כרגע באתר
4
5
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

שחיקה של הגוף כתוצאה מעבודה

כולנו יודעים כי כאשר איננו נותנים לגופנו לנוח בהתאם לצורכו, הוא עלול להישחק ולהיפגע כתוצאה מכך. ההשלכות של פגיעה גופנית הינן חמורות מאוד. עלינו למנוע היווצרות של בעיות אלו מלכתחילה, או לכל הפחות לא להזניח אותן בעת קיומן.

17/11/2016

ביטויי שחיקה של הגוף כתוצאה מעבודה

ביטויי שחיקה של הגוף כתוצאה מעבודה
לפניכם רשימה של בעיות העלולות לצוץ בעקבות עבודה ממושכת או עבודה מאומצת. אם אחד מהתופעות או יותר מופיעות, חשוב שתטפלו בהן כמה שיותר מהר על מנת למנוע בעיות חמורות יותר או כאבים ממושכים.

כאבי גב:

אנשים רבים המרימים משאות כבדים או יושבים מול המחשב למשך זמן ממושך מדי יום, חווים כאבי רב רבים. ניתן לטפל בכאבי הגב באמצעות פעילות גופנית מתונה לחיזוק שרירי הגב, כמו גם הקפדה על יציבה נכונה, ישיבה נכונה, שימוש במדרסים והרמה בריאה של משאות כבדים. ניתן לטפל בכאבי גב גם באמצעות טיפול פיזיותרפי.

בעיות עיניים:

אנשים אשר נמצאים מול מרקע המחשב או הטלוויזיה זמן ממושך במסגרת עבודתם, עלולים לחוות כאבי עיניים ובעיות שונות. ניתן למזער השלכות אלו באמצעות שימוש במשקפיים במספר המתאים, הקטנת בהירות המסך, מעבר המסך לגוון כתום בעת שקיעת השמש וישיבה במרחק מה ממרקע המחשב. מוטב לעשות הפסקות יזומות במהלך העבודה, אשר במהלכן אתם יכולים להתבונן אל האופק, הבניינים ופיסות הטבע שמחוץ לחלונכם. נצלו הפסקה זו למתיחת כל השרירים התפוסים בגופכם, ואף להליכה קצרה.

כאבים ברגליים:

אנשים העובדים בעבודה פיזית מאומצת או אנשים המוכרים סחורה חווים פעמים רבות כאבים ברגליים, כתוצאה מעמידה ממושכת ואינטנסיבית. מוטב לשבת לזמן מה במהלך ההפסקות מן העבודה. רכישת מדרסים לנעליים יכולה לשפר מאוד את היציבה ולהוריד משמעותית את הכאב שנובע מעמידה ממושכת ללא מדרסים. המדרסים מפזרים את העומס המופעל על כף רגלכם בצורה מאוזנת ומאפשרים לכם לנוע במרחב ללא קושי.

כאבי במפרק כף היד:

אנשים העובדים מול מחשב ואנשים הפורטים על כלי נגינה שונים חווים פעמים רבות כאבים בשורש כף היד ובמפרקי הזרוע, משום הקלדה מרובה ואינטנסיבית או שימוש ממושך וורסטילי בכפות הידיים. על מנת שהכאבים לא יחמירו לדלקת, יש לבצע הפוגות בעבודה ולתת לגופכם לנוח. בעת ההפוגות, בצעו תרגילים שונים לשורש כף היד ומתחו את שרירי הידיים והגב.

כאבי ראש:

כאשר אתם עובדים בעבודה הדורשת ריכוז ויצירתיות רבים, אתם עלולים לחוות כאבי ראש, חולשה ועייפות. הקפידו לבצע הפסקות שבמהלך תנוחו ותתרעננו. שתו כמות מים גדולה ואכלו מאכלים המכילים סוכר, אשר יחזירו לכם את תחושת החיוניות ויאפשרו תפקוד ראוי של מוחכם. עבודה תחת כאב ראש הינה עבודה לא מרוכזת ואיכותה תהיה גרועה בהרבה מעבודה בראש שקט.

כאבי צוואר:

עובדים בשלל תחומי העיסוק סובלים ם מכאבי צוואר, כתוצאה מישיבה מרובה מול מחשב או כתוצאה מפעילות גופנית מאומצת. ניתן לרפא כאבים אלו באמצעות תרגילי גמישות שונים, תרגילים פיזיותרפיים להקלת הכאב ועיסוי רקמות עמוק ומפנק. לכו לעשות עיסוי גופני פעם בתקופה, כך תוכלו לשחרר את כל השרירים התפוסים בגופכם ולהשיב לעורכם את האלסטיות והרוגע הנחוצים לו.

שפרו את איכות החיים שלכם והקלו על הכאב

אנשים רבים עובדים על מנת להתקיים בכבוד, אך העבודה מגיעה על חשבון הנוחות והבריאות הפיזית שלהם. עשו הפסקות יזומות במהלך העבודה, הצטיידו בעזרים מועילים דוגמת מדרסים והיו קשובים לצרכי הגוף שלכם. אל תעמיסו על גופכם עומס שעובר את נקודת האל-חזור, ואל תזניחו בעיות בריאותיות שנוצרות משום עבודתכם המאומצת. מקום העבודה שלכם אחראי על בריאותכם הנפשית והפיזית, אך גם בידיכם הכוח למנוע פגיעה בהם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים