיעה או אפילו הטעינה והפריקה. לפני שאתם מקבלים הצעת מחיר, בדקו האם לחברת ההובלות יש ביטוח הובלות.

טיפ: חברות הובלה רבות טוענות שיש להן ביטוח. העניין הוא שגם לכם ולי יש ביטוח רכב אבל לא כזה שמתאים להובלות... בקשו לראות את הביטוח במו עיניכם על מנת להימנע מאי נעימויות בהמשך.

איך תקבלו הצעת מחיר עבור ההובלה?

בישראל של העידן הדיגיטלי הכל מתנהל במהירות ונדמה שכל דקה חשובה מקודמתה. לכן לעיתים קרובות אנו נאלצים (או בוחרים) לבצע קיצורי דרך. ישנם מקרים שקיצור דרך יכול להיות יעיל וישנם מקרים שהוא יכול להיות הרסני. אחד המקרים הללו הוא מעבר דירה. רבים מתפתים לבחור חברת הובלות בשיחת הטלפון. לצערי זהו מתכון לבעיות. אני מאמין שבהובלת הדירה שלכם אתם חייבים אנשים אמינים ולא פחות חשוב נחמדים. יתרה מכך, מה שתתארו בטלפון, לרוב לא יהיה תואם לדרישות ההובלה האמתיות – החל מכמות הריהוט והארגזים ועד למרחק שבין החניה לכניסה לבניין (גם זה משפיע על המחיר). אל תסתפקו בהצעה טלפונית ותאמו פגישה בביתכם, שם המוביל יוכל לראות את תנאי ההובלה ולהעריך את המחיר האמיתי.

טיפ: נצלו את הפגישה על מנת להכיר ולהתרשם מהאדם שעומד מולכם. בסופו של דבר, הוא או מי מטעמו יבלו אתכם את מרבית היום בזמן המעבר. כמו כן התמקדו בסקירת הציוד שיש להעביר, בחדר המדרגות והמעלית. במקרים רבים השכרת מנוף עשויה להיות זולה יותר מהובלה מסורתית.

הסכם חתום

פגשתם במוביל האולטימטיבי. אדם נעים הליכות שעושה רושם מעולה. הכל טוב ויפה אך על דבר אחד אסור לוותר – חוזה הובלות מפורט. זה המסמך שימנע וויכוחים עתידיים ויבטיח שההובלה תתנהל בדיוק כמו ששני הצדדים מצפים. בדרך כלל כשזה המצב, הדברים מתנהלים אפילו טוב מהמצופה.

טיפ: על החוזה לכלול את הכתובות של הדירות, תאריך ושעת המעבר. כמו כן יש לציין את מספר המובילים המינימלי, חברת ההובלות שתבצע את העבודה, כמות ארגזים והתשלום אם ישנו על חריגות, מי מספק קרטונים וכמה וכמובן המחיר הסופי כולל מע"מ.

לסיכומו של עניין, הובלת דירה עשויה להיות משימה מייגעת ומתישה. מדובר בתהליך לא נעים בלשון המעטה וקל מאוד להתפתות ולדחות את המשימות שעומדות לפנינו. יחד עם זאת צריך לזכור שככל שנבצע את ההכנה ואת המחקר באופן טוב יותר, כך יגדלו הסיכויים שלנו לעבור את ההובלה בראש שקט – לפחות מצד חברת ההובלות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים