כרגע באתר
5
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

5 שלבים הכרחיים לפתיחת עוסק מורשה

בעת פתיחת עוסק מורשה, בלי שום קשר לביורוקרטיה והגעה לרשויות המס הכוללת פתיחת תיק במע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי, ישנן נקודות הכרחיות נוספות שחשוב להקפיד עליהן בעת הפיכתכם לעצמאיים.

16/10/2016
במאמר זה אנו נדבר על שלבים אלה ונציג דוגמאות מהשטח.

לצורך ההדגמה, אנו נשתמש בדמות דמיונית בשם ישראל ישראלי ונעבור ביחד איתו את כל השלבים של פתיחת עוסק מורשה מא' ועד ת'. אז נתחיל?

לישראל יש רעיון נחמד והוא החליט להקים עסק מאפס. שלב 1:

בשלב הראשון על ישראל לבדוק מה הערך של העסק שהחליט לפתוח. בואו נסכים על כך כי עסק הוא בסופו של דבר הוא ערך שהנך יכול לתת ללקוחותיך תמורת תשלום כלשהו, זאת אומרת, לענות על הצרכים של הלקוחות תמורת כסף.

נניח שהנכם יודעים לנהוג באופן ממש טוב או להכין עיצובים גרפיים מאוד יפים - בכל המצבים הללו יש לכם ערך שאתם יכולים לתת ללקוחות שלכם תמורת תשלום.

על מנת למצוא את הערך הטוב ביותר ללקוח, טרם פתיחת עוסק מורשה, אנו ממליצים לעשות תרגיל ובו לקחת דף ולרשום 10 דברים שאתם עושים הכי טוב ונהנים מהם. מתוך כל הרשימה הזו, בחרו דבר אחד שהכי מוצא חן בעיניכם ובדקו כיצד תוכלו להפוך זאת לעסק.

אז ישראל שלנו כתב רשימת רעיונות ולבסוף החליט שהוא הכי אוהב להתעסק בעיצוב גרפי, מעבר לזה, הוא עובד כבר שנתיים בחברת עיצוב, אוהב ומכיר את התחום ולכן החליט לקחת רעיון זה ולהפכו לעסק.

שלב 2:

סקר שוק. על מנת לברר עד כמה העסק יהיה רווחי ולבנות תוכנית עסקית טובה, חשוב לבצע סקר שוק ולבדוק מה המתחרים שלכם מציעים לקהל הלקוחות הרחב. לכן, ישראל שלנו בירר באמצעות האינטרנט וקשרים אישיים על 10 חברות נוספות שמספקות את אותו השירות ובנה טבלאות עם הצדדים החזקים והחלשים שלו ושל המתחרים.

שלב 3:

בניית תוכנית עסקית. חלק חשוב בפתיחת עוסק מורשה הוא בניית תוכנית עסקית מפורטת ומומלץ לבנות אותה יחד עם מומחה בתחום שכבר בנה מספר תוכניות עסקיות מוצלחות ולבקש ממנו לכוון אתכם.

שלב 4:

הגעה לרשויות המס ובירור על תשלום מיסים של עוסק מורשה. כעת ישראל שלנו צריך לפנות לרשויות המס באופן עצמאי או לשלם עבור שירותי רואה חשבון שיעשה זאת עבורו. רשמו מה אחוז המס והמע"מ שעליכם לשלם פר כל עסקה והוסיפו זאת לתוכנית העסקית.

מזל טוב! כעת אתם בעלי עסק!

השלב החמישי והאחרון הוא לשווק את העסק ולהתחיל לשרת לקוחות. שימו לב כי ישנם מספר דרכים לשיווק העסק וזה הוא מדע בפני עצמו. גם פה תוכלו לנסות ולבצע זאת בעצמכם, לקרא כתבות וספרים בנושא או לפנות לאיש מקצוע שיעשה זאת עבורכם. הבחירה היא בידכם! שיהיה המון בהצלחה!

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים