כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קצבת נכות כללית לעוזרת בית שנפגעה

עבודה כעוזרת בית הינה עבודה אשר לעיתים יכולה לגרום לתאונות אשר מסתיימות בפגיעה גופנית חמורה. עובדת בית אשר נפגעה בתאונת עבודה או תאונה אחרת שגרמה לה לאבד את היכולת להמשיך לעבוד, זכאית לקבל קצת נכות כללית מביטוח לאומי.

16/10/2016

מהי קצבת נכות כללית ומי זכאי לה?

מהי קצבת נכות כללית ומי זכאי לה?
קצבת נכות כללית היא קצבה אשר משולמת לאדם אשר עקב נכות גופנית, שכלית, או נפשית, נפגעה יכולת ההשתכרות שלו ב-50% לפחות מהשכר הרגיל שלו, או לחילופין עקרת בית שנפגעה ואינה מסוגלת לבצע כ-50% ממטלות משק הבית. קצבת הנכות המלאה (100% נכות) עומדת על כ- 2,342 ₪, והקצבה עבור נכה בשיעור של 60-74% תשולם באופן יחסי מתוך הקצבה המלאה. הזכאים לקצבה אם אזרחי ישראל מעל גיל 18 אשר עקב הפגיעה אינם יכולים להשתכר מעבודה או ממשלח יד, או שכושר ההשתכרות שלהם קטן ב-50% לפחות. כמו כן, בזמן התביעה הם אינם משתכרים מעבודה או ממשלח יד, והכנסתם מעבודה אינה עולה על 60% מהשכר הממוצע במשק. בנוסף, ניתן לקבל קצבת נכות גם לאחר טיפולים רפואיים לאחר פגיעה שלא צלחו והחמירו את הנכות. במצבים כאלו ניתן להיעזר בחוות דעת רשלנות רפואית אשר תסביר את חומרת המצב. מהו התהליך לקבלת קצבת נכות כללית?

הכנות ראשוניות

לקראת הגשת התביעה יש להכין את כלל המסמכים הרלוונטיים הכוללים בדיקות רפואיות, חוות דעת רשלנות רפואית, ומסמכים שונים הנדרשים בהתאם לסוגי לקויות שונים.

הגשת התביעה

לאחר הכנת כל המסמכים וחוות הדעת הרלוונטיות יש להגיש את התביעה לביטוח הלאומי. ישנן שתי דרכים להגיש את התביעה: מסלול רגיל או מסלול מהיר למקרים מיוחדים. ניתן לקבל עזרה מעורך דין או חברה המנוסה בהגשת תביעות לביטוח לאומי בכדי למצוא את המסלול המתאים עבורכם.

ועדה רפואית

בוועדה הרפואית הביטוח הלאומי קובע את אחוזי הנכות של התובעת ועל פי כך נקבעת הקצבה שמגיעה לה. במידה ואחוזי הנכות שנקבעו נראים לך נמוכים מדי, ניתן להיעזר בחוות דעת רפואית לביטוח לאומי אשר תפרט מהם אחוזי הנכות שמתאימים לך. כמו כן, אם לאחר הפגיעה עברת ניתוח או טיפול רפואי שלא צלח ויכולת התפקוד שלך ירדה, תוכלי לבקש וועדה רפואית חוזרת ולהביא חוות דעת רשלנות רפואית שתעזור לך לתבוע אחוזי נכות גבוהים יותר.

קבלת הקצבה או ערעור

השלב האחרון הוא קבלת הקצבה במידה והוועדה הרפואית החליטה שאחוזי הנכות מספיק גבוהים, או אי קבלת הקצבה מאחר והוועדה הרפואית לא אישרה את אחוזי הנכות. במקרה זה ניתן לערער באמצעות חוות דעת רשלנות רפואית או בעזרת חוות דעת רפואית לביטוח לאומי.

תהליך התביעה הוא תהליך מורכב

תהליך קבלת קצבת נכות לעוזרת שנפגעה הוא לא תהליך פשוט וחשוב להיעזר באנשי מקצוע כמו עורכי דין ולקבל חוות דעת רשלנות רפואית אשר תעזור במהלך הוועדה הרפואית.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים