כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כך תבטחו את ביתכם החדש

יש שיסכימו ויש שיחלקו, אך המילה בית, מעוררת סנטימנטים מיוחדים בעבור רוב האנשים. הבית, הוא המקום בו אנחנו קמים מדי בוקר והמקום אליו אנחנו חוזרים לאחר יום עבודה שוחק. ביתנו הוא הפינה היחידה שהיא אך ורק שלנו. אך האם ומתי אפשר להתייחס אל הבית כאל מתחם של ביטחון?

09/11/2016

ביתו של אדם הוא מבצרו

ביתו של אדם הוא מבצרו
תופעת הפלישה לפרטיות, הן למטרות ביזה והן לצורך גניבת מידע, היא תופעה לא נדירה בימינו. אם בעבר, ביתו של אדם היה אכן המקום הבטוח ביותר עבורו לשהות בו, היום העובדה הזו מוטלת בספק. ולכן, בעשורים האחרונים הולך ומתפתח שוק המיגון ואמצעי הביטחון לבית. סורגים ומערכות אזעקה, דלתות ממוגנות וחזקות לצד שערים חשמליים וגדרות המקיפות את שטח הבית, כל אלו הינם אמצעי מיגון שפותחו בשנים האחרונות ומשתכללים כל העת. נכון אם כן, להאמין היום, כי ביתו של אדם הוא אכן מבצרו, אך מזווית ראייה קצת אחרת. נעמוד על מספר דרכי מיגון שיקלו עליכם לחוש תחושת ביטחון בביתכם החדש.

שערים חשמליים בכניסה לחצרות ולבתים

למתגוררים בבתים פרטיים, בעלי חצרות או שטח שאינו סגור תחת כותלי קירות ותקרה, מומלץ לחשוב על התקנת שערים חשמליים בכניסה לשטח, בכניסה לבית עצמו ואף בכניסה לחניית הבית. שערים אלו, נפתחים רק בעת לחיצת כפתור, ומספקים לכם פרטיות בשטח שלכם. ניתן לנתק את אספקת החשמל לשערים אלו, אך סביר שזאת לא תוביל לפתיחתם, אלא דווקא למצב ההפוך (חוסר היכולת לפתוח אותם).

מערכות אזעקה

מערכות אזעקה הן מערכות חכמות המצויות בתקרות ובכניסה לבתי מגורים (וכמובן גם למשרדים ועסקים) המתוכנתות, בעת הפעלתן, להזעיק עזרה או לאותת כאשר מישהו פולש לשטח שבו הן מצויות. מערכות אלו, בדרך כלל פועלות על בסיס של זיהוי חום שלא אופייני לחללים בהם אין אנשים, וכאשר הן מזהות את אותו חום הן מופעלות. מערכות אלו יעילות מסורגים או מדלתות ביטחון למיניהם אך עלותן גבוהה יותר. מומלץ, במידה ואתם עומדים בפני מעבר לבית חדש, לבדוק (בהתאם לתקציב שברשותכם) לגבי התקנת מערכות אזעקה, משום שיעילותן ויכולת ההרתעה שלהן לפניהן הולכות.

סורגים לחלונות ולמרפסות

סורגים ביציאה למרפסות, לחצרות ובחלונות הבית, הן אמצעי המיגון המוכר והוותיק שכמעט לאף אחד אין עוררין עליו. הסורגים עשויים חומרים חזקים ועמידים, לרוב מהווים אמצעי מיגון שבשל חוזקו והנראות שלו מרתיע רבים מהגנבים, רק כאשר אלה מזהים אותו מרחוק. על אף העובדה שהם אינם אמצעי מיגון "חכם", כלומר הם לא יצלצלו או יושפעו ישירות מפגיעה בביטחון הבית, באופן כזה שיתריע בפניכם, הם נחשבים עד היום לאמצעי מיגון פשוט ויעיל. מחירם הלא גבוה, במיוחד ביחס לאמצעים חדישים יותר, מהווה גם הוא יתרון עבורם ומאפשר לנו גם כשוכרי דירות להתקינם, אפילו באופן נייד, המאפשר להעביר אותם כאשר עוברים דירה.

חשוב שתרגישו הכי בבית בעולם

בין אם תבחרו למגן את ביתכם החדש בדלתות ביטחון, במערכות אזעקה או בסורגים, זכרו לבחור באמצעי שיקנה לכם את תחושת הביטחון הגבוהה ביותר. לעיתים, שווה להשקיע קצת יותר כסף בעבור התחושה המתקבלת במגורים במקום בטוח. כמובן, שמלבד טווח המחירים הרחב המשתנה בין אמצעי מיגון אחד למשנהו, גם בין האמצעים השונים לבין עצמם קיימת שונות פיננסית. תוכלו אם כן לבחור במערכת אזעקה לדוגמא שמחירה נמוך ביחס לאחרות בשוק וכך תספקו לעצמכם את הביטחון שמשרה המערכת לצד עמידה ביכולות הכלכליות שלכם. כך או אחרת, חשבו על הדברים מראש ומגנו את ביתכם החדש לפני המעבר אליו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים