כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

תחזוקת בריכות שחיה ביתיות

בריכת שחיה ביתית יכולה להיות הפנינה של הבית – המקום שבו כולם אוהבים לנוח, להירגע ולהתארח. אולם בשביל זה – אתם גם צריכים לדאוג לתחזוקה ראויה שלה, ובמאמר זה תבינו איך עושים זאת בכמה שלבים.

10/10/2016

כיצד שומרים על תחזוקת בריכות שחייה ביתיות?

כיצד שומרים על תחזוקת בריכות שחייה ביתיות?
החלום של בריכת שחיה ביתית הוא חלום שרבים מאתנו כבר יכולים להגשים כיום. התקציב הנדרש לבריכות הללו ירד בשנים האחרונות, וכל עוד יש לנו את השטח המתאים - זה בהחלט משהו שאפשר להגשים. השאלה כעת שצריך שנשאל את עצמנו היא לא רק איך קונים את הבריכה הזו - אלא גם איך שומרים על התחזוקה שלה. איך נשמור על החלקים השונים של הבריכה? האם משאבות חום לבריכה דורשות טיפול מיוחד? האם יש רכיבים נוספים שכדאי לשים לב אליהם? הנה כמה מהכללים החשובים לתחזוקת הבריכה הביתית שלכם:

סקירת לכלוך בפתחים

קודם כל כשרוצים לשמור על הבריכה, יש לוודא כי המשאבות השונות של הבריכה והפתחים והניקוזים שלה לא מלאים בלכלוך. הלכלוך יכול להיות עלים, זרדים, או כל לכלוך אחר. יש לשים לב בפרט שהמפוח של המטאטא האוטומטי שאמור לנקות את הבריכה, הוא נקי בעצמו, ושהוא עדיין תקין.

תקינות משאבת החום

אם יש לכם משאבות חום בבריכה שלכם, אתם צריכים לשים לב במיוחד לתקינות שלהן. איך מוודאים את התקינות של משאבות חום לבריכה? כדאי לשים לב האם הן מוציאות רעשים חריגים, האם הן פולטות אוויר בצורה מוגזמת, וכמובן - תמיד כדאי לשים לב האם משאבות חום לבריכה אכן עושות את שלהן ומחממות את הבריכה. לרוב נקפיד יותר על התקינות של משאבות חום לבריכה בחורף כמובן, אבל כדאי לשמור עליהן היטב גם בזמן עונת הקיץ ואפילו לנסות ולהפעיל אותן, על מנת לוודא שהם יהיו תקינות עבורכם בעונה הקרה.

ניקוי פס השומן

בריכות שחיה ביתיות נוטות לפתח מעין פסים של שומן בדיוק בשפה שלהם בנקודת המגע עם המים. הסיבה לכך היא שכאשר ישנו לכלוך מסוג שומני, השומן נוטה לצוף למעלה ולהיות מנותק מן המים. שי להקפיד על הניקיון של פס השומן פעם בשבוע עד שבועיים בעזרת סקוטש.

כלור וחומציות

בכל בריכת שחיה באשר היא חובה לשמור על רמה תקינה הן של כלור והן של חומציות. רמה גובהה מידי או נמוכה מידי עלולה להיות בעייתית. יש למדוד את רמת הכלור והחומציות בתחילת כל שבוע, ולבצע איזון במידת הצורך.

ניקיון קרקעית הבריכה

כמובן שחלק חשוב מאד בתחזוקה של בריכת השחייה הביתית שלכם, קשורה בניקיון של הקרקעית שלה. יש הרבה מאד לכלוך שנוטה לשקוע למטה בתחתית הבריכה ולהוות מטרד עבור כל מי שעושה שימוש בבריכה. אפשר להשתמש בכלי ניקוי ידניים לקרקעית הבריכה - או מומלץ בחום להשתמש ברובוט אוטומטי שיבצע את מלאכת הניקוי עבורכם. כך או כך - ודאו את המצב.

וכך נהנים מרחצה נעימה!

אם מקפידים על כללי התחזוקה הללו, אתם נהנים מאד מהשחייה שלכם בבריכה, ויכולים אפילו לארח לא מעט אנשים בתוך הבריכה, וליהנות מכל רגע.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים