כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

תנאי עבודה בסופר מרקט

תרבות הצריכה ההולכת וגוברת לימדה אותנו ש'כל המרבה הרי זה משובח'. לכן, בכל שנה קניונים וחנויות חדשים נוספים למפה הדמוגרפית של המדינה, ועשרות סופרים וחנויות קטנות נפתחות. וככל שהם יותר חדשים, הם כמובן גם יותר משוכללים, גדולים ומרהיבים בהרבה מקודמיהם.

27/10/2016

סופר או מכולת - מאז ועד היום

סופר או מכולת - מאז ועד היום
פעם מקובל היה לרדת למכולת השכונתית לקנות את המצרכים לארוחה הבאה ואפילו לערוך שם את הקניות השבועיות. היום, כאשר לכל מוצר יש עשרות מותגים, במגוון צורות, צבעים וריחות, כאשר מחלקת הניקיון הפכה כבר מזמן לאגף, ולחם יש לבחור על פי חמישה פרמטרים לפחות, הגיונית העובדה כי אין מכולת שתוכל להכיל את כמות המוצרים הרבה שעליה להכיל. על בעיה זו, באו לענות הסופרים.

סופר מרקט - קוים לדמותו

כאמור, הסופרים באים לשרת מטרה אחת- לקנות ובגדול. הם מספקים לנו מרחב קניה ניכר על פני המכולת השכונתית הקטנה, מגוון עשיר יותר של מוצרים ומחירים נוחים יותר (האמת, שזה כבר תלוי במיקום שלהם). הסופרים מחזיקים מלאי גדול יותר של מוצרים מזה שמחזיקות המכולות הקטנות וכן מאגדים בתוכם את המעדנייה, קצביה, בית המאפה והירקנייה שהיינו רגילים לפקוד בתפזורת בעבר, ולבזבז שעות רבות על כך.

ניתן למצוא בעלי מקצוע ועובדים במגוון תחומים

בשל גודלו של הסופר, הגיוני הוא הדבר, שיכיל בו עשרות עובדים בעת ובעונה אחת. קופאיות וסדרני עגלות סופר, מאבטחים ואנשי תחזוקה, אנשי הנהלה, ספקים, אנשי פרסום ושיווק ועוד. אלו רק מקצת מבעלי המקצוע שמטרתם לקדם את המוצר הזה, שכולנו התרגלנו כבר לנוכחותו בחיינו- הסופר מרקט.

עבודה ניהולית

עבודה ניהולית או מנהלתית בסופר מרקט, היא הרבה יותר מלסדר את עגלות הסופרמרקט בזו אחר זו במקום המיועד לכך. עבודה ניהולית בסופר היא עבודה ניהולית כמו בכל חברה; אחריות על עובדים רבים, על הסדר התקין של המקום, עמידה בתקנים מחמירים (בשל העובדה כי מוכרים בסופרים דברי מאכל וחומרים כימיים למיניהם), ניהול הזמנות (הן מבחינה תקציבית והן מבחינת מלאי זמין) ותכלול מגוון התחומים בהם עוסקים בסופר בעת ובעונה אחת.

עבודה להשלמת הכנסה

עבודה בסופר בעמדה ניהולית היא עבודה במשרה מלאה לכל עניין ודבר. אך עבודה בסופר יכולה להיות גם עבודה לצורך השלמת הכנסה. בין אם כעבודה שנייה למי שנזקק לכך או כעבודה למשך תקופת הלימודים, בסופר ניתן למצוא את התשובה לכך. עבודה במשמרות משתנות יכולה להגיע במגוון צורות; קופאי, סדרן עגלות סופר או מאבטח. אלו מקצת מהתפקידים שיכולים להשתלב בהם מי שאין להם יכולת או רצון בעבודה במשרה במלאה.

תנאי העבודה

בהתאם לאמור לעיל, כתלות בעבודה בה בחרת בין כתלי הסופר, כך ישתנו גם תנאי העבודה שלך. סדרן עגלות סופר לדוגמא יזכה לעבוד במשמרות, עם הפסקה ראויה בכל מספר שעות (בשל הפיזיות הרבה שבעבודה). לעומתו, מנהלן, יצטרך לפקוד מדי יום ביומו את הסופר למספר שעות שנקבע מראש, אך גם ירוויח ככל הנראה משכורת גבוהה יותר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים