כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הסבת דירה ישנה לדירה ראויה למגורים

אם יש בבעלותכם דירה ישנה שהגיעה אליכם בירושה או דרך השקעה, ואתם רוצים להפוך אותה לנכס רווחי הרבה יותר – אתם עושים את הצעד הנכון והחכם. עם זאת, לא מדובר פה במשימה פשוטה כל כך, וישנם הרבה מאוד צעדים בדרך להפיכת דירה ישנה לדירה ראויה למגורים.

23/11/2016

הפיכת דירה ישנה לנכס רווחי

הפיכת דירה ישנה לנכס רווחי
המצבים בחיים בהם נופלת לידיכם דירה ישנה לא מעטים כלל וכלל. דוגמה טובה מאוד לכך היא מצב של ירושה – כאשר אתם מקבלים בירושה דירה כזו או אחרת, שבהחלט יתכן שלא גרו בה שנים רבות, ועוד לפני כן היא לא הייתה דירה חדשה ומטופחת כל כך. גם אם מזהים הזדמנות להשקעה ברכישה במחיר נמוך של דירה ישנה באזור שיכולה להניב רווחים רבים עם דירה טובה יותר – בהחלט יתכן שמדובר בהשקעה שאנשים רוצים ללכת עליה. בכל מקרה, האתגר המשמעותי ביותר במצב שכזה הוא להפוך את הדירה הישנה לראויה למגורים – בין אם עבור המגורים שלכם ובין אם עבור השכרתה והרווח שתניבו ממנה.

הצעד הראשון הוא פינוי הדירה

בכדי להפוך דירה ישנה לדירה ראויה למגורים, הצעד הראשון שצריך לבצע הוא פינוי שלה. בדירה ישנה יש בדרך כלל כמות גדולה מאוד של רכוש וציוד שאין בהם עוד ערך מעבר לזה הסנטימנטלי – בגדים, חפצים שונים, רהיטים, עבודות זכוכית ועבודות מתכת שונות ועוד. אם יש לדברים ערך וניתן לנקות ולשפץ אותם – אפשר להשאיר אותם. בכל מצב אחר, יש לפנות אותם לאחסון, למכירה, למסירה או לאשפה בהתאם לרכוש בו מדובר ולערך שלו עבורכם ועבור המשפחה שלכם. לאחר שמפנים את כל מה שלא צריך להיות בדירה, אפשר לעבור לשלב הבא.

ניקיון הוא הבסיס לדירה ראויה למגורים, ויש להשקיע בו

דירה ישנה היא דירה שצריך לנקות בצורה מקיפה מאוד בכדי להפוך אותה לראויה למגורים באמת. בהחלט יתכן שהדירה עצמה, בסטנדרטים הקיימים, תהיה נקייה למדי – אבל בשביל להפוך דירה ישנה לדירה שבאמת ראוי וכדאי לגור בה, יש להשקיע בניקיון שמעלה את הסטנדרטים האלה – ניקיון מקיף שנוגע בכל מה שבין רצפות, קירות, פאנלים, עבודות זכוכית ועוד. ניקיון שכזה יבטיח את סביבת החיים הנקייה והאיכותית בדירה הזאת, שבה יהיה ניתן להתחיל לעצב ולהוסיף בכדי להפוך אותה לסביבה שנעים לחיות בה.

השקעה בסיסית ואיכותית בעיצוב תהפוך כל דירה למרחב נעים למגורים

השלב האחרון ובמידה רבה גם החשוב ביותר בקביעת אופי הדירה כדירה איכותית וראויה למגורים הוא העיצוב שלה. כדאי מאוד להשקיע היטב בעיצוב הדירה הישנה, לאחר שפיניתם וניקיתם אותה. השקעה שכזו יכולה להיות השקעה בריצוף חדש, בצביעה, בהתאמה של עבודות זכוכית חדשות למקלחת או לסלון, ובכל מרכיב אחר ממכשירי חשמל ועד תמונות וקישוטים שונים. הכל יכול לסייע לשדרוג הדירה לסטנדרטים איכותיים וחדשים יותר – כאלה שיכולים להוות משדרגי איכות חיים במידה ואתם חיים בה, או מעלי ערך במידה ואתם מתכוונים למכור או להשכיר אותה.

בין אם עבורכם ובין אם להשקעה – הרווח כולו שלכם

בין אם מדובר בדירה ישנה שנפלה לידיכם ואתם רוצים להפוך אותה לראויה למגורים עבורכם, ובין אם מדובר בדירה שאתם רוצים לנצל את הפוטנציאל הכלכלי שלה בצורה טובה יותר – המפתחות נמצאים בידיים שלכם, וכעת אתם יודעים גם כיצד לבצע את התהליך הזה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים