כרגע באתר
2
3
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חדר ארונות - איך לתכנן נכון?

במידה והצלחתם ליצור בביתכם נישה או שקיים חדר כלשהו שברצונכם להפוך לחדר ארונות, הרי שהרווחתם ובגדול!

27/11/2016
חדר זה חוסך מקום רב בחדרים האחרים והוא מציע מקום מרכזי נוח ויעיל לאחסון ושליפה של חפצים שונים. אלא, שלא די במקום בלבד על מנת שהוא יהיה פרקטי ונוח לשימוש, וכאן נציג מספר טיפים שיעזרו לכם לתכנן חדר ארונות למופת.

סוג הארון

חדרי ארונות ברוב רובם של המקרים הינם קטנים יחסית לעומת חדרים רגילים אך הם עדיין עוזרים למקסם את החלל הפנוי בבית עד תום. מסיבה זו חשוב מאוד לתכנן את החדר הייעודי כך שהוא יאפשר שימוש מיטבי בו. סוג הארון הוא הדבר הראשון שיקבע זאת כאשר ישנן 3 אפשרויות לבחירה. הראשונה היא ארון בעל מנגנון פתיחה צירי, בו הדלתות נפתחות כלפי פנים החדר. השנייה היא ארון הזזה בו הדלתות נפתחות ע"י מסילה אופקית והשלישית היא ארון ללא דלתות כלל וכלל. כל אחת מהאופציות עשויה להתקבל על הדעת בחדרי שינה אך בכל מה שקשור לחדר ארונות מקובל להשתמש או בדלתות הזזה או בארונות חסרי דלתות, במיוחד עבור חללים קטנים במיוחד. הסיבה לכך היא שדלתות ציריות "גונבות" מקום יקר ערך בחדר והשימוש בהן לא נוח בצפיפות ובדוחק.

תכנון המרחב הפנימי

אחסון יעיל ושליפה מהירה – אלו הן הדרישות המצופות למילוי ע"י הארון שלכם בחדר זה. לשם כך עליכם לדעת לאפיין את הצרכים שלכם באופן מדוייק. ולמשל -
• לכמה מקום תלייה הינכם זקוקים? הסטנדרט הוא מוט באורך של כחצי מטר אך בהתאם לצורך והמקום הפנוי ניתן לתכנן גם אזור תלייה רחב יותר שיתאים גם לחליפות ושמלות בכל הגדלים והדגמים.

• האם אתם מעוניינים להשתמש בארון גם לצרכי אחסון של מצעים ושמיכות? אם כן, הרי שעליכם לתכנן חדר ארונות עם עומק גדול יותר מאשר ארון שנועד עבור שליפת בגדים בלבד.

• מגירות – אינכם מעוניינים להיות מוגבלים עם ארון חדר הארונות שלכם ולכן רצוי כי תתקינו מספר מגירות רב ככל שניתן ובנפחים שונים. כך תוכלו לאחסן בתוכו גם בגדים תחתונים, חגורות, גרביים וכו'.

• תאורה – חדר ארונות נוח הוא חדר שמואר כהלכה. ניתן להשקיע בגוף תאורה חזק יחסית אך לעיתים האור רק יסנוור ויפספס את מטרתו. אופציה מצויינת היא פשוט לתכנן ארון בגדים עם גופי תאורה פנימיים. גופים אלו נדלקים יחד עם פתיחת דלתות הארונות ויספקו לכם תאורה אידיאלית.
בל נשכח גם את עיצוב הארונות שישפיע על החדר כולו. אמנם פעמים רבות מדובר על חדר "נסתר" בבית אך אין הדבר אומר כי אין עליו להיות אלגנטי ומרשים. אפשרויות רבות עומדות לבחירה עם מגוון חומרים כגון עץ מלא, MDF, פורניר, זכוכית, למינטו, פורמאייקה ועוד.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים