כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כללי בטיחות בעבודה עם מלגזות

רבים עושים שימוש במלגזות במסגרת עבודתם על בסיס יומיומי. במאמר זה נסקור את כללי הבטיחות אשר מסייעים במניעת תאונות בעבודה עם כלי רכב תפעוליים אלו.

08/11/2016

מלגזה הינה כלי תפעולי יעיל ביותר, אשר רבים עושים בו שימוש במהלך עבודתם

מלגזה הינה כלי תפעולי יעיל ביותר, אשר רבים עושים בו שימוש במהלך עבודתם
מלגזות הינם כלי עבודה אשר מאפשרים הרמה והסעה של מטענים כבדים בקלות וביעילות. כלים אלו יעילים במקרים רבים, ואכן אנו רואים מקומות עבודה רבים בהם נעשה שימוש בהם לשם הרמה וסידור של סחורה. כלי עבודה אלו, למרות יעילותם הרבה, יכולים להיות מסוכנים לשימוש במידה ולא עושים זאת נכון, ולכן חשוב להכיר את כללי הבטיחות בעבודה עם מלגזות. על אילו כללי בטיחות חשוב לשמור בעת עבודה עם מלגזה?

עבודה עם משקלים בהתאם להוראות יצרן

כאמור, העבודה עם מלגזה כוללת הרמת משקלים גדולים, לעיתים קרובות של מטענים אשר אינם רק כבדים במשקלם, אלא גם גדולים בגודלם. הרמת מטענים שכזאת עלולה להיות מסוכנת ביותר במידה ולא נוהגים בהם בצורה נכונה. מסיבה זו, כל יצרן מציין עליה אילו מטענים מקסימאליים ניתן להרים איתה וכן לעיתים גם את הגודל המקסימאלי שניתן להרים בעזרתה. חשוב ביותר לעקוב אחר הוראות אלו ולהימנע מהרמת משקלים או מטענים אשר אינם מתאימים להוראות היצרן בכדי למנוע תאונות.

נהיגה במהירות המותרת

מלגזה הינה בין היתר גם כלי רכב, אשר פועל על מנוע בנזין או מנוע חשמלי. לאור האמור, ניתן לנהוג בה עם מהירויות שונות. כמו בכביש, כך גם באזור העבודה, המהירות משפיעה בצורה משמעותית על בטיחות השימוש בה ויכולה לגרום לתאונות או למנוע אותן. לאור האמור, חשוב מאוד לשמור על המהירות המומלצת לנהיגה, כאשר ככל שמרימים משקלים כבדים יותר ומטענים מסורבלים יותר, כך מומלץ לנסוע במהירות איטית יותר.

נהיגה זהירה

מלבד המהירות, אשר צריכה להיות איטית למדי, חשוב לשמור גם על נהיגה זהירה מבחינות אחרות, אשר אינה כוללת עצירות פתאומיות, סיבובים חדים וכדומה. נהיגה בצורה זו עלולה לגרום לנפילת המטען, הפיכת המלגזה ועוד תאונות אשר מעמידות בסכנה לא רק את מפעיל המלגזה, אלא עובדים נוספים גם כן.

הרמת הכפות

כל מלגזה מצוידת כמובן בשתי כפות, עליהן מוטענים המטענים שיש להרים ולהזיז. הכפות יכולות לעלות ולרדת, כאשר מורידים את הכפות לשם הטענת המטען, ומרימים אותן לשם הובלתו. חשוב להרים את הכפות גבוה יחסית מהרצפה, בכדי למנוע תאונות שנגרמות בשל פגיעת הכפות בגורמים שונים ברצפה כגון ארגזים, מדרגות קטנות וכדומה. כמו כן, הרמת הכפות מאפשרת כיוון טוב יותר שלהן, כך שניתן לשמור על המטען הנמצא עליהן בצורה טובה יותר, ולמנוע ממנו ליפול או לזוז בעת ההובלה ממקום למקום.

תשומת לב לסביבה

כאשר עושים שימוש בה, חשוב ביותר להיות ערניים ולשים לב לא רק לעבודה אותה אתם מבצעים, אלא גם לסביבה. לעיתים קרובות, במקומות בהם עושים שימוש במלגזה מתבצעות גם פעולות רבות נוספות כגון מעבר עובדים, פתיחת דלתות ולעיתים קרובות אף שימוש במלגזות נוספות. חשוב מאוד להיות מודעים לכל מה שקורה סביבכם בכדי שניתן יהיה להגיב לשינויים השונים ולהימנע מתאונות שונות הנגרמות מחוסר תשומת לב.

כללי בטיחות אלו מסייעות רבות במניעת תאונות בעת השימוש במלגזה

בכדי ליהנות מהשימוש בה, חשוב להימנע מתאונות איתה. כללי בטיחות אלו רלוונטיים לכל מי שעושה שימוש במלגזות בעת עבודתו, והם מסייעים רבות במניעת כמעט כל התאונות הקשורות בשימוש במלגזה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים