כרגע באתר
2
5
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

המדריך לניקוי תריסים וחלונות

רבים אינם מדגישים את החשיבות הרצויה לנושא של ניקוי חלונות או ניקוי תריסים. היות והתריסים לא עומדים במרכז העיצוב הביתי, קל להתעלם מהם ומהלכלוך שהם צוברים. בנוגע לחלונות, הלכלוך בדרך כלל מופיע על הצד החיצוני, ולכן דיירי הבית לא שמים לב אליו. אך יחד עם זאת, יש להבין, כי בית נקי בא לידי ביטוי גם בחלונות מבריקים ותריסים ללא אבק. קל מאוד לנקות את החלונות והתריסים ואפשר לעשות זאת גם במהלך ניקוי שגרתי של הבית.

12/03/2013

איך מנקים תריסים?

איך מנקים תריסים?
הדרך הנכונה לנקות תריסים היא להתחיל מהחלק העליון. יש לגשת אל התריס עם מטלית יבשה או מטאטא אבק, ולהיפטר קודם כל מהלכלוך אשר נתפס על התריסים עצמם. עדיף להתחיל מהתריסים העליונים, משום שהאבק נוטה לרדת למטה. חשוב לעבור על כל התריסים, על נקודות החיבור וכמובן על המסילה. לאחר מכן יש להשתמש בחומרים ייעודיים, ולעבור על התריסים שוב, אך הפעם עם מטלית רטובה. יש לשמור על התריסים פתוחים ולתת להם להתייבש. במידה ומזג האוויר מאפשר זאת, ניתן לפתוח את החלון לחלוטין, ולהשאיר את התריסים חשופים אל השמש.

טיפים עבור ניקוי חלונות

ניקיון חלונות דורש מידה מסוימת של מיומנות, אך גם אותו ניתן לבצע במידה ומאמצים מספר טכניקות בסיסיות. ראשית, לפני שמתחילים לנקות את החלונות, יש לרכוש את הציוד המתאים. ישנם מוצרי ניקיון בצורת ספריי, נוזל או אבקה. את מוצרי הניקיון הללו מפזרים על החלון רק לאחר ניקיון ראשוני של האבק. בעת ניקוי חלונות גבוהים יש להיעזר בסולם, ולבצע את הפעולה בזהירות. נסו להימנע מטיפוס אל מקומות גבוהים מדי, והיעזרו במטאטא או מגב ארוך על מנת לנקות את הפינה. בנוסף, זכרו כי חלק גדול מהמראה של חלון נקי מגיע מהחלק החיצוני. במידה והחלון פונה אל החצר או המרפסת, יהיה לכם קל יותר לנקות אותו, אך גם חלון הפונה אל הרחוב משאיר בפניכם טווח של אפשרויות.

איכות חיים במרחק של כמה דקות ניקיון

ניקוי תריסים יכול להתבצע אחת למספר שבועות. במידה והתריסים מוגנים על ידי חלון, הצבירה של האבק היא התהליך היחידי, אשר ימנע שמירה על מראה מבריק. ניקוי חלונות מחייב תשומת לב מוקפדת יותר, משום שהשימוש בהם נעשה לרוב עם ידיים חשופות. במידה והחלון נמצא בחדרי הילדים, אפשר לבקש מהם לקחת חלק במשימה. פתיחה וסגירה של חלונות הזזה צריכה להיעשות באמצעות הידיות בלבד. גם אופי הזכוכית ממנה עשוי החלון ישפיע על הניקיון שלהם. עוזרות בית, אשר מנקות את התריסים והחלונות בצורה נכונה, יוצרות אווירה נהדרת. תמיד שווה להשקיע עוד כמה דקות בניקוי תריסים וחלונות על מנת להשלים את המלאכה, להסיר את הכתמים, ולמנוע חדירה של אבק אל תחומי המחיה האישיים.

נכתב באדיבות תריסי גבאי - המבצעת עבודות אלומיניום כגון חלונות אלומיניום ותריסי אלומיניום
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים