כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך לבחור צעצועים לתינוקות?

התינוקות שלנו הינם סקרנים מטבעם כאשר כל גירוי שהם חווים עוזר להם לגלות את העולם ולחדד את הפוטנציאל הגלום בהם.

27/11/2016
כמה מהאלמנטים החשובים בתהליך הם כל אותם צעצועים שאנו רוכשים להם בשמחה, כאשר מעבר לתפקידם בהתפתחות הילד הם גם הופכים אותנו כהורים להרבה יותר רגועים ונינוחים, שכן כאשר התינוקות נהנים ומרוכזים, הם פחות "מטרידים" ומנדנדים ואנו זוכים בכמה רגעים של שקט ומילוי מצברים. יחד עם זאת, לא כל צעצוע מתאים לילדינו הקטנים, והדבר מקבל משנה חשיבות כאשר מדובר על צעצועים לתינוקות שזה עתה נולדו. להלן מספר דגשים שיעזרו לכם בתהליך הרכישה.

לבחור ע"פ הגיל

זה נכון שכל תינוק מתפתח בקצב שלו, אך עדיין ניתן לייחס לקבוצות גיל שונות צעצועים שמתאימים לקצב ההתפתחות הכללי. כך למשל, אין שום טעם לקנות לתינוק בן יומו אורגן או תופים אלא כדאי להעדיף נשכנים למיניהם. במילים אחרות, גם אם אתם בטוחים שהתינוק שלכם מאוד מתקדם לגילו, נסו להצמד למסגרת השנים שהצעצועים מציעים לכם וזאת על מנת שלא תדלגו על שלבים וגירויים כלשהם. כמו כן, חשוב להדגיש כי בכל מה שקשור לרכישת צעצועים לתינוקות, בטיחות היא הדבר החשוב ביותר. לכן קחו בחשבון כי גם כאשר צעצוע נראה לכם תמים כביכול, במידה ומצויין על גבו כי הוא מיועד לגילאי 3 ומעלה, הדבר אומר כי הוא מכיל חלקים רופפים או קטנים מדי שעשויים לגרום לחנק אצל תינוקות סקרנים שמכניסים כל חפץ לפיהם.

תו תקן מחמיר

כאמור, בטיחות תינוקכם הינה הראשונה במעלה. וכיצד מוודאים כי הצעצוע שרכשתם אכן בטוח לשימוש? פשוט בודקים האם הוא נושא תו תקן ישראלי או לפחות, אירופאי או אמריקאי. כאשר בוחרים צעצועים אשר נושאים את תן התקן, אפשר להיות בטוחים כי מוצרים אלו לא יתפרקו בנקל ואף לא עשויים מחומרים רעילים, כך שהתינוק החמוד שלכם יוכל לעשות בהם כרצונו ללא חשש.

מגוון

בחרו לתינוקכם מגוון רחב של צעצועים והקפידו לא לבחור באותם הגירויים שוב ושוב. זכרו כי כל גירוי מוסיף לתינוקכם יכולות חדשות שיתרמו להתפתחותו התקינה ועל כן כדאי מאוד להתקשר עם חנות לתינוקות שמציעה מותגים רבים לבחירה על שלל הגירויים (שמיעה, מישוש וראייה). בנוסף חשוב לדעת כי בכל קטגוריה "חושית" יש תתי קטגוריות שיש לשים אליהם לב. למשל, בחוש המישוש יש לבחור צעצועים לתינוקות בעלי מרקמים ומשקלים שונים - חלקים, מחוספסים, גדולים, קטנים, כבדים וקלים. כנ"ל לגבי חוש הראייה עם ספרים בשחור לבן, צבעוניים, צעצועים שמספקים אלמנטים נעים ומרעישים וכו'.
והיכן רוכשים צעצועים לתינוקות איכותיים? ובכן, אחת האופציות היותר מומלצות היא לבחור בחנויות לתינוקות באינטרנט שמציעות לכם מותגים רבים וטובים במחירים הרבה יותר זולים מאשר בקניונים המובילים. בצורה זו תספקו לתינוקכם את כל מה שהוא זקוק לו וגם תחסכו רבות בעלויות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים