כרגע באתר
7
3
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עבודה למתחילים בהייטק

היי טק, הוא השם הכללי הניתן לתעשיית הטכנולוגיה המתקדמת. רבות מחברות ההיי טק מתעסקות במחשבים אך רבות נוספות חולשות על תחומים נוספים כמו ביוטכנולוגיה, אלקטרוניקה, אוטומציה ועוד.

06/11/2016

היי טק - טכנולוגיה גבוהה, אך לא גבוהה מדי

היי טק - טכנולוגיה גבוהה, אך לא גבוהה מדי
ספק אם ידעתם או אפילו עצרתם לחשוב על משמעות המילה, אבל היי טק הוא השם הכולל לכל התעשיות המערבות קדמה טכנולוגית (ומכאן שמו). שכלול מוצרים, המצאת חדשים, שיפור איכות החיים ושדרוג טכנולוגיות קיימות, הם מנת חלקו של שוק ההיי טק, שפרץ לחיינו בעשורים המאוחרים של המאה ה-20, ונראה כי לא מתכוון לעזוב בקרוב. לכן, לא פלא שרבים כבר מצאו את דרכם המקצועית בחברות היי טק, ורבים אחרים מבקשים למצוא את אותה דרך. הבעיה מתחילה כאשר אתם חסרי ניסיון, בין אם בעלי תואר אקדמי ובין עם חסרי אחד שכזה, ובעת הראיון לחברת ההיי טק הנחשקת, כאשר אתם מתבקשים לפרט אודות הרזומה שלכם, אתם נתפסים בשתיקה מביכה. בעולם ההיי טק, בכדי לרכוש ניסיון מקצועי צריך להגיע, לרוב, עם אחד כזה. אך קיימים גם מקומות בודדים, בהם גם למתחילים בעולם ההיי טק יש תקווה, ובתור כאלה, כדאי שתכירו אותם.

עבודה בחברות אוטומציה יכולה להתאים למתחילים בשוק ההיי טק

אוטומציה הוא מונח המתייחס לשימוש באביזרים הפועלים מכוח החשמל (מכונות או מוצרי חשמל למיניהם) ותפקידם להחליף יד אדם בצורה שיטתית, עצמאית ומהירה. חברות אוטומציה הן למעשה חברות היי טק המבקשות למצוא פתרונות טכנולוגיים חדשים, מבוססי מחשב לרוב, בכדי להקל על האדם מלבצע פעולות חזרתיות בעצמו. עבודה בתחום האוטומציה יכולה להתאים למתחילים בשוק ההיי טק משום שהיא לרוב דורשת בעיקר ראש פתוח, יצירתיות ויזמות, תכונות וכישורים שכאמור, לרוב מגיעים עם האופי ולא בהכרח עם הניסיון.

גם עבודה בחברת סטארט אפ מתאימה למי שאין לו ניסיון בתחום

גם עבודה בחברת סטארט אפ, לא בתור היזם הראשי אומנם, אך כעזר כזה או אחר, יכולה להתאים למתחילים בעולם היי טק. חברות סטארט אפ רבות, מוקמות על ידי יזמים שהם בעצמם, חדשים בתחום, ועל כן חסרי אמצעים כלכליים או בעלי אינטרסים אחרים להעסיק מתחילים בתחום. נסו לחפש את ראשית דרככם דווקא באותם מקומות בעלי הפוטנציאל שעוד לא מומש. אולי לא תתוגמלו בתחילה כמו שאתם חושבים שמגיע לכם, אך זכרו, ברבים מן המקרים, במיוחד בשוק ההיי טק, מעז יוצא מתוק.

מתחילים וחסרי ניסיון בעולם ההיי טק? לא נחרץ גורלכם!

אז נכון שניסיון הוא היבט משמעותי חשוב, כמעט בכל תחום בחיים המקצועיים שלנו, אך גם בלעדיו אפשר להסתדר. ולפעמים אפילו טוב יותר. נישות כמו אוטומציה וחברות סטארט אפ מתחילות הן קרקעות פוריות ומתאימות במיוחד למתחילים בעולם ההיי טק. הן דורשות בעיקר כישורים כמו יוזמה אישית, יצירתיות ונכונות להתקדם ופחות עוסקות בניסיון הקודם ובמה שכבר הספקתם לעשות בעולם הטכנולוגיה המתקדמת.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים