כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים לגידול כלב בחצר

כשאתם מכניסים לחיים שלכם ולמשפחה כלב, אתם מקבלים על עצמכם מחויבות בדיוק כמו שאתם מביאים ילד לעולם. הכלב תלוי בכם, אוהב אתכם ורוצה בקרבתכם, ובתמורה אתם מקבלים נאמנות ואהבה.

09/10/2016

יתרונות וחסרונות בגידול כלב בגינה

יתרונות וחסרונות בגידול כלב בגינה
אחת ההחלטות הנפוצות ביותר שאנשים מקבלים בכל מה שנוגע לגידול כלב היא לגדל אותו בחצר ולא בתוך הבית. להחלטה שיש לה יתרונות מסוימים עבור חיי הבית, במניעה של לכלוך ושל בלאגן אפשריים בבית. עם זאת, זוהי גם החלטה שעוללה לפגוע בכלב אם לא מקפידים על גידול נכון שלו – שכן הוא רוצה יותר מכל דבר אחר חום, אהבה וקרבה למשפחה שנמצאת בתוך הבית.

התנאים הבסיסיים בגידול כלב בחצר

כל מי שרוצה לגדל כלב בחצר צריך לדאוג לכך שיתקיימו התנאים הבסיסיים והחשובים ביותר עבורו כמו מזון, מים, מרחב מחייה ומשחק, התקנת מחסה מפני גשם, קור ושמש. מעבר לכך, חשוב לדאוג תמיד לסירוק ולטיפוח על מנת למנוע מהפרווה שלו לגדול בפראות ולצבור לכלוך בחצר. עוד תנאי בסיסי לגידול של כלב בחצר הוא הצבת גבולות. כלומר גדרות לגינה או סורגים שלא מאפשרים לכלב לברוח, ואף מונעים כניסה של כלבים משוטטים. ואף גבולות מנטליים כאילוף – הכלב צריך להיות מאולף כך שלא יפגע בעוברי אורח או אפילו יחפור בגינה ולא יהרוס צמחייה וריהוט בחצר.

טיפים למניעת בעיות התנהגות:

אחת הבעיות הנפוצות ביותר עם כלבי חצר היא התפתחות של בעיות התנהגות, שיכולות להיות כל מה שבין נבחנות שנובעת מהתרגשות ומחברותיות כלפי כל מי שנכנס לחצר, וכלה בתוקפנות כלפי מי שהוא לא מזהה. לכן חשוב לשים לב לדברים הבאים:

גידור –

כאשר מקימים גדרות או סורגים בגינה דרכם הכלב לא יכול לברוח ואף לא יכול לראות ולפגוע במי שעובר מחוץ לחצר, וכך, הוא נוטה פחות לפתח אגרסיביות ויצר לברוח, וכמובן גם לא יכול לעשות זאת.

קשירה קבועה בחצר-

(לדוגמה על מנת למנוע הרס צמחייה ולתחום את המרחב של הכלב). זהו חטא חמור מאוד שלכם כלפי הכלב וכלפי הבעיות שאתם יוצרים בו, והימנעו מכך בכל מחיר.

טיולים-

הקפידו גם תמיד לתת לכלב לפחות שלוש פעמים ביום הליכה מחוץ לחצר – בכדי לפרוק את המרץ שלו ולמנוע נזק ואגרסיות בחצר הבית שלכם.

שמירה על החום והאהבה לכלב

מעבר לפרטים טכניים כמו גדרות וסורגים או כמו אילוף נכון של הכלב, הדבר החשוב ביותר בגידול של כל כלב הוא מתן יחס חם ואוהב. אתם צריכים תמיד להקפיד לתת לכלב את מה שהוא רוצה יותר מכל דבר אחר. אם תתנו לכלב החצר שלכם להיכנס לבית שלכם ולא תאסרו זאת עליו, גם כאשר הוא יודע שמקומו הוא בחצר, אתם תגדלו אותו בצורה נכונה וחמה יותר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים