כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד בוחרים דלתות מעוצבות לבית

דלתות מעוצבות לבית מהוות נדבך חשוב ומרכזי בעיצוב הכולל של הבית, בהיותן פריטי עיצוב בעלי שטח פנים גדול ובעל השפעה על המרחב.

22/11/2016
כלל חשוב בעולם העיצוב אומר כי, ככל ששטח הפנים של פריט העיצוב גדול יותר, כך השפעתו על האווירה ועל העיצוב הכולל, גדולה יותר. כך למשל, החלפה של רצפת הבית בלבד יכולה לחולל שינוי משמעותי באווירה, בעיצוב ובאסתטיקה הכללית של הבית. לעומת זאת, הוספת עציץ בודד, על אף שתהיה לה השפעה על המרחב, השפעה זו תהיה מצומצמת משמעותית ביחס להשפעת הרצפה. את הדברים הללו יש לזכור הן בהזמנת דלתות פנים לחדרי הבית והן בהזמנת דלתות כניסה.

4 קווים מנחים שיסייעו לכם לבחור את הדלתות המתאימות

לכאורה, כאשר מדובר בארבע, חמש דלתות פנים ועוד דלת כניסה אחת, מגוון העיצובים שניתן לייצר באמצעות סט זה של דלתות הוא כמעט אין סופי. יחד עם זאת, ישנם ארבעה כללי עיצוב מקצועיים, שיסייעו לכם לקבל החלטה נכונה בצורה מהירה:

• דלתות הפנים צריכות להוות סט אחיד בעיצוב אחיד, עם אפשרות לביצוע התאמות קטנות לחדרים השונים, אך לא מעבר לכך
• דלת הכניסה היא דלת העומדת בפני עצמה, ואין שום צורך לבצע התאמה בינה ובין דלתות פנים
• המרכיבים החשובים ביותר בבחירת דלתות פנים לבית הם בראש ובראשונה פרטיות, לאחר מכן עיצוב, ולבסוף עמידות
• המרכיבים החשובים ביותר בבחירת דלתות כניסה לבית הם בראש
ובראשונה בטחון, לאחר מכן עיצוב ולבסוף עמידות

כפי שניתן להבחין, ישנם קווים מנחים משותפים לבחירת דלתות מעוצבות לבית, ויחד עם זאת, ישנם גם מאפיינים ייחודיים לכל סוג של דלת, ומאפיינים אלה הם למעשה החשובים ביותר בכל קטגוריה. דלת הכניסה חייבת לספק לכם קודם כל תחושה של בטחון בתוך הבית, ובמאפיין בטחון ניתן לכלול גם את נושא הפרטיות, שגם הוא חשוב ומרכזי בבחירת דלתות כניסה. דלתות פנים לעומת זאת חייבות לעמוד בקריטריון של פרטיות ליושבי החדר, ועבורן אין כל משמעות להיבט הבטחון.

בחירת חומרי הגלם ומאפייני הייצור והעיצוב

קווים מנחים אלה יסייעו לכם לבחור את חומרי הגלם, מנגנוני הנעילה ומאפייני העיצוב והייצור האחרים של הדלת. עץ הוא מן הסתם חומר הגלם הנפוץ והטוב ביותר עבור דלתות פנים, ומתכת עבור דלתות כניסה. יחד עם זאת, גם עבור דלת הכניסה שלכם תוכלו לשלב מתכת לטובת מרכיב הבטחון, ולהוסיף לה חיפוי עץ מעוצב כדי לייצר את האווירה והאסתטיקה המועדפת עליכם.

דלתות שערי ברכה, המרכבה 18 חולון, 03-550-0596
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים