כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

גאדג'טים בתחום הניקיון

האם מכשור בתחום הניקיון שולח את עוזרות הבית ללשכת העבודה? האם אפשר להישען על כוחם של מכשירי חשמל במקום לפנות לסיוע מקצועי בניקיון הבית? האם זה יחסוך בעלויות? ואילו מכשירים עומדים לרשותנו בתחום ניקיון הבית? תשובות על כל השאלות הללו ועל רבות נוספות במאמר שלהלן.

12/03/2013
לאחרונה נכנסו לאופנה גאדג'טים ומכשירי חשמל שונים, המקלים משמעותית על ניקיון הבית. השאלה הגדולה היא האם אותם מכשירים מאפשרים לוותר על שירותיה של העוזרת?

העוזרת של היום

העוזרת של היום
ברור כי החיים המודרניים הביאו עימם המון הקלות בזמן שאנו משקיעים בניקיון הבית וניקיון בכלל. בכל בית כיום ישנה מכונת כביסה, שמורידה מאיתנו שעות של שפשוף בגדים בסבון, מייבש כביסה, מדיח כלים ועוד מוצרים שאמורים להקל עלינו ועל האנשים שאנו מעסיקים, בניקוי סוחף של כל פינה בבית בחצי מהזמן שהיינו עושים זאת פעם. האומנם זה כך? האומנם אנחנו משקיעים כיום פחות זמן בניקיון ויותר בדברים אחרים בבית? השאלה שצריכה להישאל הינה האם יש עדיין לאן לשאוף במידור האדם מן המלאכה המייגעת והאם במאה הבאה, או כבר בזמן הקרוב, נוכל לקבל לרשותנו עוד ועוד גאדג'טים חיוניים שייקחו לנו עוד נתח מזמן המושקע בניקוי?

שואב אבק רובוטי - מה הוא עושה?

שואב האבק הרובוטי מבצע את פעולה המטאטא – כלומר הוא מסלק את הלכלוך המיותר מהרצפה. שימו לב שאינו מטפל בכתמים רטובים, ויותר מכך, הוא עלול להתקלקל אם הוא ייחשף לרטיבות. בטרם רכישתו של שואב אבק רובוטי, יש להכין אליו את הבית, כלומר לרכוש רהיטים מוגבהים, כך שהשואב יוכל לבצע ניקוי מתחת לרהיטים.
מעבר לזאת, בחלק מהדגמים קיימת בעיה שהשואב אינו מצליח לצאת מהחדר, וכך מבצע את אותה פעולת הניקוי שוב ושוב ושוב – מה שגורם לבזבוז של אנרגיה.
אבל אולי הגורם החשוב ביותר הינה העובדה

מה שואב האבק הרובוטי לא עושה?

כאמור, המכשיר אינו מטפל בכתמים שעל הרצפה, כך שאם הוא חוסך את פעולת המטאטא, איננו חוסך את שטיפת הרצפה. כדי להגיע לניקיון מושלם של הבית, תצטרכו להרטיב מטלית רצפה ולשטוף את הבית כרגיל. אם אין לכם את הזמן או את הרצון לעשות זאת, תוכלו לפנות לעוזרת בית.

האם כדאי לרכוש שואב אבק רובוטי?

אם שואב האבק אינו מבטל את הצורך בעוזרת, אז האם בכלל כדאי לרכוש אותו? התשובה בהחלט חיובית, שכן השואב הרובוטי תורם משמעותית לניקיונו של הבית. מעטים מאיתנו יכולים להרשות לעצמם לטאטא את הבית מדי יום, שכן העיסוקים הרבים אינם משאירים מספיק זמן לכך. הגאדג'ט המדובר מאפשר לכסות על המחסור בזמן. סילוק הלכלוך מהרצפה, ובדגש על שאריות מזון, יקטין משמעותית את הסיכוי להתפתחות של בעיית מזיקים. מסיבה זו חשוב וכדאי לרכוש את המכשיר החדשני הזה.
מעבר לזאת, שימו לב למצב הבית שלכם אחרי שתתחילו להשתמש בשואב הרובוטי. אם הוא נראה משמעותית נקי יותר (מה שסביר מאוד שיקרה), אז תוכלו להפחית את מספר הביקורים החודשיים של העוזרת. כך למשל, אם העוזרת מבקרת בביתכם מדי שבוע, לאחר תחילת השימוש בשואב, תוכלו לפנות לעזרתה אחת לשבועיים.

מדיח כלים ללא יד אדם

מדיח הכלים איננו המצאה חדשה, אך לאחרונה המחירים הוזלו בצורה משמעותית, כך שכל משפחה יכולה לרכוש מכשיר כזה. מכשיר זה אכן מקל על ניקיון המטבח בצורה משמעותית, אך אינו מבטל את הצורך במגע יד אדם. קודם כל, מישהו בכל זאת חייב להכניס את הכלים למדיח ולהוציא אותם משם, ומעבר לכך, צריך לנקות את הכיור, את הכיריים, את המיקרו ואת שאר החלקים במטבח. מסיבה זו, המדיח אולי מוריד את שעות העבודה של העוזרת, אך אינו מבטל את הצורך בשירותיה. בימים אלה שוקדים ממציאים חרוצים על פיתוח מדיח כלים מושלם, שינקה שאריות מהצלחת ישטוף אותן טרם הכנסתן למדיח ואח"כ גם ידיח אותן ואפילו יסדר את כל הכלים חזרה למדפים ולמגירות.
נשמע מדע בדיוני? לא כל כך אם תשאלו את הממציאים.
כיום ישנם עוד ועוד מכשירים שונים וגאדג'טים מעניינים, שמקלים משמעותית על ניקיון הבית. המכשירים הבולטים ביותר בתחום הזה הם שואבי אבק רובוטיים ומדיחי כלים. המכשירים הללו מאפשרים אומנם לצמצם את שעות העבודה של העוזרת, ומפחיתים את הצורך להישען על שירותיה, אך הם בהחלט לא מבטלים את הצורך הקיים בניקוי אנושי ומקצועי.

המאמר בחסות איציק 24 שעות

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים