כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי רפואה בהתמחות בכירורגייה פה ולסת

לימודי רפואה כוללים שלבים רבים מהקבלה לרפואה ועד קבלת אישור לעסוק ברפואה במדינה. במאמר זה נסקור את השלבים השונים של לימודי רפואה תוך שימת דגש על התמחות בכירורגיית פה ולסת, אשר הינה קריטית לנושא שיקום הפה.

13/10/2016

על מנת להפוך לרופא, ישנם שלבים רבים שצריך לעבור

על מנת להפוך לרופא, ישנם שלבים רבים שצריך לעבור
לימודי רפואה בארץ הינם בין הלימודים הארוכים והאינטנסיביים ביותר, והם כוללים שלבים רבים- לימודים פרה קליניים, לימודים קליניים, סטאז' והתמחות, כאשר לא ניתן לעבוד בתחום ללא ביצוע כל השלבים.
אז מהם שלבי הלימוד ומהי התמחות בכירורגיית פה ולסת?

קבלה ללימודים

כיום ישנן ארבע אוניברסיטאות בארץ אשר מציעות מסלול קבלה ישיר ללימודי רפואה, וכולן דורשות עמידה בסטנדרטים גבוהים ביותר- ציוני בגרות גבוהים, פסיכומטרי עם ציון כמעט מושלם וכן מעבר של מבחני אישיות שונים (מו"ר, מרק"ם או מבחנים תוך אוניברסיטאיים). לאחר מעבר כלל השלבים הללו, יתחילו הסטודנטים את לימודיהם הארוכים באוניברסיטה.

לימודים פרה-קליניים

שלב זה, האורך שלוש שנים, כולל את הלמידה באוניברסיטה עצמה, ובו ילמדו הסטודנטים את כל הידע התיאורטי הדרוש להם לשם השתלבות בעולם הרפואה. בסיום שלב זה, יהיה על הסטודנטים לעבור מבחן כולל על החומר הקליני שנלמד בכדי להמשיך לשלב הלימודים הקליניים. מבחן זה מתבצע בצורה שונה בכל אוניברסיטה.

לימודים קליניים

הלימודים הקליניים הינם הלימודים המתרחשים בבתי החולים עצמם, ובמהלכם יעברו הסטודנטים בין המחלקות השונות ויכירו את התחומים הכירורגיים השונים. לאחר שנתיים וחצי, יהיו חופשיים הסטודנטים לעבור במחלקות השונות לפי ראות עיניהם, כאשר עליהם להתכונן למבחן מסכם בתום חצי שנה נוספת.

סטאז'

הסטאז' הינו אחד החלקים החשובים ביותר בלימודי רפואה, ולמרות שאורכו שנה בלבד, הוא זה שמשפיע בצורה המשמעותית ביותר על היכולת להתקבל להתמחויות שונות. במהלך הסטאז', יעברו הסטודנטים בין המחלקות השונות כחלק מהצוות ויקבלו ציונים והערכות על תפקודם במחלקה. בסיום שלב זה יעברו מבחן מסכם ויקבלו את התואר דוקטור, אשר בכדי לעסוק בו יש לעבור גם התמחות.

התמחות בכירורגיית פה ולסת

התמחות זו נמשכת שש שנים והינה בעצם התמחות בכל תחום האורולוגיה. ההתמחות כוללת ארבע וחצי שנים של למידת כירורגיה אורולוגית, תשעה חודשים של למידת כירורגיה כללית, שלושה חודשים של למידת תחומים רפואיים שונים מתוך רשימה של עשרה מקצועות וכן חצי שנה של לימודי מדעי יסוד. בתום תקופה זו, ולאחר מעבר המבחנים המתאימים, יוכל לעבוד הרופא בתחום כירורגיית פה ולסת ולסייע בשיקום הפה ופתרון בעיות אחרות בתחום.

לאחר סיום השלבים, יוכל הרופא לעסוק בתחום כירורגיית פה ולסת

כירורגיית פה ולסת הינה אחד מתחומי השיקום והסיוע הנחוצים ביותר, והם מסייעים בשיקום פה, שינוי צורת הפנים, טיפול בבעיות שיניים ולסת חמורות ועוד, ולכן רבים בוחרים לעבור את המסלול הארוך עד לסיום ההתמחות בתחום זה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים