כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הטיפול הרפואי שניתן למטפלת שנפגעה בעבודתה

אומנות הטיפול כשמה כן היא, אומנות. היא חולשת על מגוון רבדים וניזונה משלל פלחי האוכלוסייה. מטפל או מטפלת יכולים לבצע את תפקידם כבייביסיטר, כאופר ואף כמטפלים סיעודיים. המשותף לכל אלו, העזרה והנתינה בעבור מישהו אחר, על בסיס קבוע.

25/10/2016

עבודת המטפלת - הרבה יותר מרק לסדר ולבשל

עבודת המטפלת - הרבה יותר מרק לסדר ולבשל
עבודה כמטפלת, בבית משפחה פרטית (באופן חלקי או מלא), באופן סיעודי ואפילו במשפחתון לתינוקות, איננה עבודה קלה בכלל. המטפלת בדרך כלל עוסקת בהשגחה, ניקיון, בישול וסידור הבית אך למעשה בעלת אחריות רבה. על המטפלת, מונחת אחריות בשמירת הילדים או המבוגר, תוך הקפדה על תנאי מחייה הולמים, וכל זאת, במקום שאינו טבעי לה, בבית של מישהו אחר. עבודת המטפלת יכולה להיות בגדר חלום, למי שאוהבת לבלות בחברת אנשים אחרים ולמי שמסורה לעיסוקי הבית. אך בו בזמן, חשוב שהתנאים במקום העבודה יאפשרו למטפלת לבצע את עבודתה כיאות, ללא חשיפה לסכנות שונות. הסכנות הטמונות בעבודת המטפלת והטיפול הרפואי הניתן לה:

הרמת משקלים כבדים

רבים מן המטפלים והמטפלות עוסקים בטיפול סיעודי באנשים מבוגרים. אותם מבוגרים, בעלי מוגבלויות פיזיות שונות ועל כן נזקקים לעזרת מטפל. מטפלות רבות (ומדובר בלשון נקבה באופן מכוון) נאלצות להתמודד עם הרמת משקלים כבדים באופן יומיומי. העברת המטופלים מכיסא הגלגלים למיטה, הרמתם בעת המקלחת ואף נשיאתם לאמבולנס במידה וקורה משהו חמור מכך. זו אמנם חלק מעבודתן, אך מטפלות רבות נאלצות להתמודד עם סכנה מתמדת בנשיאת משקלים שאינם מותאמים לגודלן, ובצורך בטיפול רפואי בעצמן. קיים סיכון בכך שביום מן הימים יזדקקו גם הן לשירותי האמבולנס שנשא את מטופליהן.

התעסקות לא מקצועית עם מוצרי חשמל

כחלק מתפקידן, מתעסקות המטפלות עם מוצרי חשמל שונים ברחבי הבית. מכונת הכביסה, המדיח, דוד המים ועוד, הם רק חלק מהרשימה הארוכה של המוצרים איתם באות במגע יומיומי המטפלות. במידה וחלה תקלה כלשהי באחד מאותם מוצרים, על המטפל או המטפלת לדאוג לתיקונו. רבים מן המטפלים אינם דוברי עברית (או שפת המדינה בה הם עובדים) ומתקשים לנהל שיחה עם בעל מקצוע שיעזור בתיקון המכשיר או יגיע לתקנו. לא פעם ולא פעמיים הם נאלצים להתמודד עם הניסיון לתקן את המוצר בעצמם, וחושפים את עצמם לסכנה ממשית של התחשמלות. רבים מהם אינם מבינים, כי הזמן שיבוזבז על האמבולנס ובית החולים במידה ואכן יקרה להם משהו לא שווה ויעלה עשרות מונים על הזמן ש"יבזבזו" בניסיון להזמין בעל מקצוע מתאים לעניין התקול.

טיפול באשר הוא יכול לעזור לעשרות אנשים ולספק את המטפל, אך חשוב להיות מודעים למגוון רבדיו

מקצוע הטיפול הוא מקצוע רחב, ומכיל בתוכו תחומים רבים שיכולים לספק אנשים שונים באופנים מגוונים. בתור מטפל או מטפלת, חשוב לקחת עבודה שהיא בגבול היכולת שלכם, אחרת, אתם עומדים בפני הסכנה של מבט פנימי לתוך נבכי האמבולנס, ולא מן הצד המטפל. הטיפול הרפואי במטפלת בזמן עבודתה יוגש לה כמובן, כחלק מתנאי העסקתה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים