כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מה חשוב לזכור כשיוצאים לטיול עם הכלב?

מאז תהליך ביות בעלי החיים לא היה ולא יהיה חבר נאמן לאדם כמו הכלב. חתולים מבויתים יודעים לעשות את צרכיהם בארגז החול אך כלבים מבויתים יגנו עליכם מפני כל רע, יבכו במידה ותנטשו אותם וישמחו לראות אתכם לאחר זמן מה שתעדרו.

08/11/2016

כלב הוא חברו הטוב של האדם

כלב הוא חברו הטוב של האדם
כאמור בשורות מעלה, כלבים הוכיחו מעל כל צל של ספק כי הם ראויים להיקרא חבריהם הטובים של בני האדם. יש מעין תקשורת ללא מילים בינינו לבין היצורים הפרוותיים הללו, שיודעים באורח פלא, להפגין חיבה ושלל רגשות אמוציונאליים אחרים, בלי להוציא אפילו צליל אחד שנוכל לחבר לכדי מילה הגיונית. ומשום שהם חברינו הטובים, מוטב שנהיה גם אנחנו שם בשבילם. בעלי כלבים רבים בונים חיים שלמים לצד כלביהם, יוצרים עבורם סביבת מגורים נעימה, עושים ספורט בחברתם והופכים את טיול הבוקר או הערב עם הכלב לבילוי של ממש. אולם, לא כל בעלי הכלבים מודעים לנקודות השונות שהופכות טיול בוקר שגרתי עם הכלב לטיול מוצלח. בשורות הבאות ננסה לפרוט מספר מאפיינים שמוטב לשים עליהם דגש טרם היציאה לטיול עם הכלב.

צאו לטייל עם הכלב רק כאשר הוא קשור ברצועה

קשירת הכלב ברצועה לפני הוצאתו מבין כותלי הבית יכולה להישמע לכאורה אכזרית. אך לא כך הוא הדבר. הקשירה ברצועה מספקת ביטחון לעוברים והשבים ברחוב, שמא לא ייפגעו במקרה אם כלבכם יתחיל להשתולל. בנוסף, קשירה ברצועה מגינה על כלבכם מפני תקיפה על ידי כלבים אחרים או מפני פגיעה מכלי רכב או יד אדם בצורה כזאת או אחרת. ואחרון, הקשירה ברצועה מגינה עליכם, פן ייתפס כלבכם על ידי לוכד כלבים (דבר הכרוך כמובן גם בתשלום קנס כספי לצורך שחרורו) או יברח ברגע של שיגעון. רצועות רבות נמכרות כפריט אופנתי, ואתם, מלבד הביטחון שהרצועה מקנה (לכלב, לסובבים ולכם), תוכלו לקבל גם אופציה לביטוי אישי.

הוציאו את הכלב לטיול לאחר האוכל

אחד מהדגשים החשובים ביותר הוא להוציא את הכלב לטיול לאחר האוכל. מטרת העל בכל טיול עם הכלב, היא לאפשר לו לעשות את צרכיו, בלי לחשוש שהדבר יקרה במרכז הסלון שלכם. חשיבה מוקדמת על מועד הוצאת הכלב לטיול יכולה לחסוך לכם זמן רב (שמתבזבז לעיתים כאשר אנחנו מקווים, לשווא, כי בהמשך הטיול הכלב יעשה את צרכיו) וגם ריחות לא נעימים.

אל תשכחו לשאת איתכם, לכל טיול עם הכלב שקיות ניילון

שקיות ניילון הם עניין פשוט, שלא רבים מודעים לחשיבותו. גם כאשר כלבכם לא עשה את צרכיו באמצע הרחוב חשוב ביותר להקפיד לאסוף את צרכיו לתוך שקיות ניילון שהבאתם מבעוד מועד. בתור תושבים ובתור בני אדם, התפקיד שלנו הוא לדאוג לשמור על הסביבה שלנו לצורך המשכיותה. הצטברות של צואת בעלי החיים שלנו מסכנת את קיום הסביבה, ובמקומות מסוימים אף נחשבת בלתי חוקית. הכניסו לעצמכם לראש, כי אין לצאת לטיול עם הכלב ללא נטילת שקיות ניילון לכיסכם או תיקכם.

בואו נשמור על העולם הזה נקי

העולם הזה חשוב מדי בכדי שנזהם אותו בצואת הכלבים שלנו. העולם הזה יפה מספיק בכדי שנרצה לשמור את בעלי החיים בו, חיים. נסו לעשות ככל שביכולתכם כדי להשאיר את העולם שלנו כמות שהוא. הוצאת הכלב קשור ברצועה, נשיאת שקיות ניילון בעת היציאה לטיול והוצאת הכלב לאחר הארוחה הן רק מספר מצומצם של דוגמאות שיכולות לשפר פלאים את הרגשתכם ולשמור על המצב הקיים בעולם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים