כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס מקצועי בגננות

מקצוע הגינון הוא אחד המקצועות העתיקים והחשובים ביותר בעולמנו. הקמה ועיצוב של גינות, וטיפול מקצועי בכל הצומח – הם צרכים בסיסיים של האדם עוד מראשית החברה המערבית ועד ימינו, ולשם כך נדרשים אנשי מקצוע איכותיים, וכמובן שגם קורסים בתחום.

26/10/2016

חשיבות מקצוע הגינון

חשיבות מקצוע הגינון
מקצוע הגינון מהווה מזה שנים רבות את אחד התחומים המקצועיים הבסיסיים והחשובים ביותר עבור האדם. טיפול בצומח ובגינות הוא צורך בסיסי ברמה האנושית הקיומית, כאשר אנחנו מסתכלים על ההיסטוריה של החברה המערבית ועל הצורך של האדם לגדל ברמה האישית גידולים חקלאיים שונים. כיום, מקצוע הגינון נוגע בעיקר בגינון למטרות נוי – וכאשר רוצים לבצע הקמת גינות ותחזוקה של גינות באופן איכותי לאורך זמן,

חשיבות אנשי המקצוע האיכותיים בתחום

יש צורך באנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר בתחום הגינון. עם זאת, זוהי מלאכה שיש לה קווים מקצועיים מחייבים ונדרשת עבורה הכשרה לא מועטה, ובכדי לעבור את ההכשרה הזאת יש צורך בקורס מקצועי בתחום הגינון. כעת, נכיר את האפשרויות השונות בתחום זה ואת מה שחשוב לדעת על ההכשרה בתחום.
אילו אפשרויות יש של קורסים בנושאי גינון? מה לומדים? מהן דרישות הקבלה?

מהן האפשרויות?

מי שמעוניין לקבל את ההכשרה הבסיסית והראשונית ביותר בתחום הגינון, לביצוע מלאכות כמו
הקמת גינות ותחזוקתן, נטיעה ושתילה של צמחים, שיקום גינות ועוד – צריך לעבור מסגרת של קורס גינון סוג 1. זהו קורס הגינון הבסיסי ביותר שמאפשר לעבוד באופן מקצועי בתחום, והוא מתפרש פחות או יותר על פני 300 שעות לימוד. לאחר קבלת ההסמכה לעבודה בהיקף זה, ניתן לעבור קורס להכשרה בגינון סוג 2, ובהתאם לאחר מכן ניתן גם לעבוד קורס סוג 3. קורסים אלה, שהם מתקדמים יותר ומקיפים יותר, נוגעים לתחומים כמו עיצוב נוף וגינון טיפולי – תחומים שעבורם נדרשת הכשרה מקיפה ועיונית יותר בנוסף לזו המעשית. בכל מקרה, לקורסים המתקדמים יש צורך במעבר קורס מוקדם יותר, ואילו לקורס גינון סוג 1 אין כל דרישות מקדימות על פי רוב.

מה לומדים?

לא מעט תכנים נלמדים בקורס גינון סוג 1, כאשר רובם ככולם נוגעים לתחזוקת ולהקמת גינות – תכנון גנים, חשיבה גרפית, צמחייה והשקייה, סוגי צמחים שונים ומגוונים ועוד תחומים רבים מאוד. גם תחומים כמו גיזום והדברה מקבלים דגש מקצועי ומעשי בקורס הגינון, מאחר והם מהווים חלק מרכזי ובלתי נפרד מעבודת הגנן הממוצע. עם קורס מקצועי ומקיף בתחום, אפשר להיות בטוחים שמקבלים את ההכשרה המקצועית העיונית והמעשית גם יחד – ולהתחיל לעבוד בתחום.

הכשרה מקצועית בתחום הגינון יכולה להקנות לכם מקצוע איכותי לחיים

בין אם מדובר בקורס בגינון שאתם מעוניינים בו עבור תחביב ותו לא, ובין אם אתם מעוניינים במקצוע של ממש של הקמת גינות ותחזוקה לאורך זמן בצורה מקצועית – קורסי גינון איכותיים נותנים לכם פתח כניסה איכותי לתחום זה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים