כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מידע שימושי על מעבר דירה לאירופה

לא מעט ישראלים מחפשים אפשרויות של מעבר דירה ליבשת הישנה, וחשוב להבין כי לא מדובר בהכרח בתהליך פשוט כל כך. כעת, נבין בדיוק מהן אפשרויות המעבר עבור האזרח הישראלי, ונעניק לכם מידע שיכול להיות שימושי עבורכם בתחום זה.

14/11/2016

מדוע מגמת הישראלים שעוברים לאירופה הולכת ומתרחבת בשנים האחרונות?

מדוע מגמת הישראלים שעוברים לאירופה הולכת ומתרחבת בשנים האחרונות?
בשנים האחרונות, נדמה כאילו טפטוף הישראלים שמקימים לעצמם בית חדש באירופה הולך והופך לגל של ממש. יש למצב הזה סיבות רבות, וניתן למנות ביניהן את המצב הביטחוני בארץ שמעולם לא היה פשוט, ואת המצב הכלכלי בארץ שבו אנשים מרגישים שעתידם לא מובטח כאן. משום כך, יותר ויותר ישראלים מבינים כי מעבר לארצות האיחוד האירופי – גרמניה, צרפת, ספרד וכו' – יכול להיות המעבר שיאפשר להם רווחה כלכלית ושקט נפשי, חרף כל הקשיים המעורבים בו. אם גם אתם מעוניינים במעבר לאירופה ולא יודע כיצד לעשות זאת, אנחנו כאן בכדי לסייע לכם ולהעניק לכם מידע שיכול להיות שימושי ביותר עבורכם. מידע שימושי על מעבר דירה לאירופה, והדרך הפשוטה ביותר לעשות זאת:

אזרחות איחוד

הדרך הפשוטה ביותר והקלה ביותר לעבור דירה לאירופה היא באמצעות אזרחות של אחת ממדינות האיחוד האירופי. האיחוד האירופי מונה כיום כמה עשרות של מדינות, מגרמניה ועד ספרד – ועם אזרחות פורטוגלית, גרמנית או למעשה של כל מדינה אחרת באיחוד, ניתן לעבור לכל אחת ממדינות האיחוד בצורה חופשית כאזרח מן המניין. תהליך הוצאה של אזרחות איחוד תלוי, כמובן, במדינה אליה רוצים לעבור – ובעוד אזרחות פורטוגלית פשוט מאוד להוציא אם מצליחים להוכיח קשר היסטורי כלשהו לקהילה היהודית בפורטוגל, ישנן אזרחויות מסובכות הרבה יותר (צרפתית, לדוגמה). אזרחות במדינות האיחוד מאפשרת לכם גם ליהנות מפריווילגיות אחרות, כמו לדוגמה לימודים חינם באוניברסיטאות מקומיות במדינות כמו גרמניה, וחופש תנועה מלא במדינות האיחוד, וכל זה ללא ויתור על האזרחות הישראלית.

מעבר ללא אזרחות

מעבר דירה לאירופה ללא אזרחות איחוד הוא תהליך מסובך הרבה יותר. לצורך הדוגמה, בספרד התהליך כולל תושבות קבע של מספר שנים במדינה לאחר קבלה של אשרת עבודה או שהייה, הוכחה של שליטה בשפה המקומית וזיקה למקום, או נישואים לאזרחים מקומיים. כל אלה כוללים פרוצדורות מסובכות הרבה יותר מהמעבר עם אזרחות, וכאמור הוצאה של אזרחות איחוד כמו אזרחות ספרדית או פורטוגלית יכולה להיות תהליך פשוט למדי, אם רק יודעים למי לפנות וכיצד להוכיח את מה שנחוץ.

עם אזרחות אירופית מבעוד מועד, המעבר כולו הופך פשוט הרבה יותר

אם אתם מתכננים מעבר לאירופה, כדאי שתכינו את כל מה שנחוץ עבורו בצורה טובה עוד לפני שאתם בוחרים לעצמכם דירה או מקום עבודה. ברגע שבו תוציאו אזרחות איחוד, בתהליך פשוט כמו בהוצאה של אזרחות אירופאית ובאמצעות שירותים משפטיים המתמחים בכך, תוכלו לבצע את המעבר כולו בצורה פשוטה יותר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים