כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי פיסול

אמנות הפיסול היא אמנות ייחודית אשר מאפשרת לאמן לבטא את עצמו בצורה רב ממדית. פיסול זה הרבה יותר מאמנות, למעשה זו טכניקה אשר נותנת חופש אמנותי ויצירתי לבנות, לעצב, וליצור משהו חדש לגמרי מחומרים קיימים.

06/11/2016

איפה לומדים פיסול?

איפה לומדים פיסול?
כדי להשתלב בתחום הפיסול ולהצליח ליצור ולעצב פסלים במגוון רחב של טכניקות שונות, יש צורך בלימודי פיסול מבוססים. ניתן ללמוד פיסול באחד מבתי הספר לאמנות, מכללות לעיצוב ולאומנות, ואף בחוגי פיסול ואומנות שונים. יש הבדל משמעותי בין מוסדות החינוך השונים המלמדים פיסול ואמנות פלסטית. לצורך הדוגמה, חוגים לפיסול נותנים רמה בסיסית יחסית של מיומנויות פיסול, ואין הרבה מקום להתפתח, בעוד לימודי פיסול בבית ספר או מכללה לעיצוב ואמנות יכולים לעזור בבניית קריירת פיסול המבוססת על לימודים מקיפים של טכניקות פיסול שונות ועבודה עם סוגי חומרים שונים. לימודי הפיסול במוסדות ההשכלה הגבוהה השונים מקנים טכניקות פיסול כגון: פיסול קלאסי באבן או בשיש, פיסול בחומרים פלסטיים, פיסול סביבתי, ועוד. אילו סוגי פיסול שונים ניתן ללמוד?

• פיסול קלאסי

אמנות הפיסול הקלאסי הינה אמנות מורכבת אשר דורשת יד טובה ורמת מיומנות גבוהה מאוד. הפיסול הקלאסי מבוסס על סיתות ועיצוב של גושי אבן או שיש והפיכתם לדמויות אנושיות, בעלי חיים, או עצמים דוממים, במראה ריאליסטי. פיסול קלאסי דורש כוח אך גם עדינות רבה ומציאת האיזון שביניהם. במוסדות לאמנות השונים לומדים טכניקות המאפשרות יצירה באמצעות חומרים אלו.

• פיסול בחומרים פלסטיים

פלסטיק נמצא בכל מקום בעולמנו, והוא משמש גם בעולם האמנות והפיסול. הסיבה שפלסטיק הוא חומר כה נפוץ היא שהוא חומר שמאוד נוח לעיבוד עקב גמישותו הרבה והיכולת לקבל אותו במרקמים ובקשיחות שונה. הפלסטיק מאפשר יד חופשית בפיסול ומעניק לאמן חופש יצירתי נרחב ליצור דמויות שונות, קונסטרוקציות מעניינות, ועוד. פיסול בחומרים פלסטיים לרוב משמש עבור פיסול בסגנונות מודרניים יותר, עקב אופיו של החומר.

• פיסול סביבתי

פיסול סביבתי הינו תחום מאוד מעניין אשר משלב טכניקות שונות וחומרים שונים על מנת ליצור פסלים סביבתיים גדולים אשר יעניקו משמעות נוספת למקומות ציבוריים שונים. פיסול סביבתי משלב שימוש בחומרים כמו: פלסטיק, מתכות, אבנים, פיברגלס, זכוכית, ועוד. כמו כן, הפסלים צריכים להיות עמידים בפני מזג אוויר והסביבה החיצונית. לכן, הטכניקות הנדרשות ליצירת פסלים סביבתיים הן מורכבות מאוד ולימודי הפיסול הסביבתי הם לימודים מתקדמים יותר.

העתיד ביד הפסל

בחירה בלימודי פיסול הינה בחירה בקריירה אמנותית המאפשרת יצירה ועיצוב של דברים חדשים ומרגשים. בני האדם הם יצורים תבוניים ביותר אשר מפיקים אושר והנאה מיופי ואסתטיקה, ובידי הפסל ישנה הזכות להסב אושר, הנאה, וריגוש עבור אחרים. בין אם בוחרים בהתמחות בפיסול קלאסי או פיסול סביבתי, תוכלו לקבל את האופציה להגיע לעיניהם ולליבם של אנשים רבים, חובבי אמנות, וכמובן גם במה פתוחה לבטא את האמנות שבוערת בכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים