כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

המדריך לשימוש בתיבת גירים רובוטית

חושבים לקנות רכב עם גיר רובוטי? במאמר הבא הנציג נקודות חשובות שעליכם לדעת לפני הרכישה.

30/10/2016

מהי תיבה רובוטית?

מהי תיבה רובוטית?
תיבת הילוכים רובוטית היא בעצם סיר הילוכים ידני המצוידת במצמד אוטומטי. כלומר, הינה מערכת ידנית שעל מנת לחוות נסיעה נעימה, הנהג נדרש להיות מעורב, עם זאת אין צורך שהנהג יחליף הילוכים. מעורבת הנהג מתבטאת בכך שבדומה לגיר אוטומטי עליו להרפות את רגלו מדוושת הגז במהלך החלפת הילוך, אולם ללא כל צורך בלחיצה על דוושת המצמד (הקיימת רק בתיבת הילוכים ידנית).

התפתחות בשנים האחרונות

מלבד גיר רובוטי קיים גיר רובוטי מצמד כפול. בתיבת הילוכים זו, הנחשבת לתיבת הילוכים חדשנית יותר, נדרשת מעורבות פחותה יותר של הנהג. הסיבה לכך טמונה ברעיון שבכל עת משולבים שני הילוכים עוקבים ולכן כשיש צורך בהעברת ההילוך, היא מתבצעת באופן מידי ללא צורך בהשהיה. בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים עברו לשימוש במכוניות בעלות גיר רובוטי. ניתן למצוא מכוניות כאלו ברוב סוגי המכוניות כגון: משפחתיות, מנהלים, מיני וספורט. כיום, לא נדיר לראות גיר רובוטי פורד פוקוס, או ברנו פלואנס והן המכוניות הנפוצות ביותר עם תיבת הילוכים זו.
מהם היתרונות בשימוש במכונית בעלת גיר רובוטי?

נוחות

בגיר רובוטי אין דוושה נוספת מלבד גז ובלם, נהיגה במכונית בעלת תיבת הילוכים שכזו מבטלת את השימוש ברגל שמאל ומקנה חווית נהיגה נעימה ונוחה יותר לנהג. מכיוון שבמדינת ישראל יש לא מעט פקקים בכניסה ויציאה ממטרופוליטניים, נוחות זו חיונית לנהגים רבים.

עלות תיקונים

מחיר התיקון של תיבת הילוכים רובוטית הינו נמוך יותר מזה של תיבת הילוכים אוטומטית. כך במקרה שהמכונית תצטרך לעבור שיפוץ גירים, בעל רכב עם תיבת הילוכים רובוטית יחסוך לא מעט כסף.

חסכון בדלק

במדינת ישראל מחיר הדלק יקר מאוד. גיר רובוטי צורך פחות דלק מאוטומטי באופן משמעותי, לכן שימוש בו עשוי לחסוך המון כסף הן לחברות ציבוריות (המשלמות על הדלק שרכביהם צורכים) והן לבעלי המכוניות הפרטיות. בנוסף, העובדה שגיר רובוטי צורך פחות דלק מהאוטומטי מהווה גם יתרון סביבתי של תיבת הילוכים זה. כיום, ידוע כי שריפת דלק הינו גורם משמעותי בפגיעה בסביבה, על כן שימוש במכוניות הצורכות פחות דלק עשוי להפחית את השימוש בדלק וכך לשמור יותר על הסביבה.

נסיעה ברכב בעל תיבת הילוכים רובוטית טובה יותר לנהג ולסביבה

בשנים האחרונות, ירד משמעותית השימוש ברכבים ידניים. רכבים אלו היו חסכוניים הרבה יותר בדלק, כך שלא פעם נאלץ הצרכן לעבור למכוניות שצורכות המון דלק, מהוות עול כלכלי ומזהמות את הסביבה, רק כדי לשפר את נוחיותו. לאחרונה, יותר ויותר אנשים החלו לעבור לגיר רובוטי והבינו שבמעבר זה הם חוסכים המון כסף וגם שומרים יותר על הסביבה, כל זאת ללא פגיעה בנוחיותם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים