כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד לזהות אי סדר בשעות העבודה של העובדים

עבודתו של מנהל הינה עבודה קשה אשר בליבה ניצבת אחריות גדולה. אחת מאחריויות אלו הינה לוודא כי העובדים מבצעים את עבודתם כראוי, בשעות אליהן הם התחייבו. משימה זו הינה משימה קשה ולכן יש צורך באמצעי עזר חיצוני או ממוחשב.

09/11/2016

כיצד ניתן לבקר על שעות העבודה של העובדים?

כיצד ניתן לבקר על שעות העבודה של העובדים?
מנהל בחברה או בעסק רוצה לוודא כי העובדים שלו עובדים כמו שצריך במשך מספר שעות קבוע ביום. עם זאת, המנהל אינו יכול לשבת בכניסה למשרד או למפעל בכל בוקר ובכל ערב ולוודא מי מגיע בזמן, מי מאחר, מי יוצא מוקדם ומי יוצא מאוחר. כמו כן, ישנו קושי רב לבקר את ההפסקות שהעובדים לוקחים במהלך היום ולוודא כי הם לא מגזימים באורך וכמות של ההפסקות לאורך שעות היום. על מנת לבצע ביקורת מקיפה של זמנים אלו יש צורך במפקח צמוד עבור כל עובד, או מצלמת אבטחה צמודה. לחלופין, ניתן להשתמש בשעון נוכחות אשר העובדים יחתימו בכל בוקר ובכל ערב, ולהנהיג תרבות של החתמת שעון גם ביציאה וחזרה מהפסקה.
כיצד ניתן להיעזר בשעון נוכחות לזיהוי אי סדר בשעות העבודה?

נוהל החתמת השעון

בכדי ששעון נוכחות יהווה כלי עזר יעיל ושימושי לזיהוי אי סדר בשעות העבודה, יש לחייב החתמת שעון בעת ההגעה למקום העבודה בבוקר, בעת יציאה להפסקה, בעת חזרה מהפסקה, ובעת עזיבת מקום העבודה בסוף היום או המשמרת. בנוסף, יש להציב את שעון הנוכחות בכניסה למשרד בכדי שכל עובד יראה אותו ולא יפספס אותו בעת הכניסה או היציאה. כמו כן, ניתן להתקין דלת אלקטרונית אשר נפתחת רק בעת העברת כרטיס עובד והחתמת השעון.

שימוש בשעון חכם

ניתן למצוא מגוון רחב של שעוני נוכחות בשוק. עם התפתחות הטכנולוגיה פותחו גם שעוני נוכחות ממוחשבים חכמים, אשר יודעים לזהות אי סדר בשעות העבודה של העובדים. אל שעון הנוכחות החכם מזינים את שעת תחילת יום העבודה, שעת סיום יום העבודה, ואת שעת הפסקת הצהריים. כרטיס אשר יוחתם מחוץ לשעות אלו יזוהה ושעון הנוכחות ירשום את החריגה בדו"ח אשר הוא מפיק. פונקציה זו של שעון נוכחות לעסק עוזרת בזיהוי אי סדר בשעות העבודה בקלות רבה ומבלי להפריע למשימותיו הרבות של המנהל.

עובדים מרוצים הם עובדים אמינים יותר

בעוד שעון נוכחות הוא כלי מצוין לזיהוי אי סדר בשעות העבודה של העובדים, אסור לשכוח את המגע האנושי. כאשר העובדים מרגישים כי המנהלים שלהם מתייחסים אליהם כראוי הם יהיו שקופים איתם לגבי שעות העבודה שלהם והפסקות חריגות שהם נאלצו לקחת. יחס אדיב מצד המנהלים יגביר את תחושת המחויבות של העובדים, ובכך ניתן יהיה לסמוך עליהם כי הם מחתימים את השעון כמו שצריך וכי הם עובדים בלי חריגות בשעות העבודה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים