כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

אמצעי בטיחות בדירה שכורה

ביטחון בדירה שכורה הוא לא עניין של מה בכך. המרחב שלנו אמור לספק תחושת הגנה וביטחון. אנחנו רוצים להגיע הביתה ולהרגיש שאין אף אחד שיוכל לפגוע בנו, אחרת לא נוכל לקרוא למקום בית.

30/10/2016

השכרת דירה - צרה או ברכה

השכרת דירה - צרה או ברכה
כולנו היינו שם בנקודה כזו או אחרת, ואם לא היינו או עודנו, בוודאי נהיה שם בעתיד הלא רחוק. השכרת דירה היא מנת חלקם של כלל האזרחים, בה קניית בית היא לעיתים בגדר חלום. השכרת דירה מקנה לנו עצמאות לצד הוצאה נמוכה (יחסית לקניית נכס). מאידך, דירה שכורה יוצרת אשליה של מקום שאנו רוצים להרגיש בו הכי "בבית" ולהשקיע בו את מיטב כספנו, אך לא באמת שייך לנו.

איך תשמרו על ביטחונכם

ביטחון בבית לא מתבטא אך ורק במיגון מפני פורצים. גם הגנה מפני שריפה, פליטת גז בלתי מבוקרת או בזבוז חשמל הינם מפגעים בטיחותיים. סורגים לדירות בהשכרה, התקנת גלאי עשן ניידים, טיימרים לדוד המים ועוד, הינם אמצעים למיגון מפני אותם מפגעים בטיחותיים, שתוכלו להתקין בצורה קלה ולא יקרה במיוחד.

התקנת סורגי בטיחות זמניים

סורגים לדירות בהשכרה הם נושא שצבר תאוצה בשנים האחרונות כאשר קמו חברות שהחליטו לתת מענה לשאלת הביטחון המעורער בדירות שכורות שאינן ברות סורגים מובנים. חברות שונות מציעות שירותי התקנה ופירוק של סורגים זמניים. ההתקנה והפירוק שלהם שונה מסורגים רגילים, בכך שהם מורכבים ומסורבלים פחות מסורגי חלונות או דלתות המובנים בדירה, וכמובן גם עולים פחות.

נעילת דלתות וחלונות לאחר כל שימוש

דירות שכורות לא תמיד מצוידות באמצעי מיגון מפני פורצים, כמו אזעקה או סורגי חלונות ודלתות. הכלל הראשון שעלינו לאמץ עם המעבר מחיים נוחים בבית ההורים, הוא הקפדה יתרה על נעילת דלתות וחלונות לאחר כל גמר שימוש בהם.

הקפדה על כיבוי מכשירים חשמליים

רבות מן התאונות בבית קורות בשל השארת מכשירי חשמל דולקים למשך זמן רב, גם כאשר בני הבית לא נמצאים בו. בכדי לדאוג שלא תשכחו מכשירי חשמל דולקים, ההמלצה הפשוטה ביותר היא להשאיר שלט המתריע בפני שכחת מכשירי חשמל פועלים על הדלת. שיטות נוספות, יקרות יותר אך מתאימות הן התקנת מכשירי התראה ניידים על אותם מכשירי חשמל.

התקנת טיימר לדוד המים

טיימר על דוד המים כבר מזמן אינו אלא מבנה שקונים בזול באחת מחנויות החשמל הפרוסות בארץ ומתקינים באופן עצמאי במקום מתג ההפעלה והכיבוי של הדוד בבית. בעבר, כאשר היינו מגיעים לדירה שכורה ונתקלים במתג הפעלה רגיל, לא היה לנו אלא לקוות שלא נשכח יום אחד את הדוד דלוק, וניזכר בכך עם הגעתו של חשבון החשמל. היום, הדבר כה פשוט עד שהפך לאחד מאמצעי הבטיחות הנוחים ביותר לשוכרים.

דירה בהשכרה היא לא בהכרח ויתור על ביטחונכם!

בין אם נרצה בכך או לא, נושא הביטחון בדירה השכורה ייגע לכולנו בשלב כזה או אחר בחיים. סורגים לדירות בהשכרה, התקנת טיימר לדוד ועוד רבים הינם שיטות קלות ופשוטות לדאוג שהביטחון שלנו לא ייפגע, אך גם לא הכיס שלנו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים