כרגע באתר
5
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

סוככים לבית - כל האפשרויות

מדינת ישראל הינה שטופת שמש ברוב ימות השנה אך גם גשם לא חסר בה...

27/11/2016
אמנם אנו מאוד אוהבים את האקלים הנוח בו התברכנו ולא פוקדים אותנו אסונות טבע חמורים, אך בכל מה שקשור לסביבת המחייה שלנו בבית, אנו כן מעוניינים להתגונן מפני השמש הקופחת בקיץ והגשם והרוחות העזות בחורף - בחצר, במרפסת ואפילו בחלון החדר. הדרך להשגת ההגנה המירבית טמונה בהתקנת סוככים אשר מגיעים במספר אפשרויות בחירה. כאן נלמד על אפשרויות אלו.

סוככים קבועים

סוכך קבוע מורכב מזרועות מתכת או אלומיניום שאינן יכולות לנוע או לעבור קיפול (ועל כן – קבועות). התפקיד של הסוככים הללו הוא לספק הגנה קבועה מפני שמש וגשם ללא קשר למזג האוויר. ניתן למצוא שימוש רב בסוככים הקבועים למשל בחניה או בכניסה לבית.

סוככי זרוע

כאשר זרועות הסוכך מתוכננות כך שהן מסוגלות לעבור שינוי זוויתי (בצורת מרפק) הרי שמדובר בסוג סוכך שמעניק יותר אפשרויות מזה הקבוע. למעשה, סוככים אלו נפתחים ונסגרים בצורה ידנית או חשמלית לפי דרישה, מספקים הצללה כאשר מעוניינים בה ומתקפלים כאשר כן מעוניינים באור שמש או גשם שישטוף את המרפסת. סוככים לבית מסוג זרוע מגיעים במגוון גדלים וככל שהם מכסים שטח גדול יותר, כך יש צורך בזרועות עבות וחזקות בהתאם, על מנת לתמוך במשקל הרב של עצמן ושל הבד, במיוחד בזמן תזוזה.

מרקיזות

המרקיזות ידועות בתור סוג הסוכך החינני ביותר. אלו הם מעין "חצאי עיגולים" שמותקנים על גבי הקירות ובמצב סגור הן מצלות על שטח קטן יחסית כגון חלונות ומרפסות קטנות. המרקיזות ניתנות לפתיחה וסגירה בעת הצורך, בצורה ידנית או חשמלית, ומגיעות במגוון רחב של גדלים וסגנונות.

בחירת הבדים

כל הסוככים מגיעים עם בדים שונים שתפקידם למנוע את חדירתן של קרני השמש, הרוח וטיפות המים דרכם. הדבר אומר כי בדים אלו חשופים כל העת לפגעי מזג האוויר ועל כן עליהם להיות עמידים לכך. ישנם מספר סוגי בדים שניתן להשתמש בהם עבור סוככים לבית:

• PVC – קרוי גם "שמשונית". חומר איכותי שמחזיק מעמד לאורך זמן ומחירו בינוני עד יקר.
• דראלון – פולימר שעמיד לחלוטין בפני מים, אינו רגיש להתפתחות עובשים והוא כמעט ואינו דוהה בשמש הקופחת. חשוב לציין כי ישנן איכויות שונות של דראלון כאשר מומלץ לבחור מותג אירופאי על פני סיני או תאילנדי.
בד הדראלון הינו דק יותר ואינו זקוק לרשת פוליאסטר כנגד קריעה כפי שזקוק לה בד ה- PVC. הבדים מגיעים מעוצבים עם דוגמאות שונות שניתן להתאים לעיצוב החצר או בית העסק בקלות.
חשוב מאוד לציין כי סוככים לבית רוכשים רק לאחר התאמה אישית לצרכי הלקוח. הדבר נכון לא רק בכל הקשור לבחירת סוג הסוכך אלא גם בהתאמה למידות הרצויות. חשוב לדרוש תעודת אחריות מקורית על המוצר, תקינות הזרועות, עמידות הבד ולפחות 5 שנים על המנוע, במידה ורכשתם סוכך עם מנגנון סגירה ופתיחה חשמלי.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים