כרגע באתר
5
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

התקנת מערך סינון אוויר בממ"ד בדירה

חדר או מקלט בדירה שנחשבים לבטוחים ביותר מפני התקפה אווירית או כימית מסוגים שונים על הדירה. חדרי ביטחון מתאפיינים בקירות חזקים ולא חיצוניים, חלונות אטומים או חוסר מוחלט בחלונות וכן דלתות הניתנות לאיטום.

25/10/2016

למרות יתרונותיו הרבים של הממ"ד ישנן בעיות בשהות ממושכת בו

למרות יתרונותיו הרבים של הממ"ד ישנן בעיות בשהות ממושכת בו
מרחב מוגן אמנם מסייע רבות בשמירה על בטחון הדיירים בדירה, אולם הוא אינו אופטימלי לשהייה ממושכת בו. ראשית, חדרי ביטחון אינם כוללים שירותים או מטבח, ולכן לא מתאימים לשהייה של יותר מכמה שעות בצורה נוחה, ואנשים נוטים לצאת לעיתים תכופות למדי. מסיבה זו, יש להישאר במרחב מוגן עשר דקות לאחר שמיעת הזעקה, ובמידה ולא נשמעת אזעקה נוספת ניתן לצאת ממנו. בעיה נוספת חמורה ביותר בחדר ביטחון הינה אי זרימת האוויר. היות ומדובר בחדר אטום לחלוטין, בו יכולים להימצא לעיתים אנשים רבים יחד, האוויר לא מתחלף כאשר הוא סגור, והדבר עלול לגרום לבעיות חמורות כאשר יושבים בו לאורך זמן רב.

את בעיית האוויר ניתן לפתור בעזרת התקנת מסנני אוויר

כבר בתחילת השימוש בממ"דים ברחבי המדינה התגלתה בעיית תחלופת האוויר בחדרים אלו, בעיקר אלו המשמשים כמויות גדולות של אנשים כגון מרחבים שכונתיים או של כל הבניין. בכדי לפתור את הבעיה, הומצאו מסנני אוויר, אשר מטרתם העיקרית הינה העברת אוויר נקי מהחוץ אל תוך המרחב הסגור. מסננים אלו, אשר התפתחו רבות במהלך השנים, מעבירים את האוויר הנכנס לממ"ד תהליך טיהור, בדומה לזה המתרחש במסכת אב"כ, כך שניתן יהיה לנשום אותו ללא חשש. כיום ישנם דגמים רבים של מסננים מסוג זה אשר מתאימים להצבה במקומות שונות, ויש להפעילם רק במקרי אמת בהם ישנו צורך בהישארות ממושכת בממ"ד.

חשוב לבחור את המסנן המתאים לגודלו ולהיקף השימוש בו

מערך סינון אוויר יעיל הינו מערך אשר מותאם לחדר ביטחון ולשימוש בו, וחשוב לדעת כיצד לבצע התאמה זו כראוי. כאמור, ישנם דגמים רבים של מסנני אוויר המוצעים כיום בשוק, אשר לכל אחד מהם מטרה שונה. את מסנן האוויר יש להתאים ראשית לגודל המרחב, בכדי להבטיח העברה מספקת של אוויר בעזרתו. כמו כן, יש להתאים את הספק המסנן להיקף השימוש בו בכדי להימנע ממצבים בהם הוא אינו עומד בעומס העבודה. מומלץ ביותר להתייעץ עם מומחים בתחום לשם התאמת מסנן אוויר לממ"ד ביתי או כל מרחב אחר בכדי להבטיח התאמה נכונה שלהם אשר תאפשר שימוש יעיל ונוח בהם בשעת אמת.

חשוב לוודא את תקינות המסננים בכדי ליהנות מיתרונות השימוש בהם

כאמור, מסנני אוויר מעבירים את האוויר תהליכי טיהור שונים, בדומה למסכת אב"כ. דבר נוסף אשר דומה למסכה זו הינו השימוש בחומרים מנטרלי רעלים שונים לשם ניקוי האוויר כגון מסנני פחם. חומרים אלו מאבדים מיעילותם עם הזמן, דבר אשר מפחית את יעילות מערכת הסינון, וכן חלקים נוספים עוברים שחיקה טבעית. גורמים אלו עלולים להוציא מכלל שימוש את המסננים ולהפוך אותם ללא יעילים, ולכן חשוב לתחזק באופן שוטף כל מסנן אוויר בממ"ד ולבדוק את תקינותם אחת לשנה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים