כרגע באתר
3
3
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

אחריות קבלן לליקויים בדירה חדשה

בעת שאתם רוכשים דירה חדשה, דעו את זכויותיכם. במאמר הבא נפרט אודות אחריות הקבלן בדירה אותה רכשתם.

13/11/2016

למי פונים במקרה בו דוד השמש בדירתכם החדשה אינו עובד?

למי פונים במקרה בו דוד השמש בדירתכם החדשה אינו עובד?
אנשים רבים הרוכשים דירה חדשה אינם מודעים לגורם המטפל בפניותיהם במקרה של תקלות שונות, לרבות תקלה בדוד שמש. הגורם האחראי הינו הקבלן, שמכר לכם את דירתכם. עליכם כרוכשי דירה לדווח לקבלן על כל תקלת בנייה המתגלה בדירתכם החדשה. הקבלן מחויב לטפל בפנייתכם ולספק לכם את התחלופה או התיקונים הנדרשים לפתירת ליקויים אלו. למשל, גם במקרה בו דוד שמש הממוקם בדירתכם החדשה אינו עובד, יש לפנות לקבלן הדירה ולדרוש את תיקונו או החלפתו. בפסקה הבאה נפרט אודות תחומי האחריות הנוספים של קבלן הדירה החדשה.
תחומי אחריות הקבלן לליקויים בדירה חדשה

צנרת ואינסטלציה

תקלות ביוב שונות, לרבות דליפות, נזילות, בנייה לקויה ועוד נמצאות תחת אחריותו של הקבלן ממנו רכשתם את דירתכם החדשה.

הסקות או מזגן

במידה וחתמתם על העסקה בידיעה כי יותקנו בה הסקות חימום או מזגן ואתם מגלים שיש תקלה באחד מהם, קבלן הדירה אחראי לליקויים החלים בהם.

בעיות באספקת החשמל ובשקעים

יש לדווח לקבלן הדירה על כל תקלה שאתם מאתרים באספקת החשמל הביתית ובשקעים. אל תנסו לתקן חיווט לקוי בעצמכם. במידת הצורך, דרשו כי יזמין חשמלאי מומחה לטפל בבעיות אלו. וודאו בטרם רכישת הדירה כי בוצעה בבניין המגורים הארקה כנדרש.

בעיות באספקת המים

במידה והמים המגיעים אליכם הם באיכות לקויה, בזרם חלש מאוד, עכורים או לא ראויים לשתייה, עליכם לדווח על כך לקבלן הדירה ולצפות למענה מהיר לבעיה. לא ניתן להתגורר בדירה בה אספקת וטיב המים אינם ראויים לרחצה ושימושים ביתיים אחרים.

תשתיות מבנה רעועות

במקרים בהם התגלתה תקלת בנייה מסכנת חיים במבנה בו אתם מתגוררים, בין אם מדובר בבעיות הארקה או בנייה רעועה, עליכם לדווח עליה לקבלן הדירה באופן מיידי ולדרוש את תיקונה המהיר. אל תשחקו בבריאות שלכם ושל משפחתכם.

דוד שמש ואמצעים סולאריים

על קבלן הדירה מוטלת האחריות לטפל בליקויים המתגלים בדוד שמש ואמצעים סולאריים או חשמליים אחרים המותקנים בדירתכם. דוד שמש הינו הכרחי בימות החורף הקרים, הן לרחצת הגוף והן לשטיפת כלים, כביסה, מזון וכפות ידיים. בעת חתימתכם על ההסכם עם בעלי הדירה והקבלן, ציפיתם לקבל דוד שמש מתפקד. דוד שמש שאינו מתפקד מהווה פגיעה חמורה באיכות חייכם.

אל תחששו לדווח לקבלן על כל תקלה המתגלה

זהו תפקידו של הקבלן להעביר אל בעלותכם דירה במצב הטוב ביותר, ולטפל בבעיות העולות בדירה שאינה תואמת סטנדרטים אלו. אל תחששו ואל תתביישו לדווח על כל דבר שאינו תואם את רצונכם ואת הסכם הרכישה שלכם – דוגמת דוד שמש מקולקל - וכתוצאה מכך פוגע באיכות חייכם. זוהי זכותכם החוקית ועליה לנצל אותה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים