כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד משפיע מעבר דירה על בעלי חיים

תהליך מעבר הדירה הוא תהליך שטומן בחובו לא מעט קשיים, כאשר הקשיים יכולים להיות מבחינה פיזית, ומבחינה נפשית. עם זאת, חשוב לזכור כי לא רק אנחנו סובלים מקשיים שכאלה המעבר משפיע גם על חיות המחמד שלנו.

06/11/2016

תהליך מעבר הדירה הוא לעתים קרובות תהליך מלחיץ וקשה לכל הנוגעים בדבר

תהליך מעבר הדירה הוא לעתים קרובות תהליך מלחיץ וקשה לכל הנוגעים בדבר
כל מי שיצא לו אי פעם לעבור דירה יודע להגיד, כי גם במקרים המשמחים ביותר בהם אנחנו עוברים דירה מרצון ובשמחה – מדובר בתהליך שאינו פשוט כלל וכלל. אנחנו למעשה עוקרים את עצמנו ממקום אחד ומעתיקים את החיים שלנו במלואם למקום חדש אליו אנחנו לא רגילים, כאשר המעבר עצמו הוא במקרים רבים קשה מבחינה פיזית, קשה להסתגל בתחילה למקום חדש, ובעיקר כאשר אנחנו עוברים מבית בו שהינו שנים רבות, ובמקרים של ילדים – הקושי גם יכול להיות קושי נפשי לא פשוט. עם זאת, עלינו תמיד לזכור כי הקושי שלנו הוא לא ייחודי רק לנו – וכי כל מי שעובר דירה חש את הקושי הזה, כולל חיות המחמד שלנו.

כיצד מגיבים בעלי חיים למעבר דירה?

בעוד בני האדם מבינים היטב את תהליך מעבר הדירה, ומבינים את חשיבותו ואת ההסתגלות שהם צריכים לעבור, כולל דרכים שמצאנו להקל על עצמנו שירותי הובלות, אריזה וכדומה – חיית המחמד שלנו לא תוכל להיות מוכנה למצב החדש. בנוסף, עלינו גם להבין כי חיות מחמד נקשרות לשני דברים עיקריים בבית – המרחב עצמו, והאנשים. חתולים, לדוגמה, נקשרים קשר עז מאוד למקום עצמו, ולכן מעבר דירה עם חתולים הוא במקרים רבים מסובך יותר. כלב, לעומת זאת, נקשר קודם כל ללהקה שלו – שהיא במקרה זה המשפחה שלכם. ההסתגלות של חתול לבית חדש תהיה לעתים קרובות אגרסיביות ויכללו ניסיונות בריחה ויללות בלילה. אצל כלב – יתכן כי יהיו קשיים בפעם הראשונה בה הוא יישאר לבד בדירה החדשה.

מה אפשר לעשות בכדי להקל ככל הניתן על חיות המחמד שלנו לקראת מעבר הדירה?

עוד לפני שאתם מזמינים שירותי הובלות ועוברים דירה, חשוב להכין את חיות המחמד שלכם למעבר. אצל כלבים, כדאי לקחת את הכלב לדירה עוד לפני כן ולתת לו להכיר אותה, כולל את הפינה המיועדת לו בה. כמו כן, כדאי להניח בהישג ידו צעצועים ופריטים שאותם הוא מכיר מהבית הקודם. אצל חתולים המצב מסובך יותר – כדאי להיות קרובים אליהם ועדינים איתם, להשתמש בחטיפים ובמשחקים בכדי לפייס אותם, ולבצע את תהליך המעבר באופן הדרגתי, עם חפצים רבים שאליהם החתול רגיל.

אם מתכוננים לכך היטב – מעבר הדירה יכול להיות פשוט יותר מכל בחינה

מעבר דירה עם בעלי חיים יכול להיות תהליך לא מסובך, אם רק מתכננים ומבצעים אותו נכון. עם הכנה מקדימה של השטח לבעל החיים – התהליך כולו צריך להיות פשוט יותר לכם ולהם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים