כרגע באתר
9
1
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מגמות בעיצוב פנים לדירתכם

מעקב אחר המגמות האחרונות בתחום של עיצוב פנים מעלה לא מעט ממצאים מפתיעים. במאמר הבא נסביר על ההבדלים בין סגנון עיצוב מודרני, עתיק או הייטק ונביא טיפים לבחירת העיצוב הטוב ביותר עבור חלל הפנים

09/11/2016

טרדנים בעיצוב פנים

טרדנים בעיצוב פנים
התפקיד העיקרי של אנשי מקצוע בתחום העיצוב הוא להביא לידי ביטוי את המגמות האחרונות גם בתוך חלל הפנים. עליהם לא רק להכיר את האופנות והטרנדים המשתנים חדשות לבקרים, אלא להבין כיצד ליישם אותם במגבלות הקיימות. זו גם הסיבה לכך שיש תחלופה גבוהה של מגמות ולא תמיד קל לעקוב אחר החידושים. הנה לדוגמא כמה מגמות בולטות של השנים האחרונות:

סגנון עיצוב מודרני

אי אפשר לדבר על עיצוב פנים בלי להזכיר את הסגנון המודרני. בסגנון הזה מעדיפים מינימליזם, שימוש בצבעים כהים ומשחקי אור-וצל על חשבון תאורה טבעית. הסגנון המודרני מתאים לדירות קטנות, בתי מגורים וגם משרדים או חללי עבודה. אפשר לזהות את סגנון העיצוב המודרני לפי הקווים הנקיים והשימוש בריהוט מתכת, אלומיניום או נירוסטה. בניגוד לסגנון עיצוב כפרי שבו שולט העץ ורבים משתמשים בחיפוי עץ לקיר לעיצוב הבית, בסגנון המודרני נותנים עדיפות גם לזכוכית. רבים משתמשים בסגנון עיצוב מודרני בדירות חדשות, לעומת אחרים שמנצלים את הנוכחות שלו בשיפוץ הבית הקיים.

סגנון עתיק

מגמה לא פחות בולטת בתחום של עיצוב פנים מחזירה את בעלי הבתים והדירות לתקופות של לפני עשרות שנים. הסגנון העתיק דומה לטרנד הוינטאג' בעולם האופנה, אך הוא הרבה יותר אקלקטי ומגוון. בסגנון העתיק משתמשים ברהיטים מחודשים, בתמונות ובצבעים בהירים. מוותרים על קווים נקיים לטובת שילוב בין מדפים ופתרונות אחסון, מחליטים היכן למקם את מכשירי החשמל בהתאם לאופי השימוש וגם מנצלים פתרונות חימום וקירור אקולוגיים.

סגנון הייטק

משרדי הייטק מעוצבים תוך דגש על פונקציונאליות, חיסכון במקום ויעילות. הסגנון הזה פחות מומלץ לבתי משפחות עם ילדים או לחדרי שינה, אך הוא בהחלט יכול להתאים עבור הסלון, המטבח וחלל הכניסה. כדאי גם לבדוק אפשרות של שילוב סגנון עיצוב הייטק עם סגנון מודרני בחלק מהחללים הפתוחים בדירה.

איך בוחרים סגנון עיצוב?

כפי שניתן לראות, ההבדלים בין סגנונות שונים של עיצוב פנים גדולים מכפי שנהוג לחשוב. הסוד הוא להתחיל בהגדרת צרכים ומטרות ולשמור גם על מסגרת תקציב. רצוי לשאוב השראה מקטלוג עיצוב ולא לשכוח לתת עדיפות לטעם האישי. בסופו של דבר, הסגנון אמור לשרת את מי שנמצא בחלל הפנים ולא להיפך. סגנון עיצוב אופנתי חייב להיות גם נוח ובעיקר נגיש.
סגנון עיצוב מסוים יכול לשנות לחלוטין את האופי של הבית או המשרד. הוא מעניק אופי מיוחד לחלל הפנים, אך קשה להשיג אותו במידה ולא מקפידים על כללי המפתח. לכן כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני שמחליטים על סגנון העיצוב.

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים